Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lett ennyire divat...

Mikor lett ennyire divat majomszeretettel szeretni a gyereket?

Figyelt kérdés

Egyre többször futok ezen a fórumon bele abba a nézetbe, miszerint az anyának egy percre sem szabad elmozdulnia a gyereke mellől az első három évben. Továbbá a gyerekről csak úgy lehet beszélni, mint valamilyen isten földi reinkarnációjáról.

Nem csak a sajátról, hanem még fiktív gyerekről sem szabad olyat mondani, hogy valakit esetleg idegesítene, kitenné az ajtó elé (ami ugyebár inkább szófordulat). Ilyenre olvastam olyan reakciót, hogy "de hát micsoda nő, aki ilyet mond, neked jobb is ha nem lesz gyereked".


Ebben az értékrendben, nézetben nagyon azt érezni, hogy a gyerekért mindent félre kell dobni, fel kell adni, egyfajta mártírként kell az anyaság oltárán feláldoznia magát a nőknek. Aki másként cselekszik, az egy szintre kerül egy bűnözővel.


Természetesen nem azokról az esetekről beszélek, amikor bántalmaznak egy gyereket, vagy súlyosan elhanyagolják, terrorizálják.


Hanem arról, ha mondjuk egy kisgyerekes nő néhány napot a gyerekétől külön töltene, vagy egyszerűen a gyereket is embernek tartja és nem helyezi mindenek fölé.


Ez korábban is így volt, csak én nem találkoztam eddig ezzel a hozzáállással ilyen töményen?


2012. dec. 3. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek veled. Pár napja volt egy kérdés, hogy a 4 hónapos gyereket az anyuka ott merje-e hagyni a nagymamánál egy éjszakára. A legtöbben azt írnák, hogy persze, de volt 1-2 válaszadó, akinek sajnálom már most a gyerekét. Pl. egyik írja, hogy Isten őrizzen a nagyszülőtől akár 1 éjszakára is, mert Ő MAGÁNAK SZÜLTE a gyereket, nem a nagyszülőnek. Most ha egy éjszakát ott alszik a gyerek, akkor már a nagyszülő neveli? Akkor mindenkit a nagyszülők neveltek fel. A másik válaszoló: Ő sosem passzolja le a gyereket, még ha olyan álmos, hogy szinte babakocsi tolás közben is alszik.... Most normális az ilyen?
2012. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem szabad mindent feladni a gyereknevelés miatt. Van még sok más hasonlóan fontos dolog is egy nő életében pl főzés mosás takarítás amit semmiképp sem szabad hanyagolni a gyereknevelés miatt ;)
2012. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Én elmúltam 40 éves, így el tudom mondani neked, hogy bizony ez régen is így volt. 20 évvel ezelőtt is voltak olyan anyukák akik majomszeretettel csüngtek a gyerekükön, és jaj annak aki ferde szemmel néz rá.

40-50 évvel ezelőtt is voltak ilyen anyukák. Csak ugye régen nem volt internet, nem volt gyakori kérdések hogy ennyire kiéleződjön a helyzet.

Én régen és most sem foglalkozom az ilyen anyukákkal. Ha nekik jó hogy egy kis elkényeztetett nebáncsvirágot nevelnek akkor lelkük rajta. Ő rajtuk fog később az ostor csattani a rossz nevelés miatt.

2012. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ezek a nők semmi mást nem tudnak felmutatni az életük során, csak a gyereket. A kapcsolataik leépülnek, a párjukkal is egyre eltávolodnak egymástól és a végén ott lesznek egyedül és a gyerek az életben nem fog megszabadulni a betegesen ragaszkodó/később féltékeny anyjától(jaj, ha a gyermek fiú!).
2012. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "új divat". 25 éves vagyok, anyukám összeállt néhány anyukával a játszótéren és felváltva vigyáztak ránk amíg az anyukák bevásároltak, postára mentek stb. Már akkor is voltak akiknek ez sok volt, ők nem hagyják magukra a gyereküket, aki ilyet tesz az minek szült...


Csak akkor még nem volt média, internet, az ilyen megjegyzések, véleménykülönbségek megmaradtak falun belül.

2012. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az tűnt fel, hogy 20 éve még teljesen elfogadott volt, hogy akár idegen felnőttek is rászólnak egy rendetlenkedő gyerekre, most meg van, hogy a visító kölyök rugdossa a buszon a támlámat, én meg nem merek szólni, mert rögtön ott teremne anyuka, hogy hogy képzelem...
2012. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Túlzásba viszik.
2012. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, sok anyuka nem szól rá a saját gyerekére, de más se merje ezt tenni az ő tündi-bündi szeme fényével. Mindent megvesznek nekik, mert hát milyen anya az aki nem ad meg mindent a gyerekének, amit az megkíván. Később meg csodálkoznak, hogy miért követelőzik a gyerek. Lóg a suliból, mert "fáj az orra". Eladja a telóit, mert kell a pénz a cigire, bulira. No comment!
2012. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

mert nem látják be, h ezzel inkább ártanak a gyereknek mint használnak.


barátnőm kisfia 3 éves, imád a nagyikkal-papákkal lenni, anyuka meg addig intézheti a dolgait, elmehet kikapcsolódni. ha a gyerekkel van, akkor pedig vele foglalkozik, és nagyon jól neveli. esküszöm, h ilyen jófej 3 évessel még nem nagyon találkoztam. nem hisztizik, nem üvölt minden xarért, szépen eljátszik, lehet vele murizni, nagyon élvezi :)


az én anyum is gyakran hagyott a nagyiékra, és azok voltak a legjobb idők. persze anyámmal is sok helyre mentünk együtt, mindig volt rám ideje, de nem kényeztetett el, megtanított a jó modorra.

ha a gyerek szerető környezetben van, akkor teljesen mind1, h hol alszik, ki ad neki ebédet, ki fürdeti meg. a nagyszülők is a család része, és a gyereknek is jót tesz, h velük lehet, tanulhat tőlük, hallhat érdekes történeteket a régi időkről, vagy épp olyan helyre megy velük, ahova anyukának nincs pénze/ideje/lehetősége elvinni.


ha én szülő leszek, akkor a gyerekem nem lesz hímestojás. akit szeret, és kijön vele, azzal játszhat, elmehet vele ide-oda. itt persze nem idegenekre gondolok, hanem családtagokra. (keresztapa-anya, nagyiék, távolabbi rokonok)

2012. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem divat, csak van néhány anyuka, aki ilyen, de ők tipikusan azok a "vérszomjas" fajták, ezért az ő hangjukat jobban hallani. Én is úgy tervezem, hogy a gyermekemet rábízom majd az apjára (mert ugye valakinek már ez is bűn, mert az apa nem tud vele olyan jól bánni), a nagymamára, nagybácsira, nagynénire, de inkább nem hangoztatom, félvén ezen anyukák véleményétől. Amúgy a munkahelyemen én vagyok a 3. kismama, és mi mind a 3-an erősen számítunk a család segítségére gyermekfelvigyázásban. Úh azért bőven vannak ilyenek is :)
2012. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!