Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lett ennyire divat...

Mikor lett ennyire divat majomszeretettel szeretni a gyereket?

Figyelt kérdés

Egyre többször futok ezen a fórumon bele abba a nézetbe, miszerint az anyának egy percre sem szabad elmozdulnia a gyereke mellől az első három évben. Továbbá a gyerekről csak úgy lehet beszélni, mint valamilyen isten földi reinkarnációjáról.

Nem csak a sajátról, hanem még fiktív gyerekről sem szabad olyat mondani, hogy valakit esetleg idegesítene, kitenné az ajtó elé (ami ugyebár inkább szófordulat). Ilyenre olvastam olyan reakciót, hogy "de hát micsoda nő, aki ilyet mond, neked jobb is ha nem lesz gyereked".


Ebben az értékrendben, nézetben nagyon azt érezni, hogy a gyerekért mindent félre kell dobni, fel kell adni, egyfajta mártírként kell az anyaság oltárán feláldoznia magát a nőknek. Aki másként cselekszik, az egy szintre kerül egy bűnözővel.


Természetesen nem azokról az esetekről beszélek, amikor bántalmaznak egy gyereket, vagy súlyosan elhanyagolják, terrorizálják.


Hanem arról, ha mondjuk egy kisgyerekes nő néhány napot a gyerekétől külön töltene, vagy egyszerűen a gyereket is embernek tartja és nem helyezi mindenek fölé.


Ez korábban is így volt, csak én nem találkoztam eddig ezzel a hozzáállással ilyen töményen?


2012. dec. 3. 20:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%

Ránk mindig a 10 évvel idősebb szomszéd lány és tesói vigyáztak. Anyánk meg is bolondult volna 3 gyerek mellet.

Mentünk gyümölcsöt szedni, fára mászni, játszó térre.

Sokszor voltunk lepasszolva a nagyszülőkhöz is. Azok voltak a leggszebb idők. Főleg mert olyankor néhány olyan dolgot is megtehettünk, amit egyébként nem. Például hányásig forgatni a mókuskereket, a szemét dombról kikukázni a fotelt a bunkerba. stb....

Ha egy felnőttnek visszafeleseltem, nem hogy rám szólhatott, nyakon is vághatott.

Egyik alkalommal, amikor almát loptunk 6 évesen a felső szomszédtól, akkor is kaptunk. De nem az alma miatt, hanem mert letörtük az ágakat. Utána anyánktól is kaptunk a mogyorófa vesszővel.

Mindezeknek előnye, hogy egy 2 hetes nyári tábor alkalmával, 9évesen, mi voltunk az egyetlenek, akik nem sírtak anyuci után.


Én is hasonlóan fogom nevelni a gyerekem. Mert nem csak az a lényeg, hogy most boldog-e, hanem hogy 20 év mulva is az lesz-e. Mert bele vannak nevelve az alapok, ami a rendes élethez kell.

Az ilyen nebáncs virágok nagyon nagyot sokkolódnak, amikor már a saját lábukra kéne állniuk. Mindig is voltak és lesznek sajnos ilyen szülők. És sajnos egyre több lesz. A nyugati "nem verem a gyereket" felfogás miatt. Sokan használják ezt, csak elfelejtik, h akkor más nevelési módszert kellene helyette alkalmazni. Mert az h pusztánönagyon szereti, az nem elég. Mert ez a majomszeretet nem jó semmire.

2012. dec. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesómmal is ezt csinálják,már 6 éves, kb. 45kg,gurul a sok kajától, egész nap gépezik a szobájában,nem mozog,szülők örülnek,h addig se rosszalkodik. amugy b.unkó,néha beleboxol anya hasába,stb. kicsit megdorgálják érte. hát nemtom mien felnött lesz,de sejtem.
2012. dec. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szülőkkel és gyerekkel kapcsolatban nem tudok konkrét példát írni majomszeretetre, más megnyilvánulásában igen: Ahogy a magyar állam viszonyul a cigányokhoz, na az a majomszeretetnek az egekbe nyúló felsőfoka.
2014. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

*

Ez az állam részéről jelenleg gigantikus méretű divat.

2014. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!