Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem nagy bakit csinálta...

Azt hiszem nagy bakit csináltam? Nem elég, hogy anyumat is megsértettem, és haragszik rám, hanem ég apum is üvöltözik. Hogy tegyem jóvá?

Figyelt kérdés

Nem akartam, hogy ez legyen.

Mielőtt még felújították a házat, egy szobában laktam a testvéremmel, és folyton hol ő, hol anyum aludt velem. (anyu és apu nem tudom miért mindig is külön aludtak)

Engem ez kicsit zavart is mindig, mert soha nem volt egy kis magánszférám ahova elhúzódtam volna, vagy esetleg elhívhattam volna a barátnőket beszélgetni.

Most, hogy felújították a házat nekem is lett külön szobám, de anyu velem alszik, mert a testvérem egyedül szeretne lenni a szobájában és mindig "harcol" a magánszférájáért.

Ma fájt egy kicsit a fejem, meg hisztis is voltam és mondtam anyunak (de egyáltalán nem bunkó stílusban, meg minden), hogy néha én is szeretnék egy kicsit egyedül lenni, ha már van külön szobám.

Erre anyu megharagudott és kiment apuhoz aludni mondván, hogy az is bíztos, hogy soha többet be nem teszi a lábát se hozzám, se a testvéremhez, mert pofátlanok vagyunk. (de én nem akartam megsérteni).

Erre fel, mikor kiment apuhoz, ő elkezdett ordítozni, hogy mind a ketten (testvérem és én) is milyen m@jmok vagyunk, és hogy mindjárt agyonüt meg minden, és hogy az ő házában olyan nincs, hogy anyu nem alhatik itt nálam.

Erre anyum lement mamához aludni.

Én annyira sajnálom az egészet, nem akartam, hogy ez legyen, azt főképp nem ekartam, hogy anyu mesértődjék rám.

Most meg itt űlök és bőgök, mint egy hülye, mert az én hibámból anyu bíztos megsértődött, és megharagudott rám, holott nem szerettem volna megbántani.

Mit tegyek?

23/L


2012. dec. 20. 21:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért használnak ki, mert Te vagy a leggyengébb láncszem ! Veled mindent meg lehet tenni és meg is fogják továbbra is, ha hagyod.
2012. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudnál valahogy koliba menni? Az sokat segítene neked, kicsit önállóságra nevelne, és később már nem ejtene ennyire kétségbe egy ilyen szituáció. Ne haragudj, hogy ezt mondom, nem a bántó szándék vezérel, de én szintén 23 éves vagyok, és az írásodat olvasva inkább tűntél 13 évesnek, mint 23-nak.

Egyáltalán nem baj, hogy egyedül szeretnél lenni, ez ilyenkor már természetes. Nincs okod ennyire idegeskedni, pár nap és úgyis lenyugszanak a kedélyek.

Most gondolj bele, 23 éves vagy, akár már gyereked is lehetne. Meddig akarsz még ennyire alárendelt szerepben maradni?

Tudom, hogy nehéz a sarkadra állni, mikor tini voltam, majd első éves egyetemista, én is hasonló szituációkat szenvedtem el, de már szerencsére tudom kezelni az ilyen helyzeteket, ebben sokat segített az is, hogy különélek a szüleimtől.

A legjobb tanács, amit most adhatok, hogy próbáld figyelmen kívül hagyni. Ha leszidnak, hallgasd végig, de ne vedd a szívedre. Előbb-utóbb úgyis abbahagyják, szerintem még el is felejtik (bár nem ismerem a szüleidet). Én ezt a technikát használtam, így ha a szüleim megsértődnek valamin, várok pár napot, és újra beszélek velük. Addigra már semmi problémájuk nincs.


Fel a fejjel, kitartás, nehogy bajod legyen az idegeskedéstől!

2012. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólását.

Nagyot segítettetek, hogy kicsit lenyugodjak.

2012. dec. 20. 22:12
 24/28 A kérdező kommentje:
Most olvastam vissza amiket írtam, és hát kicsit elszégyeltem magam, mert elég sok helyesírási hiba van benne..
2012. dec. 20. 22:57
 25/28 anonim ***** válasza:
66%
De egy puha p.cs, vagyis akarom mondani p.na vagy. Mindig az van, amit a másik mond. Sosem az van, amit te akarsz. Igenis állj ki magadért, mert így egy rakás szerencsétlenség vagy, aki mindig csak a másikért él. Így egy nyomorult élet vár rád. A hasi fájdalmak csak erősödni fognak. Majd gyomor fekéllyé fogja kinőni magát, és/vagy vakbeled fogja bánni. Ha te továbbra is ilyen nyámnyila módon fogsz viselkedni, akkor bizony az egészségeddel fogsz fizetni érte. A döntés a te kezedben van. Senki sem fog helyetted dönteni. Válassz! Melyik élet kell?
2012. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád is beláthatná, hogy feleség létére nem helyes, hogy nem a férjével alszik, hanem a felnőtt lányával...nehogy már még te érezd magad rosszul! Ha nekik egymással problémájuk van, oldják meg, az már nem a te dolgod. Még ha horkolás probléma is van, arra is tudnak már megoldást gyógyszertárakban, nem a középkorban élünk...
2012. dec. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
84%
bassz, nincs véletlen pasid akivel összecuccolhatnál? már rég el kellett volna húznod hazulról, mert ez egy tipikus az agyadra megyek familia, ahol megállt a tudomány a 12 éves szinten. Röhej az egész
2012. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
82%
itt GYIK-en mindig olyan könnyen osztják a "rég el kellett volna költöznöd" tanácsot, mintha az olyan könnyű lenne... nem egyszerű a mai világban fenntartani egy lakást, pláne suli mellett, párkapcsolatba meg ne emiatt kezdjen már valaki.
2012. dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!