Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éves gyerekről lemondani?!

2 éves gyerekről lemondani?!

Figyelt kérdés

Közvetve ismerem csak az érintetteket, de érdekelnének a vélemények.

A házaspárnak ikrei születtek, egyikük szellemi fogyatékos, testi fejlődésben is el van maradva. A másik tökéletesen egészséges.

A beteg gyerek ellátása, fejlesztése, orvosról-orvosra járás annyira tönkretette az anyukát és az egész házasságot, hogy azt fontolgatja, lemond róla. Hátha akkor helyrejön a kapcsolat, és jut idő, pénz, energia az egészséges gyerekre.

Hogy tudna tovább élni a tudattal, hogy a 2 éven át nevelt gyerekéről mások gondoskodnak? Ha egyáltalán gondoskodnak...

Hallottatok már ilyen történetet? Engem megdöbbentett.


2013. jan. 22. 15:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyereknek valószinüleg jobb lesz, ha megfelelö szakember gondoskodik róla.

A másik gyereknek és a család többi tagjának is ettöl kezdve meglesz a lehetösége arra, hogy normális életet éljenek, mert eddig minden a beteg gyerek körül forgott és senki nem tudott élni. ILyen esetben nincs családi élet, nincs szülö-(a nem beteg)gyerek, nincs anya-apa, nincs férj-feleség, CSAK a fogyatékos gyerek körül forog minden.

Ha igy tud dönteni, akkor NÉGY embernek lesz jobb élete.

2013. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Csúnyán hangzik, megdöbbentő lehet... de én megértem. Nem vállalnék fogyatékos gyereket. Az egész család megsínyli, az egészséges gyerek főként, és fejlődni a beteg meg ugye nem fog sehova. Amíg felnő, addig is el lesz hanyagolva az egészséges, mikor meg már felnőtt, a szülők meg öregek, akkor kap a nyakába egy csomagot, amit az üdvhadsereg komplexusos szülei tartottak meg, menjen rá neki is a pénze meg az élete, mert ha nem akkor még legyen lelkiismeret furdalása, hogy nem gondoskodik a fogyatékos testvéréről úristen.
2013. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

minden gyermekem előtt attól rettegtem, hogy nehogy! (4 van és szerencsére mind egészséges) ... nem tudtam volna hogyan kezelni ezt az egészet, és most sem tudom mit tettem volna, de:


kívülállóként lehet az anyát "köpködni" érte, de ilyenkor bele kell gondolni, hogy az a kisgyerek szépen lassan növekszik, és egyre nehezebb lesz ... fájdalmas döntés, de számomra elfogadható és egy rossz szavam nem lenne ilyen esetben a szülőkre

2013. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az anyukának. A család és az egészséges gyerek érdeke fontosabb.

Van rokonom, akinek értelmi fogyatékos gyereke volt. 6 évet élt (szerencsére), de a családban mindenki tönkre ment idegileg, anyagilag miatta.

Van a városunkban egy intézet, ahol fogyatékos 14 év feletti gyerekek élnek. Szakképzett ápolók foglalkoznak velük, de csak sajnálni lehet őket.

A másik dolog, amire a szülőknek gondolnia kell: Ha ők nem tudják gondozni a gyereket, mert betegek, idősek, akkor mi lesz a gyerekkel? A legtöbbjük akár 40-50 éves korig is él.

2013. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Vannak otthonok,ahol látogatni lehet,időnként elvinni.

Mindenkinek jobb ha ott gondoskodnak róla,van esély helyrehozni a szülők kapcsolatát,normális életet biztositani az egészséges gyereknek,és a beteget is egy olyan család látogatné,akik nincsenek tönkremenve.Kicsi,ehhez szokik hozzá.

2013. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Igazatok van, én sem vállalnék fogyatékos gyereket. Engem az döbbent meg, hogy ennyi idő után mondana le róla. Tudták, hogy beteg lesz, már a terhesség alatt is. Nem tudom, ikreknél lett-e volna lehetőség erre, de úgy tudom fogyatékosság esetén elvégzik a terhességmegszakítást.

Addig boldogok voltak, míg pár hónaposak nem lettek, és az egyikük rohamosan fejlődésnek indult, a másik pedig vegetál a mai napig.

2013. jan. 22. 16:06
 7/28 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell lemondania ehhez a gyerekről senkinek. Beteszik egy intézetbe, ahol szakszerűen ápolják, gondozzák, foglalkoztatják, ha lehet, fejlesztik.

A család akármikor meglátogathatja, sőt, haza is vihetik, ha van kedvük.

Miért kellene tönkretenni egy családod azzal, hogy mindenki kikészül?


De, hogy ez tette volna tönkre a házasságot, azt nem hiszem, ott más baj van.

2013. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

"ennyi idő után mondana le róla"

Hát, le a kalappal, hogy eddig megpróbált gondoskodni róla!!!

2013. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem megdöbbent, hanem elszomorít az ilyen eset. Mégpedig azért,mert sajnálom az anyukát, az apukát, és persze a gyerekeket is! Ezt az irtó nehéz döntést meg kellett hozniuk, szerintem nem könnyen hozták meg!!! Ezt tényleg csak az értheti, aki nevel(t) már beteg gyereket. Az, hogy odaadja gondozásra, az anyukájának majdhogynem a kicsi halálával egyenlő. Ezért nem szabad "köpködni" senkire.
2013. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Bizony-bizony aki nincs ebben a helyzetben könnyen ítélkezik...Mindent felőröl és rengeteg fájdalommal jár egy beteg gyermek nevelése,az egész családra kihat és ha remény sincs a gyógyulásra értelme sincs a sok szenvedésnek.Az ismerőseimnek csak' mély depressziós a gyermekük-semmi fogyatékossága de eszméletlen sokat szenvedtek,idegenek tapostak rájuk"-akiknek fogalmuk sem volt mi mindent megtettek már ezért a gyermekért és fejet hajtva csinálják,próbálják reménykednek,hogy teljesen kigyógyul majd.Ha remény sincs a kisgyermek javulására jobb lesz neki speciális környezetben és gondolom látogatni fogják.
2013. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!