Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, milyen férfi...

Mit gondoltok, milyen férfi az, aki még a széket sem képes maga után betolni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Nos. Nem úgy értem, hogy pontosan milyen jellem (nem arra gondolok hogy okos meg kedves, ezeket hagyjuk), hanem hogy mennyire önálló, életre való szerintetek?!

Gondolja úgy valaki, hogy mivel ezt azért meg kellett volna tanulni, vagy tanítani neki, akkor ha ezt nem tudja, akkor sok mást sem? Van akinek ez nagyon szúrná a szemét, ha pl. őt egész életeben arra tanították, hogy na akkor kislányom, kisfiam, most akkor ezt egyedül old meg, csináld meg stb. szóval hogy légy önálló.


2012. nov. 25. 23:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne akadjatok ki a kérdezőn,ez régi beidegződés. A régebbi családokban a székbetolás -ne nevessetek- nagyon is központi kérdés volt. Még nagyszüleim is állandóan ezen veszekedtek,mert ott is a férfi,nagypapám nem tolta be. Nem azért,mert nem fértek el a széktől,hanem ez egy szimbólum volt,mint pl a hangos fingás egy tömött buszon. S még talán ennek lenne is gyakorlati értéke,nemcsak neveletlenség,hanem mindenki megfullad a bűztől,de a székbetolásnak abszolút nincs,csak önmagában volt halálos neveletlenség. Általában nemcsak ez,hanem minden,asztal körüli illemszabályt halálosan komolyan vettek: nem szabad lenyalni a kést,nem szabad bal kézzel vágni,még akkor se,ha balkezes vagy,még régebben és bizonyos körökben inni se volt szabad a leves előtt és közben,stb. Tudok mondani pár hülyeséget,szerencsére már a nagyrésze megdőlt. Még engem is így neveltek,van,amit betartok,de van,amit nem,mert pl ki nem bírnám ivás nélkül,s sz@r szabályok miatt nem fogok megfulladni. S nő létemre a széket se tolom be. Egyszerűen nem esik kezem ügyére. Azért az még mindig bennem van,hogyha nívósabb társaságban vagyok,odafigyelek,hogy betoljam,de megfigyeltem,hogy egyre inkább lesz@rják. Régen pedig milyen messzemenő következtetéseket vontak le ilyenkor az emberről! Én is hallgattam eleget.
2012. nov. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Hát, ha már a széket sem képes betolni az ebadta el sem merem képzelni a többit... csóró. :D
2012. nov. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Jó, de ennyi erővel, ha nálunk otthon az a "hagyomány", hogy hármat tapsikolunk minden mondat előtt, és ha én elfelejtem, azt vér komolyan veszik, és megy rajta a vita...

Ha elkerülök otthonról, és belátom, hogy ez egy baromság, és igazából nem jelent semmit... akkor nem nyaggatok azzal egy másik embert, hogy csináld ezt, csak mert nálunk ez volt a dili!

2012. nov. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ez a kettő teljesen független egymástól. Köszi a segítséget.
2012. nov. 26. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!