Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennétek vigyázni a beteg...

Ti mennétek vigyázni a beteg nagymamátokra gyerekkel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A mostoha anyám most kért meg hogy jövőhétvégén, péntektől vasárnap estig menjünk fel a párommal hozzá és vigyázzak a nagymamámra mert ő elutazik. Ezzel csak egy bibi van. Van egy 3 hónapos kisbabánk és a nagymamám skizofrén.


Biztos emlékeztek a kérdésemre, nemrég tettem fel.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


A múltkori történetet elnézve borzasztóan félek felmenni hozzá, amúgy is, gyerek nélkül. Mi van ha egyik este bekattan és kárt tesz magában a gyerekben vagy bennünk? Lelkiismeret furdalásom van emiatt de tényleg félek felmenni hozzá. Nagyon szemét dolog lenne ha most ezt kihagynám vagy mennem kéne?


2012. nov. 22. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Elsőre azt akartam írni hogy azonnal mennék, de elolvasva az előző sztorit, sajnos nem mennék. a baba miatt.. esetleg a párod egyedül?
2012. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyikőtök menjen segíteni a másik pedig maradjon otthon a babával.
2012. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

A baba 3 hónapos,semmit nem fog fel abból,amit lát. Tudtommal van egy párod is. Amíg te a mamával foglalkozol,a párod a gyerekkel.

Kárt tesz valakiben? Volt rá eddig precedens vagy most csak magadnak sorakoztatod fel az érveket,hogy miért ne menj?

2012. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy skizofrén. Kap egyáltalán kezelést? Havi egy injekció amit felír a pszichiáter és a kényszerképzetei megszűnnek. Egyébként nem közveszélyes az ilyen beteg. 6 éve ismered. Nincs semmi ami arra kötelezne, hogy vigyázz rá. Kicsi gyereked van, neked most ővele kell törődnöd. Nem kell odamenned. Nem fog kárt tenni magában. Már megtette volna, de annál azért több esze van. Tudom, milyen betegség ez. Sajnos.
2012. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A babát nem vinném. Menjen egyedül a párod (azzal, hogy egy család lettetek, már nem lehet úgy nézni, hogy a "te nagyanyád", nem az övé, mert ő most nem a nagyanyádnak tesz szívességet, hanem neked).

Vagy fogadjatok 3 napra egy 24 órás ápolónőt. Pénzbe kerül, de megoldás.

2012. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az egyik nagybátyám mondta hogy 2-3 évente rájön egy ilyen korszak, ilyenkor annyira rosszul van hogy beviszik a kórházba és egy hónapig ott fekszik totál károsan, benyugtatózva.


Igen, kap kezelést, rengeteg gyógyszert, de most annyira be van kattanva hogy 2 nyugtató helyett 6ot kap.


A párom nem tud menni, egész hétvégén dolgozik.

2012. nov. 22. 12:35
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Én nem mennék, hanem egy ápolónőt fogadnék mellé, azt kifizetném, nem hiszem, hogy 3 napra több lenne 15-20 ezernél, vagyis szerintem bármelyik nyugdíjas vagy diák örömmel elvállalná ennyiért.
2012. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltunk mellé fogadni ápolót, sajnos a betegségénél fogva nem tűr meg maga mellett idegent. Pedig többet is hívtunk már, fiatalt, időset, középkorút, nőt, férfit... Még olyat is, aki hasonlított valamelyikünkre. Mindet valami gyilkosnak, betőrőnek és még sorolhatnám minek nézte.
2012. nov. 22. 13:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy ilyen embernek különleges ápolásra szorul, szerintem inkább valamilyen intézményben kéne őt ellátni. Ha mégis te mész segíteni, a gyereket akkor sem vinném el! Semmi esetre sem. Nem lehet tudni, hogy hogy reagál. Hozzáteszem, hogy szerintem szülés után 3 hónappal nem neked kéne menni ápolni. Hívjanak valaki mást.
2012. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Patt. Ilyen kórral normál öregek otthonába nem mehet, mert antiszociális, modernül így mondják azt, hogy bolond. Zárt osztályra nem utalják, mert állítólag nem veszélyes. Marad a családban. Aki a gondozására vállalkozik rendelkezzen némi mazochista hajlammal anélkül ő maga is megbolondul.
2012. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!