Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy normális...

Mit tegyek, hogy normális legyek? El fog majd múlni?

Figyelt kérdés

Már ovis koromban is sokat panaszkodtak rám, hogy megverem a többieket vagy valahogy bántom őket pedig itthon ilyet nem láttam soha. Tesómmal verekedtünk de az szinte mindenkinél meg van és szerintem kell is. Suliban is sok mindent kaptam verekedésért és sértegetésért, ötödik félévkor kirúgtak, akkor egy kicsit komolyabb szidást kaptam és pár hétig nem csináltam semmit utána folytattam ahol abbahagytam. Ahogy nőttem elkezdtem pofázni is a tanároknak akik ezt még mindig nem tűrik és ez a harmadik suli ahová járok 9. óta. Most is van már igazgatóim is. Nem vagyok rá büszke és utólag megbánom. A családommal is egyre rosszabb a kapcsolatom és attól félek hogyha lesz feleségem akkor talán őt is képes lennék bántani de nem akarom. Voltak már barátnőim de nem tartottak sokáig. Nem tudom miért vagyok ilyen, kiskorom óta focizom, mellette járok boxolni, futni, edzőterembe. Régen azt mondták, hogy majd kinövöm de eddig nem úgy néz ki. Mit tegyek?

17/F


2013. jan. 16. 20:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
pszichológustól nemkell félni te kérdező :-D
2013. jan. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan fel sem fogják,hogy mekkora baj van velük!- Egy csomó másik embernek (gyermeknek) okoznak szenvedést,- formálják őket az agresszivitással szorongó,visszahúzódó vagy épp törtető érzelmileg sivár felnőtt emberré.Volt szerencsém dolgozni gyermekpszichiátrián és a bántalmazó gyerekek,fiatalok 5-7%-a kerül csak szakemberhez,míg a bántalmazást elszenvedett gyerekek közel 50%-a biztosan eljut pszichiáterhez,-pedig a bántalmazás előtt nem volt lelki problémája.Illetve a bántalmazó fiatalok fele visszaeső és felnőttként is agresszív marad...Sok szülő inkább másik iskolába viszi hiperaktív,agresszív gyermekét,vagy épp kicsapják az adott iskolából és a következőben újra végigveri az osztályt, vagy megkeseríti a tanárai életét.-Ritkább szülő aki már bele unt abba,hogy állandóan az ő "kölykével"van probléma és tényleg szakemberhez fordul.Az meg,hogy minden gyermek álljon ki magáért egy kötekedővel szemben azért nem működik,mert vannak szülők akik egyszerűen erőszakmentesen szeretnék nevelni csemetéiket és már az óvodában belenevelik,hogy nem ütjük meg a másikat,másrészt meg az agresszív gyereket egy verekedés folytán nem olyan egyszerű lecsillapítani-berkeken belül volt,hogy két felnőtt férfi gondozó fogta le a dühöngőt.-Tehát egy vézna szerény gyereknek semmi esélye egy agresszívval szemben.Magyarországon sajnos a mai napig selejtként kezelik a gyengébb lelkű,fizikumú embereket(gyermekeket) és ki emelik a törtető,mindenkin átgázoló érzelmileg sivár társaikat.-(Mert hogy ők életrevalóbbak)Ez nem így van,nagyon sok okos szerény gyermek van,akik ki tudnának teljesedni ha valamely életszakaszban nem érte volna őket bántalmazás,mert különbözőek vagyunk és nem mindenki tudja simán feldolgozni ha bántják. Kérdező: Még 17-vagy menj el szakemberhez!-Ne várd meg a nagykorúságod.-De ha tényleg akarnál változni nem szólogatnál be pl:19-esnek ilyen gusztustalan módon!
2013. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gondolod komolyan amit írsz! Mert ha változni akarnál akkor a kérdés így szólna:(-Sajnos agresszív vagyok és nem tudom kontrollálni magam,szeretnék egy jó pszichiátert.Tudnátok segíteni?)Vagy úgy gondoltad meg dicsérnek azért amilyen vagy? / Az 5-15 év letöltendőről,meg csak annyit,hogy a legtöbb fiatalkori elkövetőt kihúzzák a lekvárból",jómódú szülők,képviselő testület,polgármester,rendőr ismerős ha ügy lesz belőle egy jó ügyvéd-de odáig már el sem jut az egész.Barátnőm öccsét negyedik osztályos korában orális szexre kényszerítette egy ilyen senkiházi,a szülők nem műveltek és szegények...-a bántalmazó szüleinek azt ajánlották vigyék a gyermeküket másik iskolába(kerestek is neki befogadó iskolát)-a barátnőm szülei meg munkát kaptak az önkormányzatnál,csak fogják be a szájukat mert nem hiányzik a falunak egy ilyen Blikk-be illő sztori.A megalázott fiú már hetedikes,de soha nem mossák le róla a megaláztatást és egész életében nyomot hagy mit tettek vele.A bántalmazó meg éli világát.Sajnos nem kivételes eset és nem az egyetlen......
2013. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

