Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden esetben elköltözni a...

Minden esetben elköltözni a szülői háztól?

Figyelt kérdés

Bár még gimnáziumba járok, szóval nem aktuális, de érdekelne, hogy mások mit gondolnak.

Két emeletes, nagy házban lakunk, hárman vagyunk testvérek, anya-apa és a nagyszülők is velünk laknak, kényelmesen elférünk.

Egy idő után azonban (nem tudom, pontosan hány éves kortól, huszonpártól) csúnyán néznek az emberre, ha még mindig a szüleivel él (persze én ezt még nem tapasztalom, többnyire itt olvasom).


A kérdésem a következő, amit nem jogilag, sokkal inkább emberileg kérdeznék: minden esetben le "KELL" válni, el "kell" költözni otthonról, ha van lehetőség önálló rész kialakítására? Máskülönben szinte fölöslegesen van a háznak egy bizonyos része, ha nem lakja senki.

De ettől függetlenül nem hajlok abszolút arra, hogy itt kéne élnem egész életemben.


Ti mit gondoltok?


2011. ápr. 10. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
érdemes különköltözni, legalábbis egy időre. Erre általában a fősuli és vagy egyetem ad remek lehetőséget ( albérlet kolesz)
2011. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tervezed hogy pár száz km-rel arrébb járj főiskolára/egyetemre, dolgozni, vagy vannak lehetőségek a környéketeken, akkor nyugodtan maradj.

Lehet, hogy nem divat 20-on évesen a szülőknél lakni, de aki ez alapján ítél meg egy másik embert, hát arról hadd ne mondjak semmit.

2011. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Most mondhatunk mi akármit, úgyis te fogod majd ezt eldönteni. Talán eljön majd az idő pár év múlva, amikor függetlenedni szeretnél. Addig felesleges ezen gondolkodnod, mert jelenleg nem érzed a szükségességét. Ha majd lesz ilyen indíttatásod, akkor majd úgyis gondolkodni fogsz ezen, addig felesleges szerintem.
2011. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha valaki 30 éves kor után is a szülőkkel lakik, azt nevezik Pán Péter syndrómának, de miután igen nehéz manapság saját lakáshoz jutni,legalább törekedj arra, hogy egy külön bejáratú lakrészed legyen a házban a későbbiekben.
2011. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

szüleim elváltak, apukám maradt a nagy 3 szites családi házban.

mi a válás után férjemmel és fiammal hozzá költöztünk. nem tudná fenntartani de eladni se szeretné élete munkáját. külön részt alakítottunk ki illetve még folyamatban van, nem régi a történet. teljesen külön vagyunk, külön bejárat stb. mondjuk főzök apukámnak is, ő meg beszáll a nagyvásárlásba :)

nem látom hátrányát. persze ha nem 2 lakássá alakítottuk volna, kényelmetlen lenne, mi már egy kis család vagyunk, kell, hogy magunk is legyünk :)

2011. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez majd a későbbiekben kialakul, még most nem érzed, de lehet, hogy később te magad fogod érezni annak a szükségét, hogy a saját lábadra állj, saját életed legyen, akkora kupit tarts a saját lakásodban, amekkorát akarsz vagy éppen nem akarsz, akkor menj haza, amikor kedved tartja, ne kelljen erről senkinek beszámolnod stb. De az is lehet, hogy a szülői ház adta előnyöket továbbra is élvezni akarod és később (annak ellenére, hogy lesz saját jövedelmed), mégis ott maradsz. Ha meg lehet oldani, hogy külön lakrészt alakítsatok ki a házon belül, akkor akár a későbbiekben ha lesz párod és összeköltöztök, akkor ott is meg lehet oldani az együttélést, ez sok mindentől függ. Ne azzal foglalkozz, hogy mások mit gondolnak, ha a szüleiddel és egyéb családtagjaiddal jó viszonyban vagy, akkor nyilván nem problémás az együttélés! :)

21/L

2011. ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon élek, ez nálunk szinte családi hagyomány. Úgy értve, hogy nagyszülőkkel is együtt éltünk, amíg éltek.

Fel sem merült bennünk, hogy ezzel probléma lenne, amíg nem olvastam pl. ezen az oldalon, hogy ez hű milyen szörnyű dolog. Ettől függetlenül nem érdekel, hogy mit gondolnak mások. Nem megyek a híd alá, csak mert "ciki otthon lakni"!

29/L

2011. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból mondom neked,hogy nem lehet önnállósodni akkor sem ha külön lakrészed van. Én azt hittem,hogy baromira önálló meg felnőtt nagylány vagyok ,mert bár otthon laktam ,jrátam dolgozni suliba,adtam haza pénzt stb . Aztán elköltöztem és kiderült,hogy most kell csak igazán a saját lábamra állnom. (ami nem baj,és nagyon örülök neki hoyg végre TELJESEN független lettem,kirepültem a fészekből)
2011. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen azon múlik, hogy hogy jöttök ki egymással, mennyire vagytok szerető család. Ha jó a viszony, akkor a többgenerációs együttélésnek is megvannak az előnyei. Pl lényegesen kevesebb a rezsije egy 210 négyzetméteres háznak, mint 3db 70m2-esnek. Aztán kevésbé sanszos egy betörés vagy egy lakástűz, hisz minél nagyobb a család, annál inkább valószínű, hogy mindig van valaki otthon. Életformafüggő is. Ugyanis lehet, hogy olyasmit dolgoznak többen is, ami közös, családi vállalkozás, netán az is a háznál van. Ugyanakkor, ha nagyon sok a feszültség, akkor célszerű a különélés. De NE ASZERINT DÖNTS, HOGY GÖRBÉN NÉZNEK VAGY SEM!!! Az ember nem a társadalomnak és az elvárásoknak él, hanem magának. Ígyhát a többgenerációsság eldöntése csakis a családotokra tartozik. Mi is így élünk. 3 teljesen felszerelt és elszeparált összkomfortos lakrész van, plusz a családi vállalkozás is itthon van.
2011. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez mekkora hülyeség, hogy ciki ,meg fura aki sokáig a szüleivel ,lakik!!!!!!??????

Én 36évesen költöztem el otthonról, pedig nem volt külôn lakrész csak szobám. Semmi probléma nem volt jol kijöttem velük. 25évesen vettem meg a saját lakásomat, kiadtam albérletbe a befolyt összegbôl fizettem a hitelt amit a vételhez felvettem sôt kb.20-25% meg is maradt belôlle havonta. Mikor megnôsültem hitelnélküli, felújított lakásba tudtam költözni.

2011. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!