Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szigorúak a szüleim?

Szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés

14éves lány vagyok most fogok felvételizni egy nagyon jó gimnáziumba, és kollégista leszek.de úgy érzem, hogy a szüleim elég szigorúak mivel már nagyon sok osztálytársam jár bulizni és elengedik őket de engem nem.és amikor egy fiúról van szó akkor rögtön: neked csak a fiúk körül forog a világ....és sok mindent túlságosan tragikusan vesznek.

kérlek segítsetek!!



2013. jan. 13. 11:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nyugi, a koleszon ennél nagyobb lesz a szigor. ha nem mész vissza időre a kimenőből, akkor szankcionálják.

lámpaoltás pontos időben, reggel ébresztő.


szóval készüljél fel a hangulatra :)


suli időben ne nagyon akarj mászkálni, hagyd nyárra a dolgot. akkor nem jöhetnek a tanulással, nyugodtan mehetsz sétálni, hülyülni a haverokkal, és másnap sem kell korán kelni.

ennyi idősen még teljesen normális, ha féltenek, elvégre nagyon fiatal vagy, nem alakult még ki a veszélyérzeted, rávehetnek olyanra is, aminek nem biztos, h később pozitív következményei lesznek.

hidd el, és tudom, nehéz most elhinni, de a szüleid nem szemétségből csinálják ezt veled, hanem mert szeretnek, és nem akarják, h elkallódj, igyál, drogozz.


nekem is volt olyan osztálytársam ennyi idősen, aki minden hétvégén mehetett diszkóba, csavarogni idősebb pasikkal. 2es lett az érettségi átlaga.


ahogy idősödsz, úgy engednek meg egyre többet. de ezeket a lépcsőket végig kell járni, nem lehet egy ugrással feljutni az emeletre :)

köss velük kompromisszumot. pl. elengednek x helyre x ideig, és te cserébe nem csinálsz hülyeséget, és pontosan hazamész.

anyum mindig azt mondta tinikoromban: valamit valamiért :)

adnod kell, h kaphass. és ne aggódj, nem maradsz ki semmiből. 14 évesen én sem jártam bulizni, meg fiúzni, mégsem volt nyomasztó a kamaszkorom. 17 évesen már mehettem sok helyre, és nem éreztem, h lemaradtam volna bármiről is.

2013. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

nekem 18 eves koromig hetkozben este 8-ra kellett hazaernem, penteken 9-re, es havonta 1x elmehettem szorakozni (17 eves koromtol). utaltam az egeszet...az osztalytarsaim siman bulizhattak, mehettek barhova, de engem szigoruan neveltek. azota mar felnott vagyok es soha nem fogom tudni elegge megkoszonni a szuleimnek, hogy normalisan neveltek, van ertekrendem es nem zullottem el. a volt osztalytarsaim kozul nagyon sokan elkallodtak, tobben terhesek is lettek meg az érettségi eveben, szakmat, diplomat nem szereztek. nekem azota sajat vallalkozasom van es normalis hazassagom.


tudom, hogy most nagyon gaz es nagyon ciki, hogy mindenkinek lehet, neked pedig nem, de hosszutavon csak nyersz ezzel. a szuleid valoszinuleg nagyon szeretnek es feltenek.

2013. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nem. Nem szigorúak. Ez lenne a normális.. Nekem ugyanez volt, mások már rég buliba jártak én nem voltam elengedve ha el is voltam kevés ideig és 2-3 óránként hívtam anyát hogy minden oké. A tanulság belőle; 19 évesen nem akármilyen egyetemre járok, vannak terveim, és ez mellett nem vagyok a "könnyen kapható, egyéjszakás fajta". Köszönöm Anya!

Èn Anyukámnál 10x szigorúbban fogom nevelni a lányomat, mert el van korcsulva a világ. Sok szerencsét a felvételihez! ;)

2013. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!