Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan alakítanátok ki a...

Hogyan alakítanátok ki a szobákat ilyen esetben, ahol mindkét félnek van gyereke?

Figyelt kérdés
Most készülünk összeköltözni. Nekem két, neki egy kamasz fia van. 14-17 évesek. Csak egy nappali + három szobás házba tudunk beköltözni. Az ő fia vidéken él, csak két- három hetente tudna jönni. Egy szoba a mienk, marad kettő a három fiúra. Mivel ritkán lesz ott a párom fia logikus lenne, hogy ne álljon ott üresen hetekig, a fiamnak pedig lenne külön szobája (és talán nem őrjítenének meg :)) De hogyan oldanátok meg ha jön? Úgy gondoltam addig a fiaim egy szobában lennének, ő meg a másikban. Vagy nem esne neki rosszul? Eddig volt saját szobája az apjánál?

2012. dec. 18. 13:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha a nappali külön van a konyhától, tehát nem egy légtér semmivel, akkor az is lehetne, hogy addig az ő szobája amíg nálatok van. Válasszon ő egy kényelmes kihúzható kanapét amin majd aludhat, és legyen saját szekrényrésze a szekrénysorban. Ez nem okozna nagy felfordulást egy nappaliban, mégis lenne saját zuga. Havonta 1-2 hétvége lenne akkor így, és a család attól még összeülhet a konyhában/kertben stb....
2012. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mostohás, de azért a biztonság kedvéért inkább az apja mondja el :)


Egyébként nálunk hasonló a helyzet, csak nem volt válás. Hárman vagyunk, én a legidősebb. Két szoba jutott ránk, ráadásul az egyik kétszer akkora, mint a másik. Én viszont akkor már kollégista voltam, 2-3 hetente jártam haza, plusz nyáron. Megkaptam a kisebbik szobát, hogy az dedikáltan az enyém. Viszont ha nem vagyok otthon, akkor az egyik testvérem beköltözik. Így teljesen jó, amikor nagy ritkán hazamegyek, akkor van külön szobám, azt az időt meg kibírják a testvéreim egy szobában (általában csak egyetlen éjszakáról van szó). Esetleg ilyesmi megoldáson is elgondolkozhatnátok. Ez annyiban jobb a párod fiának, hogy úgy érezheti, hogy van mégis saját szobája, csak használja a te egyik fiad, ami logikus, mert miért álljon üresen.

2012. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kerdezd meg azert a te fiadat is, hogy megfelel-e neki igy, en kamaszkent tuti nem lettem volna nagyon lelkes, ha akar csak idonkent is, de ki kellett volna koltoznom, hogy atadjam a szobat masnak! Gondold el, ott vannak a cuccai, amiket felt esetleg, az az intim zonajahoz tartozik. En inkabb a nappaliba allitanek be egy kinyithato kanapet. Esetleg vmelyik szobat kette lehetne valasztani, vagy a nappali sarkabol elkuloniteni egy kis reszt (gipszkartonnal, egy szekrennyel, vagy akar fuggonnyel.)
2012. dec. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
tudod, ez rossz érzést fog kelteni a srácban, mert az jön le, hogy neki ott már nincs helye, csak ideiglenes ... én a saját gyerekeimet bizony beraknám a nagyobbik közös szobába, míg maradna a férjed gyerekének (ha nincs otthon akkor vendégszobának) egy külön szoba ... hidd el nagyobb törés lenne a srácnak a te megoldásod, mint a két fiadnak a közös szoba
2012. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

de most azért tartsanak fel külön szobát, hogy a srác havonta 1-2X ott aludjon? szerintem pazarlás. A nappaliból nem lehet esetleg leválasztani egy kis részt? vagy a nagyobb szobából? és akkor a te srácaid is mehetnének külön, plusz a párod fiának is lenne kis zuga.


ennyi erővel az ő fiai is érezhetik, hogy a másik srác miatt vannak közös szobába tuszkolva, pláne, ha eddig küln szobájuk volt. és ők esetleg azt gondolhatják, hogy a másiknak fenn van tartva hetekig az üres szoba, míg ők folyamatosan közös szobában "nyomorognak".


szerintem a másik két gyereknek nagyobb "törés" lenne, ha már ennyire 'mélyre' megyünk

2012. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
15-ös apám vagy negyven éve viccből mondta, hogy "ez már nem a te szobád" ... csak vicc volt, mégis mai napig emlékszem arra az érzésre
2012. dec. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!