Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha ez elvárás?

Ciki, ha ez elvárás?

Figyelt kérdés
fősulira járok, jövöre diplomázok, a barátomnak(3éve) se munkája se iskolája, 2 fősulit is elkezdett, egyiket se fejezte be. dolgozni nem akar. csak a gépezés, buli... szeretem, de ha továbbra is együtt akarunk maradni, közös jövöt tervezgetni, akkor nyugodtan elvárhatom, hogy tegyen vmit érte, nem? vagy azért nem tesz érte semmit mert ő másképp gondolná? csak nekem ez így nem igazán jó, hogy én már dolgozni fogok lassan, mire ő kezd vmit az életével, ha kezd... mit csináljak, hogy rávegyem? mert ez igy hosszútávon nekem nem igazán lesz jó..már segiteni is próbáltam, lett volna lehetősége, csak mindig volt vmi kifogás...segitsetek!!!
2009. aug. 17. 14:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg vele hogy ha nem tud változtatni ez ügyben mire vissza jössz akkor annyi a kapcsolatnak.De én már ott hagytam volna a helyedben,mert aki ennyi mindent félbe hagyott az már nem tud megváltozni.Ja és a helyedben én még a külföldre menés elött szakitanák vele kitudja kit ismersz meg kint.
2009. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
ajj de ráéreztél a dologra utolsó! ettől félek én is! most is van már egy vki aki csapja a szelet...
2009. aug. 17. 14:28
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs a gondolkodásoddal, ez a normális, hogy így állsz a dolgokhoz.

Nyilván, nem láthattad előre, hogy hogyan alakulnak a dolgok, a jövőre nézve viszont vonhatsz le belőlük következtetéseket. Én ugyan nem ismerlek titeket, de a leírtak alapján azt javaslom neked, hogy nagyon (és komolyan) gondolkodj el azon, hogy valójában milyen a barátod.

Nekem az volt az első gondolatom, hogy ha most, fiatalon link, határozatlan, abszolút nem kitartó és nincsenek igazi céljai, akkor talán nem is fog változni soha! Lehet, hogy ezt hozta otthonról, és az a helyzet, hogy egy embert alapjaiban megváltoztatni nagyon nehéz- mondhatnám azt is, hogy lehetetlen... Sok nő egyénként úgy gondolja ha nem tetszik neki valami egy pasiban, hogy "majd én elérem, hogy megváltozzon". A szomorú igazság viszont az, hogy ez a kísérlet általában sikertelen.

Egyébként fontos vagy te neki egyáltalán? (De igazából, és őszintén). Szerintem a külföldön töltött fél év meghatározó lesz a kapcsolatotokban, de én azt javaslom neked, hogy hagyj nyitva lehetőségeket... mármint a "nagyvilág" felé :)

Gondolj bele: egyszer már feladtad a terveidet a barátod miatt, és nem értékelte. Biztos, hogy megérné még egyszer?

2009. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
83%

Barátod hány éves (És te?)?

Miből él meg? Szülei eltartják? Gazdagok, vagy hogy?


Ha nem baj persze, hogy megkérdezem.

2009. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem hagyd ott,mert ha 3 év alatt nem tudott/akart változtatni,akkor most sem fog.Pedig ezt mondtad neki,de őt ezekszerint nem igazán izgatja a dolog.Mindenképpen hagyd ott,mert amíg ő nem lép,téged is csak visszíhuz,és magyarán mondva csak vegetálsz,mert nem tucc tőle semmit se csinálni.
2009. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
én 20 vagyok ő 22. a szülei egyátalán nem gazdagok, sőt ha szabad ilyet mondani egy kicsivel mi talán jobban is állunk mint ők. én úgy érzem hogy fontos vagyok neki és nagyon szeret. ezt a témát többször is mondtam már neki és mindig csak felhuzta az agyát, ideges lett és nem jutottunk előrébb... talán tényleg ez a félév dönt el mindent...köszi hogy irtok, jol esik:)
2009. aug. 17. 14:42
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Az nem elég, hogy valaki szeret. Ettől még nem biztos, hogy tudnátok együtt élni...egyébként nem arra gondoltam, hogy miért jöttél össze vele, hanem ha 3 évig ilyen volt és már látod, hogy nem tudnál hosszú távon vele lenni, akkor miért húzod tovább a dolgot?
2009. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
csak olyan piti és furcsa indoknak tartanám ezt szakitóindoknak. vagy ez hosszútávon tényleg komoly lenne?gondold csak el, együtt vagytok nyáron, minden szép, és egyszer csak odaállok elé hogy bocsi, de nekem ez igy nem jó,, legyen vége? jajajj:(
2009. aug. 17. 14:47
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Én félévig bírtam egy ilyennel, aztán leléptem, és találtam egy tökéleteset helyette.


Eleinte előadta, hogy ő szeret dolgozni, micsoda jó gyerek. Aztán megunta a munkahelyét, felmondott, és nem sietett másikat keresni. Aztán talált egyet, de egy hónap után azt is otthagyta, mert nem volt kedve ott dolgozni. Így aztán otthon meresztette e seggét, gépezett, és egyáltalán nem is akart semmit csinálni. Még hirdetéseket sem nézett. közben meg azt mondta, hogy majd ő elvesz. Na ja. Ő? Hát ha fagy. Összepakoltam elköltöztem és hatalmas megkönnyebbülés volt megszabadulni tőle.

2009. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem piti ok! Én ennél már csak a megcsalást tartom komolyabb szakító oknak. Az nagy probléma, ha valaki kifogásokat keres mindenre és nem akar dolgozni vagy tanulni vagy akármit is csinálni, ha nincs célja az életben. De ha nem is érzed úgy, hogy ez nagy gond, akkor is miért maradnál vele, ha egyszer nem tudsz vele hosszú távra tervezni?
2009. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!