18-as vagyok!


Vissza kell vonjam korábbi kevésbé negatív véleményemet a kérdezővel szemben, a 19es válaszadónak adott válasza alapján. Valóban egy ostoba véglény lehet.


23as válaszoló!


Nincsenek ilyen mesze menő tapasztalataim mint neked.(szerencsére!) Csak a saját gyerekoromra illetve a gyerekem jelenlegi helyzetét látom.


Ilyen esetekkel nem találkoztam és nem is szeretnék mint amit írsz. Nálunk a rossz gyerek azt jelentette, hogy a kelleténél többször került bajba, de azért voltak határok amiket, hogy ha átlépet akkor először az iskolában kapót meg minden létező fegyelmi eljárást, aztán a társai közösítették ki, és adót esetben tömegesen nevelték meg. Aztán mikor hazaért akkor az apja / anya dicsérte meg úgy, hogy egy életre elmenjen a kedve az egésztől, nem igazán tudok olyan emberről aki ezen a körön egynél több alkalommal kívánt átesni. (Igaz ez ~25 éve volt igaz)


Én azt gondolom, hogy a túlzott demokrácia és a rettentő sok jog és a kötelességek hiánya is tehet a dologról, mert hogy ha címeres ostobaságot csinál a gyerek, akkor már a tanár kezdje el az emlékeztetést. (Persze nem 18 éves Ludájfejü Rómeónál, ha nem ált. isk. első pár évfolyamában)


De lehet, h én látom rosszul a dolgot, nem kizárt, hogy az a jó vagy jobb ami most van!


Harmad részt, szerintem óriási felelőtlenség egy gyereket "erőszakmentesen" nevelni. (és ez most lehet, hogy az én szegénységi bizonyítványom)


Nem kell agresszívá, de arra mindenképpen illik "meg tanítani", hogy ha nagy a baj mit csináljon. Hogy ha van rá mód akkor álljon ki magáért védje meg magát.


És hiába vannak nagyon jó lelkű szerény emberek, sajnos vagy nem de ők elvannak nyomva és mindig is el voltak, tehát, hogy ha alapvetően sikeres akarsz lenni, akkor sajnos az azzal jár, hogy ki állsz magadért, akinek kell és lehet meg mondod amit gondolsz, de tudod, hogy hol a határ. Én a magam résziről erre próbálom nevelni a kis srácot.


24es válaszoló!


az 5-15 év le töltendőt, nem az "elkövetőre" ha nem magamra értettem, mert, hogy biztos, hogy elönti az agyamat a lila köd, hogy ha valaki ilyet tenne a gyerekemmel és akkor azon aggódhat a polgármesteri hivatala, hogy hány hónapig lesznek a híradókba.


És legyünk őszinték a szülőkről is megvan a véleményem aki ezt hajlandó volt elhallgatni és esetleg ennek kitenni másokat amit az ő gyereke át élt.

