Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkel meg lehet élni...

Gyerekkel meg lehet élni albérletbe, valakinek sikerült?

Figyelt kérdés
Férjemmel és a fiammal még a szüleimnél lakunk, próbáltunk elköltözni, de nem kaptunk hitelt, mondván a férjem szerződéses, és kell fedezet. A mi házunk jó is lenne szerintem csak hogy én nem akarok jelzálogot a szüleim házára. Mert mi van ha valami közbe jön? Ilyet amúgy se kérhetek tőllük. Ezért arra gondoltunk, hogy a nyáron albérletbe költöznénk. A férjem dolgozik havi hetven és nyolcvan között keres, én a gyest és a családit kapom, de persze szeretnék majd dolgozni is. Nem tudom hogy ennyiből ki lehet e jönni?
2012. nov. 21. 11:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkel tuti biztos, hogy nem vállalnám be ennyi pénzből. " ember talán! kijön ennyiből, de ahol pici gyerek is van, az halál.

Nem kockáztatnám meg azt, hogy esetleg a gyerekemnek ne jusson enni csak azért, hogy külön lehessek.

2012. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
* 2 ember
2012. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet kijönni. Ha pl adódik egy váratlan kiadás, tönkre megy a mosógép, akkor pedig jön a személyi kölcsön, mert ha ki is jöttök, akkor egy filléretek sem marad következő hónapra aztán borul a bili. Úszik minden.
2012. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon spórolva ki lehet jönni, de ha tudjátok akkor a tavaszt várjátok ki, mert akkor már legalább a fűtési költséget nem kell fizetni, az nagyon megdobja ilyenkor a rezsit.
2012. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Drága Nagymamám szokta mondani, hogy ha egy hónapban hiányzik 10 forint, kölcsönkérsz, a következő hónapban visszaadod, de akkor már 20 forint fog hiányozni..(akkor még jóval többet ért, mint ma 10 ft)

Ha most jól kijöttök a szülőkkel, és el is fértek, szerintem ne menjetek külön!

2012. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Vidéken lakunk onnan költöznénk egy kisebb városba ahol kb 30 e az albérlett. Az össz befételünk kicsivel több mint száz ezer forint. Sose éltünk nagy lábon, a kicsinek megvan mindene és ez a lényeg.
2012. nov. 21. 12:50
 17/28 A kérdező kommentje:
Jól elvagyunk nem is ez a gond, csak kellemetlen hogy még mindig a nyakukon élünk. Ők sose panaszkodnak és imádják a fiamat is. De mégis szeretnénk külön életett élni.
2012. nov. 21. 12:53
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, megvan mindene, de ha neadjisten, megbetegszik? vagy szemüveg kell neki? vagy oviba-suliba fog járni? Annak a válaszadónak, ki azt mondta, tegyetek félre már most minden hónapban 50ezer forintot, neki igaza van. Egy 30ezres albérlet+közös költség+víz, villany, kb 65-70re jön ki havonta.
2012. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Tudom hogy igazatok van, mégis vágyom a külön életre. Persze megfonoltan kell döntenem, úgy hogy még maradunk egy darabig. Aztán majd alakul valahogy. Talán ha én is találok valami munkát, utána könnyebb lesz.
2012. nov. 21. 13:03
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Használjátok ki ezt az időt és tegyetek félre, talán sosem lesz erre többet ilyen jó lehetőségetek! Ha az albérletre szánt havi 50 ezret félre tudjátok tenni szigorúan minden hónapban, akkor az egy évben 600 ezer forint (plusz ügyes lekötésekkel némi kamat is), azaz 3-4 év alatt összejöhet egy kis vidéki lakáshoz annyi, hogy biztonsággal fel tudjatok venni hitelt rá, aminek a törlesztője se lenne túl megterhelő. Sose lehet tudni, addig még Neked is lehet állásod, még több mehet megtakarításba, és akkor még ennyit sem kell várnotok.


Ha most rohantok albérletbe, lehet, hogy soha nem lesz esélyetek saját lakásra. Tudom, hogy kellemetlen sok szempontból a szülőkkel együtt élni, de ha egyébként jól megvagytok, biztosan támogatnak Titeket a célotokban azzal, hogy maradhattok még egy darabig.

2012. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!