Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjam ki nevelőapámat?...

Hogy bírjam ki nevelőapámat? Ne figyeljek rá mikor szemétkedik? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta velünk él, de engem mindig is gyűlölt. Undorral néz rám, soha nem beszél velem normálisan, csak mint a kutyával. Mindig azt nézi mikor mit csinálok, állandóan ordibál, ha valami nem tetszik neki. Rendszeresen bejön a szobámba kutakodni, ami nagyon zavar. Szinte már üldözési mániám van tőle, mert folyton figyeli minden lépésemet. Annyira fel szokott idegesíteni, hogy már az egészségemre is ráment... Mióta itt van meg akar szabadulni tőlem. Persze az ő gyerekének mindent szabad. Hogy tudnám ezt megoldani?

2012. dec. 12. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

ha eléred a kort,lépj le,

másképp nem tudsz tőle megszabadulni,

2012. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
anyukáddal beszéltél már erről?
2012. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, de nem tesz semmit. Jó néha kiáll mellettem , de nagyon ritkán, meg ezek többnyire akkor vannak, mikor nevelőapámmal csak ketten vagyunk itthon (ami minden nap van). Ha meg anya is itthon van akkor emg csak sunyin halkan szólogat oda, hogy anya ne hallja, de ha szólni akarok simán letagadja, meg kimagyarázza.
2012. dec. 12. 16:51
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Őszinte részvétem, Alíz!


Nekem is volt mostohaapám, az enyém kisragyinak hívott engem, olykor fojtogatta anyámat, állandóan balhé volt és éjszakai kergetőzések, ajtóbetörések is voltak, de anyám ahányszor szakított vele, a magánytól való félelme miatt annyiszor sírta magát hozzá vissza. De ez csak három évig tartott, mert aztán gyámság alá kerültem, bár akkor már kicsit késő volt, így is brutál idegroncs lettem akkorra.


Te ugye nem akarsz idegroncs lenni? És most itt jönne az, hogy valami okosat mondok, de nem tudok, mert gondolom, anyádtól nem akarsz elválni. Nálam más volt a helyzet, mert anyámmal is komoly gondok voltak, de te szereted őt?


Valószínűleg. amíg el nem mész más városba tanulni (gondolom még nem vagy fősulis vagy ilyesmi), addig anyádéknál maradsz. De ha még ált. iskolás vagy, egyszerűen mész más városba tanulni, esetleg.


Mindenesetre, amíg otthon vagy, csak a barátokra számíthatsz. Légy jó barát és ez meg fog óvni attól, hogy tökéletesen elvessz. Csak a jó szándékok, a szép gesztusok számítanak és az, hogy tudj szívből élni. Azt a szemetet, ami otthon van, meg elviseled valahogy mellette.


Nekem barátaim sem voltak, mert hülyének néztek meg fogyatékosnak és még az osztálytársaim is folyton piszkáltak meg gúnyoltak, de remélem, te nem vagy ebben a helyzetben.


Kitartást!


Ja, és ami fontos,

mindig legyenek céljaid és határozottan tartsd azokat szem előtt! Ezt ne feledd. Pl. a tanulmányi célok nagyon fontosak az önmegvalósítás miatt.

2012. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm!

Sajna pánikbeteg lettem mellette, meg a folytonos idegeskedés miatt gyomorfekélyem is volt, azóta sincs minden rendben a gyomrommal. Mindenki ki van akadva azon, hogy ilyen fiatalon ennyi bajom van már, de mégsem mondhatom mindenkinek, hogy mi áll a háttérben... Semmi gondom nem lenne az életben, ha ő nem piszkálna állandóan. Anyukámon kívül senki sem szereti, mindenki tudja, hogy egy gonosz, sunyi ember. A kutyámat is állandóan rugdossa, minden ok nélkül. Eltilt a számítógéptől azzal az indokkal, hogy "neki sem kellett annak idején". Anyának állandóan árulkodik, sokszor oylan dolgokra amiket nem is csináltam. Vannak barátaim, de ők sem nagyon tudnak tenni ellene semmit. Remélem mielőbb el tudok innen költözni.

2012. dec. 12. 17:03
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Én azért megkérdezném az anyámat, hogy ki a fontosabb neki a gyereke vagy egy pasi.

Magamból kiindulva, képes lennék kiosztani a saját érdekemben az anyámat. Csak az ő hibája, hogy teljesen ki vagy bukva. " Ő hozta haza "

A család az első. És neked az a férfi nem a családod, és neki sem.

Egy átlag anya a gyerekéért bármire képes, ha megmutatod neki, hogy mennyire nem tesz jót neked az, hogy az a férfi a közeledben van bizonyára tesz majd valamit érte.

Akár kész választás elé is állíthatod.

2012. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Senki nem szereti mostohaapádat? Ismerős... önértékelési problémák. Éppen ezért szivat téged, hogy a szeretetlensége miatt felgyülemlő feszültséget legyen kin levezetni. Valószínűleg nem igazán becsülik őt, talán régebben őt is bántották vagy csak nem találta a helyét. Vannak esetleg mondjuk ivócimborái, de azok nem barátok. Csak egy valami közös tevékenység tartja őket össze. Az önbizalomhiányos emberekből elég idegesítő szerzetek lesznek idővel, ha nem segítenek magukon. S ha úgy tűnik, hogy van önbizalma, az bizony csak a látszat. Persze, lehet, hogy rosszul tájolom be, de sok ilyet láttam már és az én mostohaapám is ilyesmi tészta volt. De a tágabb értelemben vett családomban szintén sok ilyen meg azon kívül is sok hasonlót hallottam már.


Én is csak azt tudom mondani, hogy azért beszéld meg anyáddal. Nálunk ez nem segített, ez volt a szlogen:


"Semmi közöd hozzá, ez a felnőttek dolga."


De te ismered az anyád, nem tudhatod, mit reagálna, próbálj még beszélgetni vele, de ne feltétlenül a családon belül keresd a megoldást. Nagyon fontosak a barátságok! Tudom, nehéz, de próbálj vidámnak, életre valónak látszani és az is lenni. Szerettesd meg magad és segíts másoknak! Próbáld ezt is elrendezni azért, de sokkal többet remélhetsz attól, ha családon kívül keresed az öröm forrását.

2012. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik akkor nincs nagyon más opció, csak az, hogy elköltözzek. Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 12. 17:45
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Hány éves vagy? Azért az is számít... nem ez a megfelelő megoldás. Mindegy...
2012. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
16
2012. dec. 12. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!