Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkel meg lehet élni...

Gyerekkel meg lehet élni albérletbe, valakinek sikerült?

Figyelt kérdés
Férjemmel és a fiammal még a szüleimnél lakunk, próbáltunk elköltözni, de nem kaptunk hitelt, mondván a férjem szerződéses, és kell fedezet. A mi házunk jó is lenne szerintem csak hogy én nem akarok jelzálogot a szüleim házára. Mert mi van ha valami közbe jön? Ilyet amúgy se kérhetek tőllük. Ezért arra gondoltunk, hogy a nyáron albérletbe költöznénk. A férjem dolgozik havi hetven és nyolcvan között keres, én a gyest és a családit kapom, de persze szeretnék majd dolgozni is. Nem tudom hogy ennyiből ki lehet e jönni?
2012. nov. 21. 11:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%

Ha egy kis garzont béreltek vagy 1 szobás kis lakást akkor kijöttök..Nagy lábon nem fogtok élni, mert hát valljuk be. 80 ezerből meg a másik 50-60 ezerből (nem tudom mennyi a gyes és a családi) nem lesztek anyagilag feldobva..

Szerintem a férjed fizetés simán elmegy az albérletre és rezsire. A te pénzed maradna csak amiből élhetnétek.. Számolgass egy kicsit utána mielőtt belevágnátok.

2012. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kevés összeg hozzá, Ha lehet akkor érdemesebb maradni a szülői háznál. Hitelt is nehéz lenne fizetni ebből.
2012. nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Hát attól függ hogy vidékről vagy Budapestről van-e szó.

Budapesten kizárt mert egy garzon is 50 Ft körül van plussz rezsi de az még csak egy garzon.

Vidéken is éppen szerintem de talán nem lehetetlen bár az én véleményem szerint mi ennyi pénzből nem tudnánk megélni.

2012. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon függ attól, hogy hol éltek és hova költöznétek, mert abszolút nem mindegy. Én vidéki kisvárosban élek, itt sokszor lehet már úgy is albérletet találni, hogy kínukban nem kérnek bérleti díjat, csak valaki "tartsa fenn a lakást", ergo csak rezsi van. De egy 2-2,5 szobás lakás normál helyzetben is 25-30 ezer forint max + rezsi. Míg mondjuk Budapesten egy egyszobás ömlesztett garzon is 50-nél kezdődik.

Fontos lenne tudni az albérlet árakat ahhoz, hogy kalkulálni lehessen.

2012. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Az én férjem is szerződéses, mikor a 12 éves hitelt felvettük épp fél év volt hátra a szerződéséből, mindössze egy papírt kértek, hogy majd továbbra is kívánják alkalmazni és kész, kaptunk hitelt.


De ez attól is függ, hogy hol mekkora lakást találtok mennyiért, hogy kijöttök-e. Vannak városok itthon, ahol már 30 ezer + rezsiért szép nagy lakást, vagy akár házat is ki lehet venni, de találhatsz albérletet 80ezer + rezsiért is.

2012. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogtok kijönni belőle. Persze albérlet és albérlet között is van különbség. De kizárt, hogy fenn tudnátok tartani magatokat.

Például:

[link]

Egy szoba 50 ezer forint, plusz 13 a közös költség, plusz a rezsi. Csak a lakás fenntartása elfogja vinni párod fizetését.

De ha nem pesti vagy:

[link] Akkor lehet olcsóbban, már 40 ezerért kapnátok 3 szobát.

Az én férjem 100-120 között keres, én is csak a gyest és a cspt kapom. Nem bírnánk fizetni albérletet és közös költséget. A lányomnak havi 8 ezer forint a pelenka, 1000 forint a törlőkendő, plusz fürdető, popsi kenőcs, tejital (nem bírja a tehén tejet). Ez elviszi a családit, még meg is haladja. A maradék kb 20-25 ezer forint elég arra, hogy a kisboltba havi szinten apróságokat vegyek. Férjem fizetése fedezi a többi kiadást.

2012. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet, csak nem ennyiből.

Átlag 50+ rezsi egy albérlet Pesten, akkor csak a gyes+csp marad kajára, tisztálkodásra, ruhára, közlekedésre, ne adj isten gyógyszerekre... az nem elég. Szerintem.

2012. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Most tudtok félretenni havi 50 ezer körül? Ha nem a válasz, akkor nem fogtok kijönni, mert ezek szerint hiányozna az a pénz, szükség van rá máshol. :(


Inkább próbáljatok meg minden fillért félretenni, hogy ha egyszer mégis úgy alakul, hogy hitelhez juttok, legyen minél nagyobb önerőtök hozzá. Az nagyon sokat számít a hitelkérelem elbírálásánál, nem mindegy, hogy egy lakás 60 vagy 30%-ára akarsz hitelt felvenni.

2012. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

Megértem, hogy 'szülőktől függetlenek'szeretnétek lenni, anno mi is így voltunk. De az önállóságnak albérletben nagy ára van. Nekem a legnagyobb problémát az okozza, ha a tulajnak épp eszébe jut, hogy kell a lakás, és keress másikat, tedd le a kauciót, ha eddig 1 havi volt, most 2-őt, + fuvar, cuccolás...

Előnyei: anélkül költözhetsz, hogy másnak magyarázkodnod kéne, hogy miért adtad el a lakást. Olyan emlékek, tárgyak jönnek elő, amiről már el is felejtetted, hogy voltak :)

Ha azt nézem, 15 éve élek albérletben családommal. Ennyi idő alatt ha elfértünk volna édesanyámnál, és félre tudtam volna tenni a pénzt....szerintem, jól gondold meg, mert férjed keresete egy az egybe elfog rá menni, ha egyáltalán elég lesz rá.

2012. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom!
2012. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!