Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan alakítanátok ki a...

Hogyan alakítanátok ki a szobákat ilyen esetben, ahol mindkét félnek van gyereke?

Figyelt kérdés
Most készülünk összeköltözni. Nekem két, neki egy kamasz fia van. 14-17 évesek. Csak egy nappali + három szobás házba tudunk beköltözni. Az ő fia vidéken él, csak két- három hetente tudna jönni. Egy szoba a mienk, marad kettő a három fiúra. Mivel ritkán lesz ott a párom fia logikus lenne, hogy ne álljon ott üresen hetekig, a fiamnak pedig lenne külön szobája (és talán nem őrjítenének meg :)) De hogyan oldanátok meg ha jön? Úgy gondoltam addig a fiaim egy szobában lennének, ő meg a másikban. Vagy nem esne neki rosszul? Eddig volt saját szobája az apjánál?

2012. dec. 18. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A házat közösen vettétek?
2012. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem jó ez a megoldás így.
2012. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 wartburg353s ***** válasza:
100%
Jól kijön a te fiaiddal? Gondolom, ő az anyjával él, és csak látogatóba jön olykor. Ha így van, a két fiadnak adnék külön szobát, és az egyikbe betennék egy pótágyat. Ha jól elvan a te gyerekeiddel, akkor amikor jön, én nem tenném külön szobába, hanem aludjon azzal egy szobában, ahol a pótágy van. Akkor nem érezné magát annyira elkülönítve, nekem legalábbis a helyében nem esne rosszul, hogy nincs külön szobám, hanem az, hogy olyankor a másik gyerek elmegy a testvéréhez aludni.
2012. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen közös ház. Jól kijönnek/kijövünk nincsenek gondok. 4 éve vagyunk együtt, de eddig mindenki a saját lakásában élt, illetve a párom gyakran volt nálunk. Azért gondoltam, hogy legyen egyedül, hogy ne érezze azt hogy kitúrjuk valamiből.

Akkor ezt így fel lehet vázolni neki, nem bántó, ugye?

2012. dec. 18. 13:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem beszéled meg ezt a fiúkkal? Mikor mind együtt vagytok. Döntsenek ők.
2012. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Közös ház esetében, és ha a gyerek az anyjával él, csak látogatóba jár hozzátok, ez egy elfogadható megoldás.
2012. dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De azért meg kellene közösen beszélnetek.
2012. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Meg akarjuk vele beszélni, éppen ezért kérdezem, hogy ez nem e túl "mostohás" :)
2012. dec. 18. 13:33
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Hát egyszerű.

MEgmondjátok neki hogy vagy ez, vagy az a lehetőség jutott eszetekbe, ha esetleg neki van valami ötlete vagy óhaja, hallgatjátok.

Így egyáltalán nem "mostohás", hiszen ő döntheti el hogy mit szeretne :)

2012. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen, beszéljétek meg. De nem mostohás, csak logikus, amikor a fiú vidéken van, akkor a te fiaid külön szobában vannak, mikor megjön, akkor az övé a szoba.
2012. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!