Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik rám a húgom?

Jogosan haragszik rám a húgom?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes. Amikor megtudta kiíratta magát, hogy tudjon készülni a babára. Bár ez nekem nagyon nem szimpatikus, nem szóltam, az ő döntése.

3 hete kirúgták a férjét, azóta naponta hív hogy mi lesz velük, elviszi a bank a házat stb. A hétvégén itt voltak, finoman utaltam rá hogy mivel nincs semmi baja, visszamehetne dolgozni és nem táppénzt kapna hanem fizetést ami jóval több. Irodában dolgozik, nem lenne megerőltető számára. Ezen annyira megsértődött, hogy azóta szóba sem áll velem.


Igaza van?


2012. nov. 8. 19:07
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
nincs igaza,teljesen jogos amit mondtál.
2012. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van te csak segíteni akartál.
2012. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam terhes, de igazából a szülésre meg az egész babavárásra költött idő nem tölti ki a 9 hónapot, szóval ha az egészsége engedi és ilyen anyagi körülmények közé kerültek, akkor valóban jobb lenne, ha visszamenne.

Te meg amúgy csak egy tanácsot adtál neki, nem ítélkeztél felette, szóval szerintem nem jogos a haragja.

2012. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad volt. Egy kisbabára nem kell 9 hónapot készülni. Ha jól, és irodai a munkája, nem is fizikai, nyugodtan vissza mehet dolgozni, ha már akkora lesz a pocakja, hogy kényelmetlen íróasztalnál, érthető. Főképp ha a megélhetésük ettől függ. A testvére vagy, te elmondtad a véleményed, adtál egy tanácsot. Ezért nincs oka haragudni. Ha pedig még is megteszi, az azt jelzi, hogy ő maga is tudja mi lenne a helyes, de jobban szeretné élvezni a kényelmesebb helyzetet, miszerint a terhessége miatt otthon lehet. Sok terhes nő, esik bele ebbe a hibába. Vannak akik megtudják, hogy kisbabát várnak, és igyekeznek mielőbb félre tenni a munkát. Ez olyan mint az iskolás gyerekeknél, a potya napok a suliból kimaradásra. Két kézzel kapnak utána. :)
2012. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%

ez az o dontese, nem kellene beleszolnod - mert ez lesz-

talan a ferje talal masik munkat

2012. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizikai munkát végezne, akkor megérteném.

De ha irodában dolgozik, szerintem is jobban járna, ha maradna még (olyan 6. hónapig, persze ha minden rendben van.)

2012. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez tiszta hülyeség, hogy 14 hetesen kiiratja magát. Jobb ha dolgozik az idõ is gyorsabban telik, ilyenkor mit készül? Neked van igazad!
2012. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Véleményt akarsz, vagy bólogatást ???

Mindenki 100%-ot kapott, aki NEKED adott igazat...

5. lepontozva...:(

De: ez az ő magán ügyük..nem kéne beleszólnod..

Mai világba már nem írnak ki valakit csak úgy táppénzre, mert terhes..Vagy igen ?

2012. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 fallenangel_33 ***** válasza:
100%
6 hónapos terhes vagok, irodában dolgozom. Eszembe sem jutott, hogy betegszabadságra menjek, pedig a párom is dolgozik és nincs hitel a lakásunkon. Ha fáradt vagyok, szabit veszek ki és máris rovidebb a munkahét. Nem is értem, miért kell nonstop 24 órán 9 hónapon át "készulni a babára" ill. mibol is áll ez a nagy készulodés :) Nem a te dolgod megoldani a húgod problémáit, segíteni persze kell, miután o már kimerítette az osszes lehetoségét, de azt hiszem ebben az esetben csak át szeretné hárítani a gondokat és a felelosséget rád :(
2012. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van ebben. Én nővérem 7 hónapos terhesen is dolgozott csak azért hogy rendes fizetést kapjanak ameddig csak lehetséges, a főnöke is rendes volt direkt olyan munkákat adott neki ami egyáltalán nem volt megerőltető a számára. Pedig az én nővéremnek pörgősebb munkája volt, sokat kellett mászkálnia, igaz hogy irodában dolgozott, de autóval el kellett mennie ügyfelekhez, meg részben ő feladata volt az anyagbeszerzés ami az irodába kellett. 8 hónaposan dolgozott még 1-2 hetet utána ment már csak el hogy készülni tudjon meg egy kicsit pihenni, bírta a munkát pedig nekik nem volt hitelük sem, a férje is rendesen dolgozott.

Szóval neked van igazad és teljesen jogosan mondtad el neki hogy mivan, ő döntése de ne neked sírjon te megmondtad neki a frankót ennyi, innentől oldja meg ő a problémáját, még simán visszamehetne dolgozni ha ülőmunkája van meg pláne.

2012. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!