Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik az öcsém?...

Jogosan haragszik az öcsém? Szerintetek neki van igaza?

Figyelt kérdés

Öcsém 23 éves, a 19 évesen a barátnője terhes lett és ideköltözött. A felső szint lett az övék, csak a konyha közös.

Az öcsém elment dolgozni, hazaad 30.000t a többit elvileg félreteszi, gyakorlatilag elszórakozzák. Ez már önmagában szúrja a szemem, de anyuék döntése, én már nem élek otthon nem szólok bele.


Viszont amióta megvan a baba, vagyis lassan 2 éve nagyon csúnyán bánnak anyuval. Főleg a nő. Szerinte anyunak semmibe nincs beleszólása, csak tartsa el őket és ugorjon ha vigyázni kell a gyerekre. Mert manapság a fiataloknak nem könnyű, ő a gyerek anyja és amúgy mások is ezt csinálják.

Anyu végre elhatározta magát: február végéig maradhatnak, aztán menni kell. Én anyu mellett állok, teljes mértékben támogatom ami miatta az öcsém már szóba sem áll velem.

A bilit az borította, hogy felajánlottam hogy beprotezsálom a babát egy bölcsibe, így a lány is el tud menni dolgozni.


Anyu néha elbizonytalanodik, én akkor (nem erőszakosan) elmondom neki hogy ez így hosszú távon nem tartható.


Ti mit tennétek? Igazuk van, manapság ez így szokás?


2012. nov. 30. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a szokás manapság? :) Nem értem. Ha fiatal akar még lenni nem kellett volna a gyerek. Ha meg kellett, akkor törődjön vele ő (persze rá lehet néha bízni a nagyira), ha pedig nincs pénz menjen dolgozni. Én is elmentem 2 éves gyerekek mellett, pedig nem voltunk teljes mértékben rászorulva.
2012. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az, hogy a fiatalok a nagyszülők házába szülnek és rájuk szorulnak anyagilag.
2012. nov. 30. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a pofátlanság hálistennek nem jött még divatba. Gyakorolják sokan, de nem ez a normális.

Az öcséd és a barátnője lehetne felelősségteljesebb és végre gondolkodhatnának felnőtt emberekhez méltóan. És viselkedhetnének is így.

Az szép gesztus,hogy az anyukád segített nekik, de attól ő még ott nem egy megtűrt szolga.

Nem is értem miért nem vágott már le anyai pofon gyanánt egyet kettőt a kisasszonynak.


Buzdítsd csak az anyukád, hogy lépje meg ezt a lépést. Különben mindig is ilyen kényelmesek és felelőtlenek maradnak.

2012. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Értem :) Biztos van ilyen réteg. De ha még ez is lenne a "divat" normális ember nem áll be a sorba. Bírom az ilyen gondolkodást. És még viselkedni sem tudnak.

Biztasd csak anyukádat tovább. Hátha felfogják, hogy felnőtt emberek.

2012. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

Nem mindenhol így szokás.

Mi is anyósoméknál élünk, 2 éves múlt a fiúnk, de nem a nyakukon élünk. Beadunk a közös kasszába, de amúgy mindent magunknak veszünk meg és minden saját számlát mi fizetünk és a kisfiúnkat is mi tartjuk el.

Rengeteget beszélgetek anyósommal, vannak persze viták, de mindig sikerül megoldani vagy megbeszélni vagy túllépni rajta.

Most anyósom jelenleg nem dolgozik, viszont mikor igen, akkor én főztem, mostam, takarítottam rájuk is. Így, hogy itthon van, csak magunkra mosok (ezt kezdettől külön teszem, a mosószereket is magunknak veszem), néha az övékét is kimosom most is, a főzést most ő csinálja, a takarítást pedig én vagy a férjem. A ház körüli munkákba is be szoktunk segíteni.

A fiúnkra csak akkor kérem meg, hogy vigyázzon, ha orvoshoz kell mennem vagy olyan helyre, ahová nem tudom magammal vinni.

A tisztelet pedig kölcsönösen megvan.

Szóval én azt gondolom, ha már úgy alakult a helyzet, hogy a szülőknél laknak a gyerekek a családjukkal, akkor kölcsönösen tiszteljük a másikat, senkin ne élősködjünk, osszuk meg a házimunkát, ha bármi olyan van, meg kell beszélni a problémákat, ha kell, kompromisszumokat kell kötni, vannak dolgok, amikbe bele kell törődni, hogy úgy vannak és így lehet normálisan együtt élni.

Amúgy meg a döntést nyilván anyukád hozza meg, ha ő beleunt abba, ahogy a tesódék vele szemben vannak, akkor megkérheti őket, hogy keressenek saját lakást.

2012. nov. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyukád panaszkodik neked vagy te gondolod hogy csúnyán bánnak vele?

Beleszólásod van ugyanis ő az anyukád. Sok mindent lehet, de a fejére nőni nem. Ez a kiindulási alap. Ha ilyen feltételekkel nem megy, akkor igenis keressenek másik helyet.

Teljes mellszélességgel állj ki anyukád mellett és ez ne legyen vita tárgya, ezzel legyenek tisztában mind a ketten. Meghallgatod őket is, de anyut nem piszkáljuk. Ez az ő háza, szivességet tesz, itt most ők nem ugrálhatnak, ennyi.

Ha nagyon ugrálnak akkor te is szeretnél hazaköltözni a feleségeddeel és még gyártotok 6 gyereket is, ha nekik jár akkor neked is. Úgy már biztos nem lenne olyan szimpi nekik anyukádnál lakni.

2012. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tapasztalom is.


Mondjuk anyukám többször megkérte őket, hogy este már ne hagyják futkosni, játszani a gyereket. Nincs semmi napirend, van hogy 11kor fürdetik és még éjfélkor is ébren van. Erre azt válaszolja hogy már nem kőkorszaki módszerekkel folyik a gyereknevelés mint anyám korában.

Vagy anyu bevásárol húst, zöldséget. Elmondja hogy hány napra, miket tervez főzni a következő hónapban. A lány meg felhasználja az alapanyagokat és ha anyu szóvá teszi, akkor ne szóljon bele hogy mit ad enni a gyerekének.

2012. nov. 30. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Csodálom az édesanyád türelmét.Annak kell alkalmazkodnia, aki beköltözik a másik ember tulajdonába. Segítsd édesanyádat, hogy ki tudja rakni őket, mert az se lesz könnyű menet.
2012. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Segits Anyukádnak,tényleg költözzenek el.Visszaéltek a jósággal. Anyukád már megtette a kötelességét: felnevelt benneteket. Az unokát, öcsédet,barátnőjét nem köteles eltartani, segíteni.

Biztasd, nem kell már neki idősebb korába is a fiatal, lusta

családhoz alkalmazkodnia.

Pihenésre, nyugalomra Anyukádnak is szüksége van. Bizony az idősebb szervezet már hamarabb betegszik. Ezért is támogasd, nehogy ő legyen beteg. Mert bizony a stressz gyilkolni tudja a testet, lelket.

2012. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!