Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálam telik csak igy a karácso...

Fibbrizzo kérdése:

Nálam telik csak igy a karácsony vagy másnál is?

Figyelt kérdés
Hát nem tudom hogy mondjam de oltári rossz ez a karácsonyom is.Nálunk sosincs fa mit fel lehetne disziteni .25 évesen jo lenne szeretetbe lenni ..De hát én olyan szülökkel töltöm a karácsonyt akiket hidegen hagyja az egész ünnep.Végülis a családom ilyen és nem én .Nálunk sose volt az hogy ajándékozás vagy sütés ,fözés várjuk a karácsonyt ,semmi ilyen .Se ölelés vagy egy jo szó.csak kiabálás meg ilyenek .Azért igy felnött fejjel rossz visszagondolni hogy sose ugy telt a karácsony ahogy kellett volna .Most is a barátnöm irogat és kérdi hogy feldiszitettem e már a fát ?-mire én nehéz fejjel irom hogy igen .mikor sehol semmilyen fa .Mert az ö szülei rendesek meg normálisak és egymást megajándékozzák ,szeretet van náluk és békesség ami fontosabb mindennél .Én meg szégyellem magam elöttük......nem tudom én élem csak igy meg a karácsonyt vagy más is ???
2012. dec. 24. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egy kis 50-90 centis műfenyő teis tudsz venni... És az elfér asztalodon... A barátnődmeg meg mondd meg az igazat aztán lehet emgsajnál és tudsz velük együtt ha szeret...
2012. dec. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szegény... :( Ne búslakodj, fel a fejjel, előbb utóbb majd lesz saját lakásod és akkor majd ünnepelheted a saját családoddal úgy ahogyan te szeretnéd! :)) Mindezek mellett, azért Áldott, Békés Ünnepeket kívánok neked!
2012. dec. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Újévi fogadalmad legyen az, hogy nem adsz haza egy fillért sem, mert kell a SAJÁT JÖVŐDRE! Összeraksz egy kis pénzt, azzal már el lehet indulni, akár egy saját minigarzont is kivehetsz.
2012. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
ugylegyen
2012. dec. 24. 19:55
 15/18 anonim ***** válasza:

Nálunk se jobb a karácsony, nyugi.

De én mindent elmondok a páromnak, és mivel amúgy is együtt akartuk tölteni a karácsonyt, holnap délután kimegyek hozzájuk. Már amúgy is meg volt ez tervezve, csak én hazajöttem, hogy hátha más lesz most a karácsony. De nem. Ugyanolyan mint eddig. Sőt, talán még rosszabb is a többi napnál. Itt senki nem szeret senkit, mindenki kötekedik mindenkivel, stb. De a párom családja annyira normális, már alig várom, hogy velük legyek, mindig is olyan karácsonyra vártam, mint amilyen az övék (mármint elképzeléseim szerint):)

Szerintem te is menj el nyugodtan holnap a barátnődhöz, gondolom nem lesz már ott az egész rokonság, azt hiszem az már ma lemegy, de ha mégis, akkor maradj nyugodt. Nem is feltétlenül kell beszélgetned mindenkivel, egy-két mondatot mondasz, és kész. De biztos, hogy fognak kérdezősködni rólad, te is nyugodtan kérdezősködj, ki mivel foglalkozik, párokat hogy hol ismerték meg egymást, stb. Hidd el, jól fog esni, hogy olyanok között leszel, akik szeretik a karácsonyt, és veled is normálisan beszélnek, és nem néznek le:)

Ha esetleg pedig nagyon pánikolós lennél, akkor egyszerűen megmondod a barátnődnek és a szüleinek, hogy ne haragudjanak, de te nem vagy az a nagy társasági ember, és ha lehet, te inkább a szobában lennél, de köszönnél mindnekinek, csak nem maradsz ott a beszélgetéses részén:)

2012. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nálunk se jó a karácsony, de őszintén szólva nem értem, miért kellett hazudnod a barátnődnek. Nekem az a bajom, hogy anyukám berúgott és mindenkit undorítóan szidalmazott, de sokat segített, hogy a páromnak elmondtam, amikor felhívott.

Egyébként nagyon javaslom, hogy menj el éjféli misére akkor is, ha nem vagy vallásos. Én ezt szoktam tenni, utána sétálok egy nagyot, és jobban érzem magam tőle. És most még túl hideg sincs :)

2012. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha tudnám, hogy a párom még sosem élte át azt, hogy miről is szól a karácsony egy igazán összetartó családban, akkor nem lenne kérdés sem számomra, sem a családom számára hogy befogadjuk őt erre a néhány napra. Persze szigorúan családtagként, ergo ki kéne vennie a részét a sürgésből forgásból! :)

Ez nem jelenthet problémát senkinek, nálunk biztosan az sem okozna gondot, hogy egyel több éhes száj ül asztalhoz, mert annyi kaja van ilyenkor, hogy jutna bőven! Ergo, nyugodtan elmondhatod szerintem a barátnődnek a helyzetedet, ha komoly a kapcsolatotok és régóta együtt vagytok! Ha az én párom lennél, akkor őszintén, sokkal jobban örülnék, ha őszinte lennél és eljönnél hozzánk, mint hogy otthon szomorkodj ebben a pár napban, amikor szeretetben kéne lenned, boldog, hangulatos légkörben! Olyan jó lenne, ha ennyi minden embernek járna! Ha máskor nem is legalább ilyenkor!


Ha már nem is adatik meg, hogy igazán karácsonyozva töltsd a karácsonyt, azért gyújts egy-két gyertyát, ha van, akkor tegyél fel egy égősort az ablakodba és emlékezz a szeretteidre, boldog pillanatokra és gondolj azokra, akik igazán szeretnek téged! :) Én így a távlatból, ismeretlenül kívánok neked őszintén boldog ünnepeket! 22/L

2012. dec. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm .
2012. dec. 24. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!