Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz albérletbe...

Szerintetek gáz albérletbe költözni? Eddig anyósékkal laktunk, de elég volt.

Figyelt kérdés
Írna pár ember,aki albérletben él?
2012. nov. 19. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ott élek a párommal. Nekünk megfelel:)
2012. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobb, mint valamelyik szülőnél, mert előbb-utóbb (akaratlanul is) belekotyogna ebbe-abba...


Persze költségesebb az albérlet, de a függetlenségnek ára van.


Én csak ajánlani tudom! Mi már több mint 2 éve albérletben lakunk, és még 4 évet tuti, hogy albiban fogunk eltölteni, mert akkor jön össze annyi pénz, hogy házépítésbe fogjunk...

2012. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mi is...tény és való, hogy ára van, költségesebb, mint szülőnél, de mi jól elvagyunk és élvezzük:)
2012. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gáznak semmiképp nem gáz. Néhány érv-ellenérv részemről:


Ellenérv:

-Magyarországon nincs olyan erősen kialakult hagyománya az albérletnek, mint sok nyugati országban, épp ezért nagyobb lutri, hogy milyet találsz, meddig maradhatsz ott, stb. (Míg máshol hosszú éveket leélhetsz ugyanabban az albérletben, itthon kevesen adják ki ennyi időre)

-Ha szeretnétek saját lakást később, nehezebben tudtok félretenni, ha az elég magas bérleti díjat kell fizetni.


Érvek mellette:

-Anyósékhoz képest függetlenség.

-Új lakáshoz képest: Ha van havi x forintotok, akkor sokkal nagyobb albérletet megtudtok abból fizetni, mint amekkora lakásnak a hitelét tudnátok

-Nagyobb szabadság, bármikor tovább léphettek



Mi sokáig laktunk albérletben, de nem is volt más lehetőségünk, mindenesetre gáznak semmiképp nem volt gáz.

2012. nov. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Mi is albérletezünk, ráadásul nem is egy egész lakást, csak szobát bérlünk egy barátunktól. Szerintem nem gáz, sőt inkább kimondottan buli, így két fiatal pár lakik együtt, jókat lehet beszélgetni, kiülni este a konyhába meginni egy pohár bort, és nem csinálunk problémát pl. abból, ha kihallatszik a szobából, hogy valamelyik pár éppen nagyon jól érzi magát :)

Szülőknél mindig ott van, hogy mégis az övék a ház, mi csak "megtűrt" vendégek vagyunk, alkalmazkodni kell a teljesen eltérő életvitelükhöz, pl. este tízkor már alszanak, ezért csendben kell lenni, de reggel fél hatkor már kinn kukorékolnak, és persze hogy felébresztenek vele.


Persze az albérlet drága mulatság, de ha telik rá, akkor a függetlenségért szerintem bőven megéri azt a pár tízezer forintot.

2012. nov. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Igazatok van, hogy eljöttetek, a legjobb anyós sem bírja megállni, hogy bele ne kotyogjon a dolgokba. Nem is értem, miért lenne gáz, végre önállók vagytok.
2012. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

7 éve albérletben lakom, ez idő alatt történt egy költözés is, mert kellett nagyobb lakás. Nekünk olyan szerencsénk volt, hogy ismerőstől vettük ki mindkét lakást :)

Úgyhogy a kis állatkertemet gond nélkül cipelhettem magammal (nálam ez fő szempont volt, mert a nyuszimtól és a papagájaimtól sosem válnék meg lakás miatt!)

Nekem semmi gondom nincs az albérlettel, sőt! Soha az életben nem tudnék alkalmazkodni szülőkhöz. Sosem tudnék szülőkkel élni, biztos, hogy akaratlanul is lenne beleszólás az életünkbe a párommal!

2012. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi albérletben élünk külföldön, de otthon is 5 évig laktam albérletben, egyetem alatt.


Én mindenképp az albérletre szavazok.

Ha van rá lehetőség, keressetek egy viszonylag olcsót, ami mellett tudtok félretenni saját lakásra pénzt :)

2012. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ott élek, születésemtől fogva...

Számolj vele, ha nem megy jól a szekér, sosem szabadultok.

Amúgy nincs vele bajom, bár apám jóvoltából egy putri szerűségben lakunk, csak rossz látni, ahogy nyeli be ez a lakás a pénzt és soha nem lesz a miénk. Pedig képzelheted, hogy már hány milla bele van ölve...

23/L

2012. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és még várom a továbbiakat!5,5 évig éltünk anyósékkal,bőven elég volt.Még az intim pillanatokat is sokszor tönkretették!Szombaton költözünk,már nagyon-nagyon várom!
2012. nov. 19. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!