Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól alszik egy...

Hány éves kortól alszik egy gyerek külön szobában?

Figyelt kérdés
Párommal nemrég költöztünk össze.egyedül nevelte a gyerekét aki 11,5 éves.Eddig mindig együtt aludtak, és a kislány nem akar külön szobába menni.Én viszont vágyok némi magánéletre is.Ha nem is minden nap, de egy héten egyszer szeretnék én a párom mellett aludni, és nem egy matracon!
2009. dec. 7. 20:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Szia ne,m írtad, hogy férfi vagy vagy nő? Gyanítom, hogy férfi. Az a helyzet, hogy egy 11,5 éves kislány pontosan tudja, hogy jó nagy éket ver így közétek. Szerintem taktikázik. Onnan gondolom, mert voltam én is egyedülálló anyuka 11,5 éves kislánya. És utáltam, hogy vissza kellett költöznöm a saját szobámba, de megtettem, mert szerettem az új "apukámat".

Szóval ülj le a pároddal és beszéld ezt meg vele. Neki kell beszélnie a kislánnyal. Ez így nem normális helyzet, és attól, hogy mindenki a "helyén" alszik, még nem fogja mellőzni a gyerekét és előtérbe helyezni téged. A kislány taktikázásának pedig rövid úton véget kell vetnetek! Az édesanyjának nem tűnik fel? Elég nagy már, hogy megértse. Szépen fokozatosan: egyik héten egy napot, következőn kettőt, stb.

Beszéltél már erről a kedveseddel? Ő mit mond?

2009. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Az a normális ha egy gyerek a saját szobájában alszik. Az enyémek 3 napos koruktól kezdve. Egy 11-12 éves gyereket már nyugodtan át lehet tenni, mindenfajta szoktatás nélkül külön szobába. Ne hagyd sokáig mert rögzülnek a szokások. Már az első éjszakát sem szabadott volna hagyni.
2009. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
100%

Szia!


Teljesen természetes ez a meglátás, szerintem sem normális, ha egy ennyi idős gyerek még egy szobában alszik a szülőkkel, akár mindkettővel, akár csak egyikkel.

Mivel nincs gyerekem így nem tudok ebben igazán tanácsot adni, csak annyit tudok elmondani, amit én magam is átéltem már.

Én pár hónapos koromtól fogva külön szobában aludtam (éjjel). Nappal mikor épp hol, de az éjszakákat külön szobában töltöttem, persze még nagyon kicsi voltam, így nyitott ajtónál, (de talán azt is meg merem kockáztatni, hogy nem volt ajtóm).

2 éves koromtól teljesen külön kis szobám és külön kis világom volt.

Jó az is igaz, hogy 4-5 éves koromig nem aludtam el egyedül, igényeltem, hogy valaki bent legyen a szobámban, amíg elalszom.

De külön szobám volt világ életemben.


Sok sikert az ágy kivívásában!

17/L

2009. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
A nagy igazság az hogy lány vagyok(23 éves).A kislány nagyon szeret, én is szeretem őt, de ragaszkodik az apjához.És mivel az apja is nagyon szereti nehezen tud neki nemet mondani!Eleinte én aludtam mellette,de valahogy így nem tudtam éjjel aludni(lehúzta rólam a plédet, rugdosott, forgolodott, és minden mozzanatára felébredtem)így megbeszéltük hogy enyém a matrac.Szépen berendeztük a szobáját,tv,számítógép, játékok.Frissen költöztünk össze mézesheteket kéne élni.Vagy csak én reagálom túl?
2009. dec. 7. 21:15
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Húha! Mond mielött összeköltöztetek volna sose voltatok este együtt?
2009. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
A kislányt is megértem valahol, mivel most én számára egy anya szerepet töltök be, amit eddig soha nem kapott meg világ életében.Nem is kérném azt hogy mindig külön aludjon, de néha hagyjon nekünk is egy kis szabad mozgásteret, mivel a szexet is igényelném, meg azt is hogy a párom mellé bújjak.
2009. dec. 7. 21:22
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

HA kislány, úgysem illik már 12 éves korától az apjával aludnia.

Minden gyerek szeret a szülői ágyba bújni. Az én 19 éves lányom is odafekszik, ha nincs otthon a párom. De ha itthon van, akkor mégsem :)Nézne is nagyot :)

szépen magyarázd el az apukának, hoyg te vagy a párja, nem a kislány, és ezután nem alszol, csak mellette. Ott vagy sehol. Ó pedig szépen magyarázza el a kislánynak, hoyg naygon szereti, stb, nem kell féltékenynek lennie, nem kell veled versenyeznie, de ti ezután együtt alszotok, mától.Bebújhat az áygatokba kicsit(amikor te is ott vagy) de át kell mennie, ha szóltok, és nem jöhet át éjjel.Muszáj neki.

Nem egészséges a gyermek lelki - és nemi - fejlődésére sem, hogy ő játssza apa "kis szerelmét" .

Nem fogja akarni, de szépen el kell magyarázni, hogy ti szerelmesek vagytok, akár tetszik neki, akár nem.

És mondja meg az apuka, hogy nem fogy anyukával már összejönni, ez biztos.

Lesz ellenállás, de a kisleány érdeke is ez. Szépen tapintatosan óvatosan magyarázd el az embernek!

Az én párom kislánya is mindent elkövetett hogy ő feküdjön az apja mellé, ne én, holott ő addig nem is aludt vele.

Végül megértette hoyg nem lehet. Ez a normális,ezt kell megtanulnia. Neki is normális párkapcsolati mintát kell látnia, neki is ezt a jó.

(persze, más, ha egyszer-egyszer rosszat álmodik, vag ybeteg, vagy fél stb..de fél évben egyszer.)

2009. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Csak akkor mikor a kislány a nagyszüleinél volt!Ez elég gyakran előfordult,de mikor otthon volt ő is akkor is mindig mellettünk aludt!Megbeszéltük a párommal, hogy ha összeköltözünk, akkor már a saját szobájában fog aludni, mivel szerintem elég nagy hozzá.Hát nem így lett!
2009. dec. 7. 21:24
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy a gyerek nemcsak egy szobában, de egy ágyban alszik az apjával?

Mert az már nem is haragudj, de beteges.

2009. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy lehet, hogy bújhat, de éjjel mindig külön alszik. Másképp csak összezavarjátok!

Vegyetek neki egy szép ágyat, vagy szép áygneműt, vagy szép lámpát stb, esetleg saját tévét..és építsetek arra, hogy már "nagylány" dícsérjétek, hogy ő már "nagy"

2009. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!