Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha ez elvárás?

Ciki, ha ez elvárás?

Figyelt kérdés
fősulira járok, jövöre diplomázok, a barátomnak(3éve) se munkája se iskolája, 2 fősulit is elkezdett, egyiket se fejezte be. dolgozni nem akar. csak a gépezés, buli... szeretem, de ha továbbra is együtt akarunk maradni, közös jövöt tervezgetni, akkor nyugodtan elvárhatom, hogy tegyen vmit érte, nem? vagy azért nem tesz érte semmit mert ő másképp gondolná? csak nekem ez így nem igazán jó, hogy én már dolgozni fogok lassan, mire ő kezd vmit az életével, ha kezd... mit csináljak, hogy rávegyem? mert ez igy hosszútávon nekem nem igazán lesz jó..már segiteni is próbáltam, lett volna lehetősége, csak mindig volt vmi kifogás...segitsetek!!!
2009. aug. 17. 14:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

VÉGE :(

dobd ki és keress egy becsületes barátot aki szeret és megtesz érted mindent


ja és szorgalmast :)

2009. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, ha már a "szakítási indok" jár a fejedben, akkor légy vele őszinte!

Mondd meg neki, hogy neked azért nem megy ez a kapcsolat, mert úgy érzed, hogy másképpen gondolkodtok a jövőt illetően, és ez a két út nem egyeztethető össze.

Én a helyedben ezt még a külföldre utazás előtt megbeszélném vele. Mert ha tényleg veled tervez közös jövőt, akkor fél év alatt még produkálhathat valami változást. De csak akkor adj neki ultimátumot, ha tényleg annyira szereted. Ha már kevésbé érzed úgy, hogy vele tervezed a jövődet, akkor egyszerűen mondd el neki ezt a külön utas témát, és zárd le a kapcsolatotokat- még az utazás előtt.

(Egyébként én a távkapcsolatok működőképességében sem hiszek. Főleg, ha ennyire indatag egy kapcsolat). De ez egyáltalán nem a világ vége, mert nagyon fiatal vagy még :)

Lehet, hogy végül egy külföldi egyetemista csavarja el a fejedet :)

2009. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
a kifogásról jut eszembe egy eset:anyukám segitett neki hogy bekerüljön egy tanfolyamra, angol nyelvvizsgásra. azért nem vállalta el, mert 60 kmt kellett vna naponta utaznia... édesapám 7 évig utazott napi 200at, ma már csak 120-t. ha egy életerős fiatalember nem képes menni, ráadásul a vonatjegyet is állták volna...:S
2009. aug. 17. 14:59
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem illetek össze.
2009. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Piti ok?


Meddig vársz még, amíg megcal, vagy elkaszinózza a fizetésedet, az már nem lesz piti ok?


Ez épp elég komoly ok. Ez a srác még gyerek, nemnőtt fel oda, hogy barátnője, komoly kapcsolata legyen. NEM FÉRFI, nincs felelősségtudata, kitartása, akaratereje. Nincs semmije. Azt mondja, hogy szeret táged, pedig csak élvez téged, és vágyik utzánad. Esetleg szerelmes is. Szeretet nincs benne, mert a szeretet mindig cselekszik, sosem tétlen.


Éveket veszíthetsz az életedből, nagyon értékes éveket, ha vele maradsz. És igen, nyugodtan megmondhatod neki, hogy szép, bulizós nyár volt, jó srác vagy, de most már keresek egy olyan FÉRFIT, aki tudja, mit akar az élettől, és el is éri.

2009. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%

22évesen sulizni nem katasztrüfa még. Illetve azt írod, hogy nem is jér suliba, így már gáz. de nem érem miből eszik akkor? Ugye nem te tartod el?


Nos, ha vársz még egy 2-3évet akkor lehet észheztér, de kérdés, hogy van e neked fölös 2-3 nyugalmatlan éved.


Ha neked így megfelelen ahogy van meg minden, így fogadnád el, akkor nekünk bármennyire is ellenszeves, a te döntésed.


De mivel nem bírod ezt így, ezért elég egyértelmű, hogy vagy változik, vagy megy. nem?

2009. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Döglött halat fogtál! Ez bárkivel előfordul. Dobd vissza, ott amúgy is jobban érzi magát!
2009. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Számomra teljesen egyértelmű mitévő legyél. Hagyd ott!!! Oké, hogy 22 évesen még nagyon fiatal, de egy 22 éves férfiben (?) is kellene, hogy legyen annyi felelősség, becsvágy, céltudatosság, hogy nem csak gépezik meg bulizik, hanem dolgozik is! Oké hogy ennyi idős fejjel őt ezek a dolgok érdeklik, aprobléma az, hogy 22 évesen (pláne, hogy nem tanul) neki kéne már a kiadásait finanszíroznia.

Azt is értem, hogy mindezek ellenére szereted, ezért nem szeretnél vele szakítani. Úgyhogy szerintem kifejezetten kapóra jön az, hogy fél évre külföldre mész. Az, hogy távol lesztek egymástól igen csak meg fogja könnyíteni a dolog érzelmi részét pláne, ha látni fogod, hogy mindenki más hasonló korú "csinál valamit". És akkor talán tényleg elhiszed majd, hogy neked ilyen lébecoló emberre nincs szükséged.

2009. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
és ha mire hazajövök rendbe jön ez a dolog? belekezd vmibe, akár suli, akár meló, akkor se maradjak mellette?
2009. aug. 17. 19:50
 30/31 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélgess el komolyan vele aztán ha látsz rajta javulást akkor maradj mellette ha neked ez jó.
2009. aug. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!