Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van szobám de nem lehetek...

Van szobám de nem lehetek egyedül benne. Az milyen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 szoba van a házba, egy konyha, kis folyosó + vc, fürdő. Egyik szoba anyáméké, másik nagyanyámé, harmadik enyém meg a tesómé de ő már csak hétvégére jár haza. Nappalinak használják a szobámat, mindig ott vannak a szüleim és rohadt idegesítő. Egy gép van, ha apám itthon van akkor beül facezni vagy játszani, közben anyám ott nézi a tv-t, pedig az ő szobájukban is van. Amikor apám eljön a géptől, odamegy anyám. Aztán este visszakapom a szobámat. Apám oda jár délután aludni, semmit nem tudok csinálni mert nem aarom felkölteni. Anyám is ott nézi a tv-t, gépezik meg ilyenek. Egész nap van valaki a szobában. Most is én vagyok kitúrva. Hallgattam a zenét telefonon, apám játszik, erre anyám bekapcsolja tv-t. Nem hiszem el... Nem akarok nekik szólni mert akkor az van hogy szájalok meg ilyenek. De basszus akkor vegyenek maguknak egy laptopot vagy gépet és nem kell egész nap a szobámban lenniük. Nem mintha csinálnék valamit de szeretnék néha egyedül is lenni. Apám amúgy dolgozik egész nap de amikor szünet van akkor kint csinál valamit kb délig aztán délután meg este beül a gép elé 8-9-ig. Mit csináljak már?

15/L


2013. jan. 3. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Kulcs nincs a szobádhoz?

Közöld velük, hogy 15 évesen azért szeretnél privát szférát is. Veszekedj velük addig, amíg ki nem takarodnak. A te gépedet meg apuka ne használja szórakozásra. Majd jönnek mindjárt az okosok, hogy te vagy a gyerek, szégyelld magad, meg úgysincs pénzetek másik gépre, az ő lakásuk bla-bla -bla, de ezekre ne hallgass.

Próbáld meg szépen értelmesen elmondani nekik, hogy élettérre van szükséged, ha ez nem használ, akkor pedig veszekedni kell. Vess be mindent és védd meg a területedet kegyetlenül. Ha kell tedd zárhatóvá a szobát meg bármi. Barátod nincs?

2013. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Mondj le a számítógépről és a tévéről (gondolom nem te vetted, hanem tőlük kaptad),


kérd meg őket, hogy vigyék át a szobájukba és akkor máris nem lesz okuk a szobádba bejárkálni!


Ha ez a megoldás nem tetszik, viseld el!


Te, gondolom, ugyanúgy "csövezhetsz" az ő szobájukban is. Hát tedd azt!

2013. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Tetesd be anyudék szobájába a számítógépet, és járj ezentúl Te oda gépezni, meg tévézni. Aludj apud ágyán/helyén délutánonként. Ha szólnak, megmondhatod, csak ugyanazt csinálod, mint ők nálad.
2013. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Ha egy számítógépetek van, akkor ne a Te szobádban legyen!

Elég nagy a konyha például?

Vagy legyen a szüleidnek is a szobájában, vagy alakítsátok át a lakást, húzzatok egy plusz falat vagy bontsatok ki egyet, vagy építsetek galériát, vagy menjetek nagyobba...stb.

2013. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

"Apám oda jár délután aludni"


És vajon miért nem a saját szobájába a saját ágyába?

Vagy akkor már miért nem a nyamamához?:)

2013. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés, de én felnőtt nő vagyok és a mai napig kénytelen vagyok a testvéremmel egy szobában lakni.

Elárulom mindenkinek, hogy elviselhetetlen. Egész gyerekkoromban ez volt, utálom, hogy én soha nem lakhattam egyedül egy szobában. Amikor elköltöztem kollégiumba a felsőoktatás miatt, akkor is ugye többen voltunk, vagyis vagyunk, szóval ez egy nagyon rossz helyzet. Nincs egy magányosabb perced se.


Főleg hogy mi nem is vagyunk jóban. Áhh :(

2013. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

De tőlük megkérdezted már, hogy miért ott csövelnek nálad?


Lehet nem is tudják, hogy idegesítenek és úgy gondolják Te ezt szereted, meg így akarnak veled több időt tölteni.


Amúgy hihetetlen mennyi konfliktus van néha abból, hogy mások csak gondolják mit gondol a másik, aztán jól félreértik egymást.Persze senki nem szól egy szót se aztán nem értik ki miért van megsértődve. Nem egy ilyet láttam már.

2013. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát egyszerű menj be az ő szobájukba :D ott nincs senki akkor gondolom
2013. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!