Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez máshol is így van, vagy...

Ez máshol is így van, vagy most apa haragszik rám a költözés miatt? 15/L

Figyelt kérdés
Szóval apával nem mindig jöttünk ki jól, és most már pár hónapja anyánál élek. és elmondtuk apának, hogy véglegesen oda szeretnék költözni, papírokkal, meg minden. Neki sok a pénze, ezért megkérdeztem, hogy kaphatok-e új iskolatáskát gimire. Azt mondta anyánál lakom tőle kérjek. Meg nálunk aludt az egyik barátnőm, mert másnak korán mentünk busszal, és ott volt a buszmegálló a közelben. Eőtte mondta, hogy miért nála alszunk, miért nem anyánál, utána meg, hogy én mossam ki és vasaljam ki az ágyneműjét, mert nem az ő barátnője.
2012. aug. 10. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztosan rosszul esett neki, hogy elköltöztél.

Az viszont tény, hogy ha anyukáddal laksz, akkor jogos, hogy ő mosson, főzzön rád, és ő adja a pénzt.

2012. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én is apa vagyok, többek között van egy gimnazista lányom.

Ezért kezdtem válaszolni a kérdésedre, de elég hiányos a kérdést körülvevő információ.

Azt értem hogy szüleid "kétfelé" laknak -vagy elváltak?-

de arról semmit nem írsz hogy mi az oka amiért "nem mindig jöttünk ki", ez miben nyilvánul meg.

Én nem vájkálni akarok az életedben, de másképpen nem adhatok megfelelő választ a kérdésedre.

Az én lányom -társasági hatásra- hónapokig nem szólt hozzám, de amikor vezetni akart tanulni megkívánta volna hogy gyakoroljak vele a saját autómon. Te mit szólnál az ilyen hozzáálláshoz???

Ha elköltöztél apukádtól azért még maradt nála holmid? A kulcsát nem kellett leadni, ezt megbeszéltétek??

2012. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtunk beszélgetni, mindig valami rosszat szólam, amin felidegesedett. nem rakta jól rendet, ezért megvert, ilyenek voltak. Csak azért esik rosszul, mert amikor elmentem anyához, ő megpróbált mindig a kedvemben járni, és volt olyan, nem is egyszer, hogy nála aludtunk a barátnőmmel, pedig csak 2 szobája van, így ő a nappaliban aludt, és nekünk hagyta a hálóját. Meg a húgom anyánál lakik, és ő egy csomó cuccot kap, neki nem mondja, hogy anyánál lakik. Mert oké, megértem, csak rosszul esik.
2012. aug. 10. 13:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs kulcsom hozzá alapból:)
2012. aug. 10. 13:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha kezet is emelt rád akkor már én nem mennék vissza hozzá semmilyen indokkal.

Én is "szigorúan" fogom a gyerekeimet, de nem verem meg őket, főleg a lányomat. Pedig néha engem is ki hoz a béketűrésből./flegma válasz, rendetlen szoba.....

Szerintem anyukádhoz költözz végleg, ebben a kórban amúgy is jobban anyai tanácsra van szükséged, és a barátnődet sem egészséges apádnál altatni, főleg ha nem laksz már ott nála.

A húgodra pedig ne legyél irigy, mert ez elválaszt benneteket is egymástól. Ha látják a szüleid,-anyukád biztosan megbeszéli az anyagi részét apáddal- hogy szükséged van valamire gondolom meg fogják venni.

Vedd lejjebb az igényeket és ha nem követelődsz, sokkal szívesebben költenek rád.

A megbeszéléseket pedig ne hagyd ki a szüleiddel, most szünet van, te alkalmazkodjál az ő beosztásukhoz. Lássák nem csak duzzogsz ha nem komolyan gondolod a változást az életedben.

2012. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:)
2012. aug. 10. 13:29
 7/8 anonim válasza:

Hát, nekem is elváltak a szüleim 4 éves koromban. Most 21 éves leszek, de már egy éve elköltöztem otthonról. 12 éves koromig Apuval laktam, aztán Apukámnak volt egy nehezebb időszaka, ami miatt Anyuhoz kellett költöznöm. Onnantól nekem is kicsit megváltozott az életem, és rá 1-2 évre én is úgy döntöttem, hogy "végleg" Anyuhoz költözöm. (Anyukám párjához, és a kisöcsémhez, aki csak féltesó) Nálunk se volt könnyű, utólag rájöttem, hogy hibáztam, mert Apuval kicsit akkor tájban kerültünk távolabb egymáshoz, pont emiatt. Aztán persze Anyukáméknál is ugyanúgy előjöttek a kamasz-gondok.. ahogy Apáéknál is előjöttek volna (Apám és újdonsült párja két gyerekkel, nem nagyon bírtam őket).

Ugyanakkor, nekem nagyon különleges kapcsolatom volt Apukámmal 12 éves koromig, mondhatni apa-lánya szerelem. Ő volt nekem a legfontosabb. És amikor már nem vele laktam.. Akkor is persze találkoztunk rendszeresen, de gyakorlatilag a mindennapi telefonbeszélgetésekre emlékszem, ennyi maradt. A napi beszélgetésekből idővel heti 3-4 alkalom lett, aztán egyre kevesebb. Persze ennek több oka is van. De most, hogy messze lakom mind Anyutól, mind Aputól (a párommal), nagyon is jelen van az a hiány, olyan, mintha elveszítettük volna a kapcsolatot. Csak azt érzem, hogy más lettem és ő már nem ért meg. Lehet, ez egy bizonyos fokig normális, de tudod azért is írom le mindezt neked, mert emlékszem az én Apukám milyen sokszor felhozta, hogy "lehetnénk többet is együtt", csak ő és én. A legnagyobb akadály a kedves új párja volt ugye, de tudom, hogy Apukámnak hiányoztam és most is hiányzom; persze ő férfiből van, ezt nem mondja ki. De akkor is. Valami megszakadt. Azt javaslom neked, ha nem szeretnéd te is ennyire elveszíteni apukádat (ami megtörténik ebben a korban, hisz amúgy is olyan nehéz közös témát találni egy lánynak az apjával!), akkor tölts vele több időt és ne felejtsétek el azokat a közös dolgokat, amik összekötnek titeket, nekem legalábbis voltak ilyenek Apukámmal. Később még nagyon fontos lesz, hogy Apukád ott legyen az életedben.


L.

2012. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves előttem író!

Nagyon köszönöm a leírtakat.

Szívemből írtál, csak én nem akartam hogy azt gondolja a kérdező hogy lelkizek.

Jobb volt hogy az ő szemszögéből kapott infót mert én az apa oldaláról tudtam volna csak erről bővebben írni.

2012. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!