Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te inkább a múltban vagy a...

Te inkább a múltban vagy a jövőben élsz?

Figyelt kérdés
én múltba beleragadós vagyok, sokáig emésztem magam, ez nem jelenti azt h nincsenek terveim és nem teszek értük, de szeretem sajnálni magam. A párom épp az ellenkezője, könnyen lerázza a problémákat, csak előre tekint, és sokszor az az érzésem h ezáltal nem vesz részt a jelenben. Nem tud kikapcsolni, h akkor most van pár szabad óránk, azon jár a feje h miket kell elintézni...össze lehet csiszolódni? Azt gondolom ez jó lehetőség mindkettőnknek a változásra, h tudnám elérni h néha kikapcsoljon és csak élvezze h együtt lehetünk?
2012. nov. 26. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a párodnál kell elérni, hanem magadnál is, de a JELEN az egy jó találkahely lenne számotokra.
2012. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tudom h nekem is változni kell. Én azt gondolom élek a jelenben is, de a jövőben már kevésbé...
2012. nov. 26. 14:09
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan a jelenben. Ez abból a szempontból jó, hogy a múlton viszonylag keveset rágódom, abból már kevésbé, hogy a jövővel kicsit többet kéne foglalkozni. Talán nem is kicsit. Azt hiszem, a jelen-jövő kombináció a leginkább célravezető :)
2012. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Leginkább a jelenben.Túlélésre játszok:)
2012. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a jelenben. minden más illúzió. mind a jelen, mind a múlt nem létező, vagy már, vagy még nem, csak az elméddel teremted meg őket, és elpazarolod az időt mindkét esetben. a jelen az egyetlen, ami élő
2012. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Aki a múltat elfeledi,annak jövője nincs!"


Persze én inkább a jó dolgokat szeretem felidézni,olyanon,amin a jelenben sem tudok változni,nem rágódom,mert felesleges!


"de szeretem sajnálni magam"


ööö...ez nem túl jó!

2012. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Élj inkább a jelenben!
2012. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A legrosszabb eset vagyok, sajnos a jövőben élek.

Nem volt annyi jó dolog a múltban, hogy abban éljek.

Ha a jelenben élnék, és nem a jövő megalapozásán dolgzonék, akkor még bizonytalanabbá válna a jövőm. Az átlagemberrel ellentétben egyszerűen képtelen vagyok a jelenre annyit költeni, hogy az igazán kielégítő élet legyen, mert akkor könnyen bedőlt lakáshitelessé válhatnék én is, vagy albérletről albérletre költöző üldözött egér. Úgyhogy most beosztok, és marad a remény, a jövőben élek hát.

Nyilván ha mindig lenne munkahelyem és biztos jövedelmem némi tartalékkal, akkor én is nyugodtan élnék a jelenben. Azonban most ez a jövő kárára történne, vagy pedig másokra szorulnék, élősködő meg nem leszek...

2012. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Totálisan a jövőben élek... Van egy excel fájlom, amiben összegyűjtöttem a különböző jövőbeli terveimet, levezetve mi mennyibe kerülne, és miket szeretnék, hogy nézzen ki (van pl. olyan munkalap benne, hogy "kézműves", és egy csomó cucc van benne amit megcsinálnék, de még nincs elég pénzem rá, meg van "ház" ahol alaprajz, ár, belső terek vannak)


Mondjuk a barátom így is szeret, sőt rávettem, hogy ő is találjon ki bele dolgokat. És ezeket fogjuk megvalósítani ha lesz biztos állásunk (munkanélküli vagyok, suliba járok amíg nincs más)


DE!


Én úgy fogom fel, hogy legalább van tervem. Van aki csak él a világba, nem tudja hova tart, és mit szeretne. Nekem legalább célirányos a jövőm.

2012. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem igazán idevágó a válasz, de én is mindenképpen a jelenben élnék, de bármit megadnék azért, hogy a dolgokat, amiket a múltban elb*asztam, visszacsinálhassam. Valamint nagyon sok döntést, választást rontottam el, amik nagyban befolyásolták múltbéli, mostani ès befolyásolni fogják jövőbéli mindennapjaimat.
2012. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!