Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem azt az Apukámtól,...

Kérhetem azt az Apukámtól, hogy ne költözzön ide a barátnője, vagy nincs hozzá jogom? Oldja meg a problémákat ha vállalja?

Figyelt kérdés
Apukámmal lassan 10 éve ketten élünk, Anyukám akkor halt meg. Eddig nem volt nagyon komoly kapcsolata, inkább csak alkalmik. 2 éve van most egy barátnője, aki tényleg jó fej, kedvelem, de van egy elviselhetetlen 15 éves fia (én 16 éves lány vagyok) Most szeretnének összeköltözni, amit megértek, de félek a sráccal egy házban lakni, biztos megkeserítené az életünket. Az anyja nem igazán tudja fogni, egyedül nevelte eddig. De nem tanul, hülye barátai vannak, sulit is kerüli néha, ott is vannak balhéi. Már volt rá példa, hogy Apukám mondott neki valamit, de erre kiakadt, hogy ne szóljon bele az életébe. Ha összeköltöznénk is biztos ez folyna. Apukám engem kérdezett, hogy mit szeretnék, azt mondta, hogy ha nem akarom, akkor nem fognak ide költözni. Ha szeretik egymást, és boldog nem akarom én megakadályozni, de a srác úgyis keresztbe tenne nekik. Kicsit önzőségből sem akarom, mondjuk elhiszem, hogy a gyerek megkomolyodna, normálissá válna egyszer (bár nem hiszem), de pont az utolsó éveimet keserítené meg itthon (ha egyetemre megyek el kell költözzek másik városba). Most van a gondolkodási időm.. Ti mit tennétek? Köszi a tanácsokat!

2012. dec. 5. 11:03
1 2 3
 1/26 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem mondd meg apukádnak, hogy nem a barátnője ellen van kifogásod, hanem annak fia ellen. Mondd el nyugodtan, hogy érzel, mitől félsz. Akár a barátnőjével hármasban is beszélhettek, hiszen azt mondtad, ő jó fej. A srác anyjának kellene normalizálni a helyzetet, neki kellene a fiával beszélni. Annak is meg kell értenie, hogy ha összeköltözésre kerül sor, neki is alkalmazkodnia kell, mert az nem lehet, hogy három ember életét tegye tönkre a viselkedésével.


Remélem, segítettem.

2012. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, én sem örülnék, ha hirtelen idegenek költöznének a házba, még akkor sem, ha szeretem őket, hát még így. :(


Szerintem így, hogy itt tetted, mondd el az aggodalmadat az apukádnak és beszéljétek meg együtt a dolgot. Próbáljatok közösen megoldást találni.

Nem baj az, ha érti azt, hogy miért és min vacillálsz. :)

2012. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ő mondta, hogy te dönthetsz, jogod mindenképp van hozzá, hogy kérd, hogy ne költözzenek oda.

Szerintem valami olyasmi lehet a megoldás, hogy költözzenek oda, de ha a srác nem viseli magát normálisan, akkor el kell menjenek. Tehát például előre ki lehet kötni, hogy az otthoni viselkedésébe igenis beleszólhat apukád, ha olyasmiről van szó, ami a ti életviteleteket befolyásolja, ilyenek. Persze ezt a barátnőjével is egyeztetni kell.

Ha nyílt lapokkal játszotok, akkor meg lehet oldani minimális súrlódással a dolgot.

2012. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk erről, tudja, hogy mi a problémám. A barátnője is érti, tudja, hogy milyen a fia, nem is akarja a nyakunkra hozni mindenáron. Egyébként nem értem miért lett ilyen a srác, az anyja teljesen normális. Oké nincs apja, de nekem meg anyukám, ugyanúgy el voltam én is kényeztetve, sőt... A lényeg, hogy a barátnője is megértené. De apukám neki is segíteni akar szerintem. Ezért nem tudom mit mondjak, vagy hogy én döntsek e egyáltalán. De hiába dobom vissza a labdát, és mondom, hogy ahogy ő látja úgy döntsön, mert abból is az jönne le, hogy én nem akarom igazából.
2012. dec. 5. 11:20
 5/26 anonim ***** válasza:
52%
És ha a srácot elküldené az anyja egy bentlakásos suliba? Pl. bencések, ott tanulna szigort, fegyelmet.
2012. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek! S egyáltalán nem önzőség azt kérni, hogy ne költözzenek oda. Oké, hogy segíteni akar a nőn, de te a lánya vagy, s első kell, hogy legyél.

Azért az durva lenne, ha ők költöznének oda, s még a 15 éves fiú szólogatna be apádnak, hogy ne szóljon bele.

Ha a gyereknek ilyen a hozzáállása, abból még több konfliktus lesz az összeköltözés után.

A nőnek először tisztáznia kellene a gyerekkel a viszonyát, a magatartásbeli problémákat. Ha a saját anyja ilyen nehezen kezeli, akkor a fiúnak sem tesz jót egy idegen környezet, idegen emberekkel. Ezt az anyjának is figyelembe kellene vennie.

2012. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

Jogod ugyan van elmondani a véleményed,de valószínűleg hiábavaló lesz.Apukádnak is joga van a boldogsághoz.Te évek múlva elköltözöl...

Őszintén mondd el neki az érzéseid és bízd rá a döntést.

2012. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Az anyukájával tényleg nincs baj, ő is mondta hogy talán nem kellene összeköltözniük, hiába szeretné ő is. A baj, hogy rá sem hallgat a srác, hiába kér tőle valamit szépen, vagy büntet, mint aki meg sem hallja. Pszichológushoz is vitte már, de ott sem haladtak előre. Amikor apukám szólt neki, hogy ne menjen sehova (miután az anyja mondta neki, de attól függetlenül vette a kabátját) akkor tény, hogy nem ment el. Bár akkor hisztizett, hogy apukám neki senkije. De attól még mivel férfi még hallgatott rá. (Én nem voltam ott, csak apukám mesélte) Szóval szerintem ezért is akarja az összeköltözést, mert oké hogy a barátnője nem erőlteti, vagy nem várja el tőle, hogy segítsen, de azért akar. Függetlenül attól, hogy persze ha én nem akarom, akkor mellettem van.
2012. dec. 5. 11:42
 9/26 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem önző vagy. Apukád ennyi időn keresztül egyedül felnevelt téged, szerintem erkölcsileg lenne szép tőled, ha most nem állnál apád boldogságának útjába. Ez a pár év, amíg még otthon laksz, kevesebb, mint amit apád rád áldozott eddig. Légy nagyvonalúbb!
2012. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi, de az sem megoldás, hogy azért költöznek össze, hogy majd apukád megneveli a fiát, mert a nőre nem hallgat.
2012. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!