2013. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Ugy latom kitoroltek a valaszomat. 19-es beszelhet velem igy en meg nen? Oke :c
2013. jan. 17. 15:00
 26/30 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen nyomorék osztálytársam, mint te. Ő volt a "nagyfiú", gyakran kapta tőle az osztály, ami "kijár", köztük én is. Szívem mélyén titkon örülök, hogy felvették egyetemre, és a hülyéje nem bírja elvégezni, ráadásul olyan rossz anyagi helyzete van, hogy az egyetem költségeit (kollégium, kreditbírság, ráadásul önköltséges képzés) sem tudja fizetni. Ami számomra a legnagyobb elégtétel, hogy őt már nem egyszer úgy megverték, hogy kórházban kötött ki.
2013. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Gyere hozzám, te kis senkiházi, én megkezellek, de alaposan! Mindig is utáltam az ilyen embereket, mint amilyen te is vagy. Először lekeverek neked 3 jó nagy büdös pofont, aztán megnézzük, mit ért a box edzésed (kesztyű nélkül) és a sok gyúrás, valamint az a sok szteroid, amit magadba nyomattál. Utána akár focizhatunk is egyet, de én mindig teljes erőmből a fejedet fogom célozni. Bízz bennem, nagyon pontosan tudok rúgni. Remélem, futni is jól tudsz, mert bömbölve fogsz tőlem menekülni a második menet után!


A továbbiakért jelentkezz privátban!

2013. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Írod hogy sportolni jársz. Szerintem boxolás és edzőterem helyett tanulj jógázni. Ott megtanulsz meditálni és lenyugodni és kezelni tudod majd a dühödet is.


A pszichológus nem csak egy kérdést tesz fel egyébként, hanem alaposan kifaggat arról, hogy milyen volt eddig az életed, és talán visszavezethet valamire a múltban, ami miatt ilyen agresszívvé váltál.

Egy próbát megér.


Sok sikert! :)

2013. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti ezt adom.

Egy ilyen ismerősöm nekem is volt.Megverte a barátnőm öcccsét mert ő "nagyfiú" volt aztán meg én megvertem őt.

Azóta visszavett a pofájából ha a közelemben van.

18/F

2013. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Fiatalember! Végigolvastam a válaszokat amelyeket kérdésére kapott.Ne csodálkozzon a negatív válaszokon,mert nagy részük jogos és ezek a vélemények akkor fognak enyhülni (változni)ha ön is megváltozik.-De ez esetben viszont cselekedni kell és nem fellengzős nagyképű válaszokat adni azoknak akik -(akár rokonuk,ismerősük,barátjuk)elszenvedett bántalmazást.-Mert ez nem felejtődik el és a hasonló agresszív embereket automatikusan elutasítják,véleményezik.Viszont a hozzáállása miatt én sem tudom önt meg dicsérni...Sportol,nem tudom milyen egyesületnél,klubban? - ezek a sportok higgadtságot és észt követelnek és nem forrófejűséget és agressziót és az ilyen helyeken nem is tűri meg az edző ezt a viselkedésformát!Az ismerősöm box edző és volt egy hasonló,-ám tehetséges tanítványa ,-szülői beleegyezéssel maga vitte pszichológushoz a fiatalt és utána a fiú csoportterápiára járt,hogy változzék.... Másrészt nagyszülőként rendkívül elítélem az agresszív embereket,bármely korosztályból-de sokkal jobban elítélendő azok véleménye akik a bántalmazottakat kritizálják,különböző címkékkel illetik (csicska,véglény,gyökér)-őket. Fogják már fel,hogy vannak finom lelkű emberek,akik egyszerűen nem képesek megvédeni magukat és értetlenül állnak minden trágár mondat és megalázás előtt./Akár vallási okból,vagy különböző szorongás,gyermekkori sokk vagy bármi más hatására/ -Ettől függetlenül nem kell lábtörlőnek nézni őket! - Sok tehetséges és jólelkű ember akad közöttük..de erre sajnos a mai világban nagyon kevesen kíváncsiak,pedig érdemes volna mindenkinek mélyen magába néznie és elfogadni a másik embert bármilyen is az. Kedves Kérdező! Gondolkodjon el ezeken a dolgokon,tudna segíteni az állapotán ha igazán akarna,forró fejjel"csak azt igazolja,hogy a negatív vélemények ön ellen igen is jogosak.
2013. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!