Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartás vs. Gyerekkel...

Háztartás vs. Gyerekkel eltöltött idő?

Figyelt kérdés

Anyukám már nagyon vágyik unokára, de a nővérem nem tud teherbe esni, én pedig még nem vagyok abban a korban, hogy gyereket vállaljak, és a többi körülmény sem adott hozzá.

Erről beszélgettünk egyik nap, milyen jó lenne, ha már lenne unokája, mennyire bearanyozná egy kis élet a mindennapjait.

Én viszont nem is tudom, mit gondoljak... Részben megértem, de mikor én voltam kicsi, alig foglalkozott velem, mert mindig az volt az első, hogy ragyogjon a lakás. Ahogy cseperedtem, elkezdtem besegíteni, ám ezzel csak egyre több házimunkát varrt a nyakamba, gyakorlatilag már mindent én csináltam. Kamasz lettem, fellázadtam, és nem segítettem már. Mindig fontosabb volt, hogy csillogjon a ház, mint hogy a lányával játsszon egy kártyapartit, vagy leüljön velem beszélgetni, esetleg megnézzünk közösen egy mesét, kiránduljunk, vagy egyéb közös program mondjuk heti egyszer. Mikor én ezt felhoztam, ő azt mondta: Nem volt bejárónőm, aki megtegye helyettem ezeket a dolgokat.


A gyerek azonban csak egyszer gyerek, és hamar elmúlnak azok az évek, mikor igénylik a törődést, és cserébe hatalmas szeretetet adnak. Tartok tőle, hogy most is ez lenne. Két helyen dolgozik, és nem azért, mert nem tudna megélni, hanem mert munkamániás. Aztán meg siránkozik, mikor nincs kéthetente megpucolva az ablak, hogy: jaj, micsoda disznóól van! És ilyenkor hív, hogy menjek le hozzá segíteni, amit én megteszek, ha van időm, de nekem is megvan az életem, vizsgázok, én is háztartást vezetek, stb.


Ha nekem gyerekem lenne, ő lenne az első. Az alapvető rendrakáson kívül időnként beiktatnék nagyobb házimunkákat is, de sosem a gyerekkel eltöltött idő rovására. Vagy mondjuk arra az időre elvinném Anyukámhoz, mondjuk 1-2 napra, hogy legyen időm mindenre.

Én látom rosszul? Ti mit gondoltok?



2012. nov. 27. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt meg úgy általában semmit nem lehet kijelenteni addig, ameddig nincs gyereked.


Én is mondok ezt azt, de még a macskával se tudok dolgokat betartani, úgyhogy inkább úgy vagyok vele, hogy hagyom a filozofálást, majd meglátjuk mi lesz, ha lesz is gyerek.

2012. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell hogy anyukáddal legyen a gyerek amíg takarítasz? Ezt nem értem, bocsi.


Meg kell találni az egyensúlyt. Nem túl egyszerű, főleg hogy mire kialakul valami napi-hetirend már rögtön változnak a gyerek igényei, aztán ugye ovi, iskola...


Tedd majd úgy, ahogy szerinted a legjobb nektek :-)

2012. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amíg nagytakarítok. Tehát mikor nagyobb takarítás van egész nap :) Persze, nincs még gyerekem, de úgy gondolom, a háztartás nem előzheti meg a gyereket fontossági sorrend tekintetében.
2012. nov. 27. 18:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy pl. jól hangzik, hogy lepasszolod nagymamának, de lehet anyukádnak nem volt hova odaadni? Pl. anyósom mesélte a múltkor, hogy neki mikor megszülettek a gyerekek, meg utána se a saját anyja sose segített semmit, azt mondta megoldod te magad is.


De pl. a saját nagymamám meg pont múltkor mesélte mikor nála voltam, hogy egy barátnője ott siránkozott neki, hogy jaj hát az őszi szünetben nála van az unoka, és hogy ki van tőle, hogy főzni kell neki, meg mennyire elege van belőle, és megmondja majd, hogy többet ilyen nem lesz, hozzák viszik, de ott ne maradjon, mert zavarja, ha ott van, ő nem fog főzni rá, meg foglalkozni vele (az unoka 9-10 éves).


