Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éves gyerekről lemondani?!

2 éves gyerekről lemondani?!

Figyelt kérdés

Közvetve ismerem csak az érintetteket, de érdekelnének a vélemények.

A házaspárnak ikrei születtek, egyikük szellemi fogyatékos, testi fejlődésben is el van maradva. A másik tökéletesen egészséges.

A beteg gyerek ellátása, fejlesztése, orvosról-orvosra járás annyira tönkretette az anyukát és az egész házasságot, hogy azt fontolgatja, lemond róla. Hátha akkor helyrejön a kapcsolat, és jut idő, pénz, energia az egészséges gyerekre.

Hogy tudna tovább élni a tudattal, hogy a 2 éven át nevelt gyerekéről mások gondoskodnak? Ha egyáltalán gondoskodnak...

Hallottatok már ilyen történetet? Engem megdöbbentett.


2013. jan. 22. 15:54
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, csak az anya fejében fordult ez meg. A férje csak szép lassan távolodik a családtól (túlóra, hétvégi munka, tanulás), nem tud semmit a felesége terveiről.
2013. jan. 22. 16:18
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
az még egy hosszú menet lesz, hogy az anya az apát is meggyőzze, de remélhetőleg sikerül neki ... az a baj, hogy egész életükben lelkiismeret furdalásuk lesz, hiába tudják az eszükkel, hogy mindenkinek így lesz jó
2013. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

" Engem az döbbent meg, hogy ennyi idő után mondana le róla."


Éppen ez mutatja, hogy nem könnyen adta fel, eddig, két rettentö hosszú évig próbálkoztak reménykedtek, hogy HÁTHA mégis fog valamennyire fejlödni, lesz valami látszatja a rengeteg lemondásnak, szenvedésnek. Valószinüleg most jutottak el arra a pontra, hogy belássák, javulni nem fog a gyerek állapota, viszont ha nem teszik meg ezt a - kétségtelenül fájdalmas, nehéz - lépést, akkor mindannyian belerokkannak lelkileg.


És ikrek esetében a legtöbbször VAGY mindkét gyereket elvetetik, VAGY mindkettö marad. Szerintem emellett azért reménykedtek, hogy hátha nem lesz annyira nagy baja, nem lesz annyira megterhelö, ami idöközben tévedésnek bizonyult.

2013. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha te nem is ismered őket, honnan vagy ennyire jól informált? Nincs nektek jobb dolgotok? Van annak a szegény nőnek elég baja nélkületek is, ti meg rajta köszörülitek a nyelveteket, meg kitárgyaljátok a legbensőbb magánügyeit, a házassága szétesését stb.
2013. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenkinek vannak ilyen történetei, amit a barátnője mesél az ismerősének az ismerőséről, sb.

Csak felvetettem a témát, és meglepetésemre teljesen más válaszokat kaptam, mint amiket itt megszoktam. Szerintem ezzel nem bántottam senkit.

2013. jan. 22. 16:30
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
na, de majd ha ideérnek a trollok akkor lesznek aztán vélemények
2013. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám lévén elég sok sérült embert ismeretem meg -- ö is az


az egyik ismerősnek született sérült gyerek szellemi + mozgásfejlődésileg is ők is küzdöttek elég sokat ott a gyerek a 2ik volt nem ikrek

de majdnem ráment a család a munka a másik gyerek

3,5 évesen mondta az apa h vagy beadják egy intézetbe a gyereket vagy ö elmegy mert ezt már nem bírja az anya akkor volt terhes a 3ik gyerekkel

végül beadták ÉS nem bánták meg

minden hétvégén/ünnepen hazajön akkor sokat játszanak vele a testvérek ezt elfogadták és család újra család lett lassan az anya is belátta nekik és a gyereknek is sokkal jobb így


a gyerek szépen fejlődött most 20 évesen kb 6-7 éves szinten van kicsit tud olvasni írni a keze miatt nem de mosolygós jópofa gyerek a testvérei szeretik odafigyelnek rá


szal szerintem jól fog dönteni ha beadják

de lemondani nem kell róla

2013. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én is meglepődtem ezen a nagy egyetértésen itt most! :) De szerintem sok anyuka írt ide most (köztük én is) aki talán átérzi, min mehet keresztül az a család :((


Plusz nekem is a barátaimnak meghalt az egyik ikerbabájuk. Már terhesség alatt tudták, hogy beteg lesz és meg fog halni, de nem vállalták a szelektív abortuszt, mert 80%-ban veszélyeztette volna az egészséges magzat életét is. Így meg kellett szülnie a beteg babát is az egészséges érdekében. És végignézni a haláltusáját... :(:(

2013. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem önzőség a kapcsolat nem ezen múlik, a beteg gyereket pedig viszik foglalkozásra akkor foglalkozhat a másik gyerekkel.
2013. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%

Miért lettem lepontozva? (7-es válasz)

Ugyanazt írtam, amit ti, hogy menjen intézetbe, az a jó....

2013. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!