Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szigorúak a szüleim?

Szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés

14éves lány vagyok most fogok felvételizni egy nagyon jó gimnáziumba, és kollégista leszek.de úgy érzem, hogy a szüleim elég szigorúak mivel már nagyon sok osztálytársam jár bulizni és elengedik őket de engem nem.és amikor egy fiúról van szó akkor rögtön: neked csak a fiúk körül forog a világ....és sok mindent túlságosan tragikusan vesznek.

kérlek segítsetek!!



2013. jan. 13. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
A szüleid normálisak. 14 évesen az ember ne járjon bulizni, és naná, hogy a szüleid kiakadnak, ha fiúkról beszélsz.
2013. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak féltenek téged, és azt szeretnék, hogy inkább a felvételire készülj, mert nincs borítékolva, hogy felvesznek, főleg, ha egy nagyon jó gimnáziumba felvételizel. Az ilyen helyekre előfordul, hogy akár kilencszeres túljelentkezés is van egyes szakokra, tehát nagyon kéne tanulnod!

Másrészt meg senki sem szeretné, hogy a gyereke rossz társaságba kerüljön, olyan dolgokat tegyen, amiket esetleg később megbánhat. Addig jó, amíg nem akarnak elengedni, mert ez azt jelenti, hogy féltenek.

És még mielőtt azt hinnéd:

14/L, akit tavaly felvettek egy nagyon jó gimnáziumba ;)

2013. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem túlzott szigor,ez volna a normális.
2013. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem szigorúság. '4 éves GYEREK ne járjon bulizni és inni, és ne pasizzon...
2013. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem szigorúak, hanem normálisak.
2013. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te szüleid szigorúak, hanem a többiek szülei engednek meg túl sok mindent. Sajnos manapság az az átlagos és azt nevezik normálisnak, aki "szabadon" neveli a gyerekét és mindent megenged. Aztán ezek a szülők majd csodálkoznak, hogy miért nőtt a fejükre a gyerek, miért problémás a magatartása, miért felesel, balhézik stb.
2013. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem mindenki egyforma beállítottságú, van, aki megelégszik azzal 14 évesen, hogy otthon ül, van, akinek ez nem jó. Szerintem abszolút normális, hogy szeretnél elmenni bulizni a barátaiddal, sőt az is, hogy érdeklődsz a fiúk után ennyi idősen. Én teljesen megértelek Kérdező, mert az én anyukám sem akart elengedni sehová, mikor 14 voltam, a barátaim pedig mehettek. Nyilván ő is látta, hogy ez nem jó így nekem sem, ezért kompromisszumot kötöttünk. A barátaimmal együtt mentem, és vagy hazakísértek, vagy taxival mentünk haza rögtön a szórakozóhely elől, vagy eljött értem kocsival anyu. A lényeg, hogy egyedül nem mászkáltam az utcán, és nem ittam magam részegre. Beszéljetek meg egy időpontot, és addigra mindenképpen legyél otthon. Mondd el nekik, hogy ez neked nagyon fontos lenne, és ha lesznek ott olyan barátaid, akiket ismernek és szeretnek, és megemlíted őket is, biztosan megnyugszanak egy kicsit. A fiúkat meg ne említsd nekik, és akkor nem lesz támadási felület, ezt inkább beszéld meg egy barátnőddel. Ha elmész kollégiumba, úgyis leveszik a kezüket rólad a szüleid, és úgysem szólhatnak bele az életedbe, addig meg próbálj szép szóval és észérvekkel hatni rájuk, mert sajnos az általános tapasztalat az, hogy lázadással, sértődéssel és daccal csak romlik a helyzet.
2013. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
en is probaltam valamifele kompromisszumot kotni.de nem megy...amikor mar en felhozom,hogy jo akkor gyere ide es ide ertem anyu es ott talalkozunk.akkor mar nem nem mehetsz el itthon maradsz ugy a legjobb.
2013. jan. 13. 11:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Ellent mondanék az előttem válaszolók zömének, szerintem tú szigorúak, ha nem hajlandóak normális kompromisszumot kötni. De nyugi, ha kollégista leszel, úgyis lazulni fognak ezek a korlátok...
2013. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
A szüleidnek igaza van, egyetlen taknyos 14 évest se kéne bulizni engedni. Fiúzni meg pláne nem.
2013. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!