Szóval nem mindenki tudja ám hova tenni a gyereket.

2012. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden korosztálynak más és más igényei vannak. Egy kisbaba mellett simán meg lehet mindent csinálni, mert rengeteget alszik. :) 3 éves kor után pedig már elég jól el tudja magát foglalni (szerepjátékokkal, amibe a szülőt nem vonja be, mert ilyenkor játssza ki magából a konfliktusait, ezek fontos dolgok számára), és ettől a kortól kezdve a kortársak között érzi magát jobban, ez így természetes.

Persze mindig kell napi néhány óra együtt töltött idő, közös programok, beszélgetések, de nem kell napi 24 órában "agyonfoglalkoztatni" sem. A házimunkába is be lehet vonni a gyerekeket, a lányom pl. imád panírozni, a vasalásnál spriccelni - ezek számára játékok. :)

2012. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Értem; vagyis nem értem. Így pont azt fogja érezni a gyerek, hogy "lepasszolod" azért, hogy takaríthass.


Nem kell ekkora feneket keríteni ennek. Amíg kicsi, mindent meg lehet csinálni alvásidőben aztán pedig be lehet vonni egyre több dologba. Neki ez játék, élvezni fogja.


Amíg pedig anyukádnál van 1-2 napot pihenj, romantikázz a férjeddel, menjetek el szórakozni :-)))

2012. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha van lehetőséged "lepasszolni" a gyereket a nagymamának, akkor nyugodtan élj majd vele, jól jön az. Nem feltétlenül csak a házimunka miatt, de néha igenis jólesik kimozdulni, kávézni egyet a barátnőkkel, stb. Utána sokkal több a türelmed a gyerekhez is. :)
2012. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze, nem mindenkinem vannak ott a nagyszülők, sokan dolgoznak is közülük. Szerencsés, akinek ott vannak, és segítenek is. :) Talán megoldható lett volna, hogy én is a mamáméknál lehessek néha, nem tudom, miért nem történt ez így.
2012. nov. 27. 18:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 5 éves ikreink vannak, külön városban élünk mindkettőnk szüleitől. Így nem megy a lepasszolás, viszont sógornőmék is itt laknak, így hetente vagy kéthetente valamelyikünk vigyáz a négy gyerekre, a másik párnak így van kimenője.

2 éves koruk óta dolgozok én is. Munka-ovi után én sem szoktam takarításba kezdeni. Inkább játszunk velük vagy együtt főzünk, persze ha kell összeseprek, vagy feltörlök. Hétvégén 1-2 óra alatt kitakarítunk ketten. Plusz a gyerekek is segítenek :) pl. törölgetnek, porszívóznak. Nem nagy segítség még persze, de legalább lefoglalják magukat :) (Ablakot pucolni bevallom nem szoktam két hetente :D)

2012. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kicsit a valóságtól elrugaszkodottnak tűnnek a terveid :) De majd ki fogod magad is tapasztalni, hogy hogyan lesz a legjobb az egész családnak. Ugyanis nem csak a gyerkőcről szólnak a mindennapok, bármennyire is a szemünk fényei.


Olyan pedig nincs, hogy "a gyerekkel eltöltött idő rovására" :) Ugyanis a gyerek a nap 24 órájában veled lesz, így mindent mellette kell elvégezned (főzés, mosás, takarítás alapfokon). Eleinte több időd lesz rá lelkifurdalás nélkül, mert a csecsemők sokat alszanak. Később egyre kevesebb, úgyhogy már nem csak alvásidőben tudsz ténykedni.


Megértelek amúgy, hiszen láthatóan tüske benned, ahogyan anyukád viszonyult hozzád. De ettől lehet, hogy nagymamaként sokkal jobban beválik majd. Hiszen magad írtad, rá mernéd bízni a gyereke(i)det napokra is.

2012. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!