Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 gyerek egy szobában. Szerint...

2 gyerek egy szobában. Szerintetek gáz?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 23:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
76%
Figyeltétek?? AKi szerint nem gáz az piszkosul lepontozták aki szerint ez gáz az 100% ot kapott.. Ki dönti el hogy mi a jó?? Erről szól a pontozás?? Na ez gáz..
2012. nov. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%

Aki a rózsadombon nőtt fel valami fényűző villában, annak biztos gáz, de egyébként meg nem az. Magyarországon a legtöbben így nőnek fel, ez egy teljesen átlagos dolog.

Megvannak az előnyei és a hátrányai is, mint ahogy a külön szobának is.

2012. nov. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Malats ***** válasza:
82%
Mi ez a sok lepontozás? A 10-es válaszoló meg nem találkozott még érző, nem szabályrendszereknek megfelelő emberekkel. Szép és jó amit leírtál, de hogy tudd, valamiért engem soha nem ért lenézés, cikizés, vagy bármi féle atrocitás csak mert a bátyjám mellett nőttem fel egy szobában. Az meg egyenesen a legegyszerűbb hogy magyar társadalom fogalom alatt minden ótvar jelzőt egyesítrünk és elhordjuk magunkat a végtelenségig. Tény, van egy bizonyos mentalitás, de ilyen bután beskatulyázni egy társadalmat, nem épp ésszerű. Érdekes hogy az ismeretségemben még senki nem kárörvendett a helyzetem miatt, nem nézett, szólt le, nem hajtott el csak mert másként nőttem fel. Akinek ilyenek a 'barátai' , annak jobb ha keres újakat, és böngéssze ki az elfogadás szó jelentését.
2012. nov. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
66%

általában nem, de függ kortól és nemtől is szerintem.


párom(21) és az öccse(17) egy szobában voltak, szülők meg a kislány(7) egy másikban. nemrég összeköltöztünk, és most át akarják tenni a kislányt a bátyja mellé. na ez viszont szerintem elég gáz. a srác szobáján még ajtó sincs, erre beteszik mellé a kislányt. plusz a kandalló miatt van luk a két szoba közös falán... egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludtam ott. szerintem ebben a szituban gáz, de ha pl. két lány, két fiú és közeli a koruk, akkor oké

2012. nov. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem gáz egyáltalán,sőt! Nem hinném,hogy ez bármelyik gyerek személyiségfejlődésében kárt tenne.Nővéremmel,mi is így nőttünk fel,bár lett volna még egy szoba,de azt télen befűteni nem lett volna költséghatékony (családi házban lakunk)így a 7 évvel idősebb tesómmal laktunk együtt.Vőlegényem a 6 évvel fiatalabb öccsével lakik egy szobában.Minket 4-ünket (nővérem,párom,párom öccse,én) Soha nem ért semmilyen negatív hatás,se kiközösítés,sem csúfolás emiatt.
2012. nov. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
52%

10-es vagyok, azért mertem ilyen típusú megfogalmazásomat használni, mert a lakáshiányból írom a szakdolgozatomat, mégpedig abból a megközelítésből, hogy a 150 éves diskurzustörténet alapján milyen magatartások vagy attitűdök kapcsolódnak a "lakáshiány" nevezetű problémához, és ez alapján például egy olyan körvonalazódik, hogy nagyjából azt zavarja a lakása, vagyis nevezi a lakáskörülményét "lakáshiánynak", aki nem tud egy életviteli mintához kapcsolódni a lakásviszonyaival. A '80-as években egy akadémiai kutatás ezt úgy fogalmazza meg, hogy "lakáshiánynak azt nevezzük, amikor a társadalom jelentős részének lakásviszonyai olyanok, hogy pihenésre és rekreációra az otthonában nincs lehetősége" De a '30-as években például az számított lakáshiánynak, amikor kettőnél többen laktak egy szobában, vagy a szoba és a konyha egyben volt, illetve nem volt vécé fürdőszoba. A kérdező kérdése abból fakad, hogy a fejében él egy minta a megfelelő körülményekről, és azt nem tudja hozni az otthonában. Tapasztalatilag lehet tudni, hogy az emberek fejében nagyjából ugyanez a minta él, és hogy az emberke tömege ugyanúgy nem tudja hozzá maradéktalanul hozni a megfelelő körülményt. Ez általában nem is fogalmazódik meg explicite, hanem például megállnak egy gyereknél. Nekem az az érzésem, hogy akik itt most úgy állították be ezt a dolgot, mintha a kérdező kérdése egy hülye felvetés lenne, ők valójában már régen felnőttek, 30 körüliek vagy afölöttiek, és a generációs bunkóság dolgozik bennük álszentséggel fűszerezve, miszerint "ha nekünk megfelelt, akkor miért lenne baj", miközben ők egy olyan szocializmusban nőttek fel, ahol a lakáskérdés nem volt státuszszimbólum,persze ha nekik kéne dönteni a saját gyerekükről jelenleg, akkor tuti, hogy nem lenne automatikus a 2 gyerek egy szoba. Mellesleg ugyanennek a 30-40-es generációnak köszönhető az is, hogy a lakás státuszszimbólum és az ilyen típusú lenézést is tőlük lehet várni.

Ja és a további szájtépés elkerülésére mondom, hogy nem jó duma az, hogy "az általánosítás csúnya dolog", mert az általánosítás egyfajta tájékozódás a valószínűségek és a kockázatok mérlegelésére való. Valakiknek a jövőjével vagy életszakaszával kapcsolatos tervezésben meg az ilyennek van értelme, és nem a hülye személyes életutas ömlengéseknek. A kérdezőnek továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nem ideális pszichés akármik szempontjából bizonyos nagykönyvek szerint, de nem dobja olyan messze a gyereket a többiektől, hogy ne tudjon tőle beilleszkedni. Viszont jár a csomaggal egy olyan kockázat, hogy a gyerek szégyen fog miatta érezni, ami akár egyszerűen abból is fakadhat, hogy a szülő szégyent érez a helyzet miatt. Tehát a szülő valahogy az is mérlegelje, hogy tudja-e ezt nem kínzó kényszernek tekinteni, vagy ha nem, akkor van-e jó terve mondjuk középtávon, ami által a megítélése szerint megfelelőbb helyzet jöhet létre. Nem érdemes magunkat mások válasza alapján megnyugtatni, mert egyrészt másoknak nem vagyunk nagyon fontosak, másrészt álszentség van, harmadrészt a mi családunk a mi felelősségünk, és negyedrészt az emberek alapvetően játszmáznak és versenyeznek, tehát neked nem azt a választ adják, mint amit maguknak adnának ugyanerre a kérdésre.

2012. nov. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
75%
21 vagyok,nem 30-on felüli és nővérem 2 gyereke is egy szobába van,pedig megtehetnék,hogy külön rakják a két gyereket,de legyen neked igazad utolsó :)!
2012. nov. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
60%
A nővérem nem írt ide :D!
2012. nov. 26. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
62%
Nekem gáz volt, mert nagyon összeférhetetlen a nővérem. Mivel miatta sem hozhattam fel barátot ide, ezért a barátságom egyoldalúvá vált, és megszakadt.
2012. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem gáz. Én a hugommal voltam egy szobában, bár kb. 10 éves koromban sikerült a szüleimnek venni egy nagyobb lakást, és lett külön szobánk. Most nekem is egy szobás lakásom van, a párommal a szobában a galérián alszunk, a kislányom meg lent. Még egy gyerek esetleg elférne itt, de egy kicsit nagyobb lakásba jó lenne költözni, csak arra pénzem nincs.
2012. nov. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!