Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik rám a húgom?

Jogosan haragszik rám a húgom?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes. Amikor megtudta kiíratta magát, hogy tudjon készülni a babára. Bár ez nekem nagyon nem szimpatikus, nem szóltam, az ő döntése.

3 hete kirúgták a férjét, azóta naponta hív hogy mi lesz velük, elviszi a bank a házat stb. A hétvégén itt voltak, finoman utaltam rá hogy mivel nincs semmi baja, visszamehetne dolgozni és nem táppénzt kapna hanem fizetést ami jóval több. Irodában dolgozik, nem lenne megerőltető számára. Ezen annyira megsértődött, hogy azóta szóba sem áll velem.


Igaza van?


2012. nov. 8. 19:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogos amit mondtál.

Én is csak akkor hagytam abba a munkát amikor elég gömbölyű voltam.


14 hetesen még lehet dolgozni hogyha nem megerőltető fizikai munkáról van szó.

2012. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
23%
Mit érezne a férj, aki munkanélküli, ha a terhes feleségének azért kellene dolgoznia, mert ő maga elveszítette a munkáját? Biztos talál majd másik munkát a férj, mert most minden erővel ezen lesz. Te meg ne szólj bele a dolgukba!
2012. nov. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Mit érez a férj...

ugyanmár...és mi lesz a babával ha nem lesz hova hazavinni?

Egy munkáltató se vesz fel azért mert otthon van a terhes feleséged...


Nekem is irodai melóm van, 8. hónap elejéig dolgoztam,amikor féradt voltam,elmentem 1-2 nap szabira, dokihoz mentem szabi kivétel nélkül is,meg is zavarodtam volna otthon láblógatva 9 hónapig...

2012. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
De tuti visszavennék? Mert a mai világban örüljön az ember, hogy van munkája, ő ezt fealdta, szerintem a helyére azóta vettek fel embert.
2012. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem se szólj bele mások dolgába.. Nem mondom, hogy jogosan haragszik, mert túl is reagálhatta. Én pl 10 hetesen elkezdtem szenvedni a 6-8 órás munkámban. Aztán a 12. hétre annyira fájt ülnöm, hogy sírtam hazafelé a buszon. Kérdeztem az orvost, hogy ez mitől van, olyan mintha s.ggen csúsztam volna a jégen. Mondta, hogy mert tágul a medencém, ilyen vagyok, ez van. A 14. héten már 2 órát sem bírtam ülni, és hiába állok fel, ugyanúgy rettentően fáj leülni. A suliban 2 hétig álltam, aztán kideült, hogy veszélyeztetett vagyok, úgyhogy paff haza és ágynyugalom. Most vagyok 26 hetes. A veszélyeztetettség nem függ össze az üléssel egyébként, de függetlenül mindentől, ha nem diák lennék és így fájna, vagy a derekam szakadna le, tuti kiíratnám magam. Van, aki szerint nyavalygok, mert neki normális terhessége volt, és mit kell ezen hisztizni.

Én meg tornázni és sétálni jártam tizenévesen ha 39 fokos lázam volt, mert valahogy erre volt szükségem, és 1 nap alatt meggyógyultam, míg más hetekig szenved. Mai napig sosem vagyok beteg. Szóval én is beszólhatnék, hogy mit rinyálsz már 37 fokos lázzal az ágynak dőlve, mikor én 39 fokkal is szaladgálok az utcán.. De nem lenne igazságos :) Nem foglaltam állást, csak próbálok segíteni, hogy megértsd, lehet más is a háttérben. Ezen kívül terhesség alatti félelem, önbizalomhiány, esetleg félelem a tömegközlekedéstől (erről is tudnék írni...), stb.

2012. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!