Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden esetben elköltözni a...

Minden esetben elköltözni a szülői háztól?

Figyelt kérdés

Bár még gimnáziumba járok, szóval nem aktuális, de érdekelne, hogy mások mit gondolnak.

Két emeletes, nagy házban lakunk, hárman vagyunk testvérek, anya-apa és a nagyszülők is velünk laknak, kényelmesen elférünk.

Egy idő után azonban (nem tudom, pontosan hány éves kortól, huszonpártól) csúnyán néznek az emberre, ha még mindig a szüleivel él (persze én ezt még nem tapasztalom, többnyire itt olvasom).


A kérdésem a következő, amit nem jogilag, sokkal inkább emberileg kérdeznék: minden esetben le "KELL" válni, el "kell" költözni otthonról, ha van lehetőség önálló rész kialakítására? Máskülönben szinte fölöslegesen van a háznak egy bizonyos része, ha nem lakja senki.

De ettől függetlenül nem hajlok abszolút arra, hogy itt kéne élnem egész életemben.


Ti mit gondoltok?


2011. ápr. 10. 16:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, én sem tartom cikinek, szerintem is sok előnye van, ha több generáció él együtt. (Akárcsak hátránya.)
2011. ápr. 10. 18:19
 12/12 anonim ***** válasza:

nem vetem meg azt, aki több generációsan él, hiszen sok előnye van, sok dolgot tanul ebből is.

pl. hogyan jöjj ki az idősekkel konfliktusok nélkül, hogyan lehet könnyen gyorsan kitakarítani egy nagy házat, hogyan főzz 6 személyre jó kaját, stb.


a külön élésnek azt az előnyét látom, hogy ott nem lehet mindig a családhoz szaladni, ha valami bajod van, meg kell oldanod egyedül. be kell tudnod osztani a pénzt, és az idődet arra, hogy rendben tartsd a lakásod, elintézd a hivatalos ügyeidet, befizesd a számlákat, stb.


szóval semmi baj nincs a nagy családi élettel, bár nekem az a természetes, hogy van külön lakásom, életem, amibe csak akkor lát bele anyukám, ha áthívom magamhoz.

2011. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!