Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem szeretem az alkoholt, a...

Nekem szeretem az alkoholt, a párom igen. Hogy tudnánk összeegyeztetni?

Figyelt kérdés

Húsz múltam, mégsem szeretem az alkoholt. Sem az ízét, sem a szagát, egyedül úgy tudok inni, ha el van "rejtve", teszem azt koktélokba és ciderekbe. Se sör, se bor, semmi ilyesmi.


Párom viszont szereti, és sokszor emlegeti hogy azért nem megyünk ide-oda, szórakozni, nem tud kikapcsolódni, mert velem nem lehet inni, és egyedül ő meg nem akar :( inkább elmenne mással, az meg nekem esik rosszul, így inkább nem teszi.


Hogy tudnánk ezt megoldani? Próbáltam elmagyarázni neki, semmi foganatja...


2012. dec. 31. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
De az sem jó, ha elmentek szórakozni, és ő iszogat, te meg alkoholmenteset? Tehát az hiányzik, hogy te is becsiccsents?
2012. dec. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kovpet ***** válasza:
81%
Ő alkoholt iszik, te meg üdítőt. Legalább vezethetsz hazafele :)
2012. dec. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
"Nekem szeretem" Szerintem Te már most be vagy nyomva :D
2012. dec. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Tök egyszerű. Rejtsd el. Gond megoldva.
2012. dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
84%
Az alkoholt nem azért isszák az emberek, mert szeretik, hanem hogy hasson. A kérdés inkább az, hogy a hatását szereted-e? Ha nem szeretnél a hatása alá kerülni, akkor ne igyál. Ha a barátod csak alkohol fogyasztásával tudja jól érezni magát, akkor nem benned van a hiba.
2012. dec. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szórakozni nem csak piával lehet mond meg a párodnak!
2012. dec. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én ki nem állhatom mostmár, pedig mikor összejöttünk akkor még sokat jártam bulizni és rengetegszer rúgtam be. 16 voltam akkor, ő 22. Én nagyjából akkor, 16 évesen ittam utoljára, egyszer megkattantam és azóta egy korty nem menne le a torkomon, pedig nem kerültem detoxba, semmi trauma nem ért igazából ezzel kapcsolatban. Inkább az történhetett, hogy egyszer valamiért nem ittam, és láttam, ahogy körülöttem lerészegedtek az emberek, és hogy milyen undorítóak olyankor. Ezek után belegondoltam, hogy én is hogy nézhettem ki, és azóta is szégyellem magam miatta. A párom viszont nem hagyott fel az ivással, de ezt el sem várom tőle. Ő most elment szilveszterezni a haverokkal, én itthon maradtam. Nem járok már bulizni sem, mert nem tudom jól érezni magam úgy, hogy csak én vagyok józan, és mindenki iszik a környezetemben, enélkül képtelenek jól érezni magukat sajnos. Így én lemondtam a bulizásról, de már nem is bánom, sőt teljesen jól érzem magam itthon. A szilvesztert mondjuk mindig utáltam, mert olyankor "kötelező" bulizni, pedig nekem valahogy sose volt kedvem pont szilveszterkor hozzá. Mostmár van mire fognom, hogy miért nem megyek. :) A barátom nem bánja, hogy nem iszok, igazából ő sem szokta túlzásba vinni, de neki azért néha jól esik, és én ebbe nem szólok bele. Azzal sincs bajom, hogy egyedül megy bulizni. Utána úgyis hozzám jön haza.
2013. jan. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
én se szeretem, ezért pusztítom!
2013. jan. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan embert, aki hasonló ízléssel és életszemlélettel van megáldva. Ha ez a piti dolog ekkora port ver ver nálatok, ekkora ügy, akkor valójában nem ezzel van a gond - ez csak ürügy.


Normális ember nem csinál abból gondot, hogy a másik mit szeret vagy mit nem. Ő issza, te nem. Ő szereti, te nem. Na és?

Azzal van a gond, amikor az egyik rá akarja erőltetni az életetét, az akaratát, az ízlését stb. a másikra.

2013. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A párodnak ez a szórakozás meg a kikapcsolódás, hogy elmegy inni? Semmi más nem is érdekli, csak ez az egy központi téma van? Kell ez neked?
2013. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!