Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám elzavart a háztól . Mit...

Apám elzavart a háztól . Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Végső elkeseredettségembe írok ide ... 8hónapja van barátom azóta csak rosszabb a helyzet apám annyira nem tudja mik a szavak súllyai ... folyton azt pofázza hogy ha felmerem magam cisnáltatni nem csak a gyereket veri ki belőlem elzavar a háztól , bármi kis dolog miatt ordít , bármit csinálok pl ott hagytam 1 tányért akkor már veszekszik hogy odajön kitapossa a belem stb . Ma ordított közöltem neki hogy mért kell ordítani állandóan erre azt mondja hogy ő a ház ura azt csinál amit akar mondom velem ne ordíts erre megkérdezi hogy mé azt csinál amit akar mondom mert 1 szavadba kerül és költözök innen akkor költözzek most takarodjak a palihoz kúrni , hova mennél nincs senkid rajtam kívül , nem lenne jó mások nyakán élni . Úgy érzem hogy kimegyek és vagy leszúrom vagy elmegyek most és soha többet vissza nem jövök , csak az a baj hogy sokat kell fizetni pl osztálypénz , angol óra stb és nem akarom barátom szüleit ezzel nyaggatni . Valaki mondja el a véleményét !
2012. dec. 27. 19:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Ma 20:28.Olvasd el mégegyszer....
2012. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
36%
pillanatnyilag sem gondoltam, hogy nem igaz amit írsz, viszont mindennek oka van annak is, hogy egyik szülőddel sem jössz ki és nem biztos, hogy nem a te hibád. Kapsz enni meleg lakást, ruhát gondolom számítógéped, mobilod van, jársz iskolába sőt külön órákra ebből nem azt veszem le, hogy nem törődnek veled inkább ellenkezőleg. Hidd el ha kidobnak otthonról az nem a te döntésed lesz, hogy hova kéne menni hanem kint találod magad egy bőröndel az utcán.
2012. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
anyukám lezbikus volt mindíg a nőjével enyelegtek az orrom előtt lehettem kb 7-8 éves lszartam de 10-11-12 éve koromba már kezdett nagyon zavarni és mondtam hogy legalább előttem ne erre én vagyok a hálátlan mondtam hogy nem vagoyk hálátlan csak nekem nem valami gusztusos hogy előttem 2 csaj nyalakodik és akkor mondta hogy őt nem érdkelem többé hogy élek vagy halok de azt kívánja bár megölt volna a gyerekágyamba , akkor költöztem ide apámhoz
2012. dec. 27. 20:52
 34/38 A kérdező kommentje:
ruhát a barátom veszi néha néha , meleg kaját én főzöm magamnak ,külön órák ingyen vannak , jó van telefonom meg számítógép de nem azt mondtam hogy nem törődik velem hanem hogy nem tudja milyen jelentősége van a szavaknak
2012. dec. 27. 20:56
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom neked, hogy költözz rokonokhoz, vagy keress alternatív megoldást. Amit páran leírtak, borzasztó.


Rá mehet az egészséged, higgy nekem! Hasonló környezetben nőttem fel, mint te. Apámnak, ha olyanja volt, akkor kedves volt, nevetett meg minden. Amikor meg nem, akkor meg üvöltött, s ilyenkor mindig meghunyászkodtunk, s reméltem, hogy nem csattan pofon. Mára felnőttem, nem mer bántani, de ha eszembe jut még mindig összeszorul a gyomrom. Amikor ilyeneket és hasonlókat olvasok itt, vagy máshol mindig az jut eszembe, hogy velem hogy bántak. Visszajön minden, és olyan hatalmas düh borít el, hogy egyszerűen órákig nem tudok lenyugodni.

A legrosszabb az egészben, hogy magamon is veszem észre, hogy ez az agresszió rám is rám ragadt. Mondjuk én még fizikai erőszakig nem mentem el soha, meg nem is ütöttem meg senkit, nem ordibáltam, de már volt rá példa, hogy magamba néztem, s éreztem, hogy bárkit tudnék az adott pillanatban bántani.

Arról már nem is beszélve, hogy rengeteg egészségügyi problémát begyűjtöttem a magas vérnyomástól kezdve.... HA tudsz választani, s van hová menned lépd meg saját érdekedben!

2012. dec. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Tudom nehéz út, amit most írok, de... Nekem volt egy ismerősöm (sajnos már nem él...), aki 16 éves kora óta dolgozott egy gyárban, suli mellett. Nem csak nyáron, év közben is. Hasonló gondjai voltak a szüleivel, végül a nagymamájához költözött, aki mindent megadott volna neki, a srác viszont nem akart a nyakán élősködni. Nem azt mondom, hogy csináld ezt, csak azt, hogy ez is egy opció. Láttam, működik.

Vagy pl. mondj le az angoltanárról, keress olyan ismerőst, aki jól tud angolul, szívesen segítene neked, esetleg egy kis apróságért. Ez is saját példa, pont a fent említett srácnak adtam külön órákat, mert tudtam, hogy magántanárra nincs pénze, én viszont jó tanuló voltam. Nem kértem tőle semmit. Mondjuk nem akart kihasználni, ezért ha összefutottunk néha hétvégente a sörözőben akkor vett nekem egy sört.

Ez persze akkor áll, ha költözöl, és nem akarsz a párod szüleinek a terhére lenni. Így könnyítenél a terheken annyira, amennyire tudnál. A lehetőségeidet persze te ismered. Minden esetre minimum egy diákszövetkezetnél bepróbálkoznék, vagy próbálnék bébiszitterkedést, gyerekfelügyeletet vállalni, stb.

A másik opció hogy maradsz és tűrsz...

2012. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Sajnálom,hogy ilyen nemnormális szüleid vannak,ez tényleg nagyon durva.Egyik elmebetegebb,mint a másik.Én a helyedben elfogadnám a párom segítségét.Vészhelyzet van,ilyenkor hülye kifogás az,hogy jaj,nem akarok élősködni.Valamikor biztos tudni fogod viszonozni,amit érted tesznek,de még tehetetlen vagy.
2012. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat nagyon aranyosak vagytok !!! este beszéltem a barátommal erről és arra jutottunk hogy még tűrjek mert amíg kiskorú vagyok nem tudunk semmit csinálni , nagykorúsítást nem akarok ( házasságal lehet azt meg nem szeretnék ) ha elmennék akkor pedig a rendőrökkel visszahozatna úgyhogy annyiba maradtunk hogyha megmer ütni vgy valami komolyabbat csinál akkor elmegyek de úgy hogy soha többé ne keressen , addig pedig tűrök még
2012. dec. 28. 11:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!