Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatotok a...

Milyen a kapcsolatotok a párotok tágabb családjával?

Figyelt kérdés

Ez az első komoly párkapcsolatom, ahol eljutottam odáig, hogy a fiú hazavitt és bemutatott a családjának. Ennek már több hónapja;a barátom szüleivel és tesójával jól kijövök, de a nagyobb családi összejöveteleken nem tudok mit csinálni...


Igazából, egy alapvetően közvetlen és nyílt lány vagyok, sokat beszélek, a munkám is az volt régebben, hogy idegenekkel beszéljek egész nap - gond nélkül ment.

Itt meg, ha összejön a család - unokatesó és minden, többnyire harmincas-negyvenes emberek - szinte meg sem szólalok. Egyszerűen félek, mert valami megfelelési kényszer érzek, hogy mit fognak szólni ahhoz, amit mondok... hogy nem tetszik majd, hülyének néznek, nem értik a poénom, nem leszek szimpatikus... nem tudom miért, de valami nagyon gátol a velük való társalgásban.


De közben látom, furcsállják, hogy meg sem szólalok... ti mit csináltatok ilyen helyzetben?


2012. nov. 24. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, mint te az összejövetelen, csak nyűg az egész. Nem kíváncsiak rám, csak kötelezőből mennem kell, én se vagyok különösebben kíváncsi rájuk. Végigülöm és kész, vagy ha van rá mód, nem megyek el, nem fogok feleslegesen szenvedni, ráadásul még pénzbe is kerül nekik, hogy ott vagyok azzal, hogy eszem. Próbálok is ilyenkor minél kevesebbet enni.
2012. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első lépésként próbáld megkeresni azt a személyt, akivel jól el tudnál beszélgetni, akiről úgy érzed, elfogad. Ha már egy valakit találtál, a többi jön magától. Attól ne félj, hogy hülyeségeket mondasz, biztos vagyok benne, hogy ők sem mindig csak értelmes dolgokat mondogatnak. Ne legyen kisebbségi érzésed velük szemben, mert a hosszú távú lesz a kapcsolatotok piszok módon ki fognak rekeszteni maguk közül. Nem azért, mert valami nem tetszik benned, hanem csak egyszerűen azért, mert akadt végre valaki, aki a céltáblájuk lehet.
2012. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
1-es, talán ha más emberre is kíváncsi lennél magadon kívül, nem lenne szenvedés a társas kapcsolat kialakítása.
2012. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Egy kis itóka segít ilyenkor.
2012. nov. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyik hozzászóló is írta, keress a társaságban egy olyan embert akivel tudsz beszélgetni, van valami közös témátok, és hidd el majd később könnyebb lesz.

Nálam is ez volt a probléma olyan kb. a kapcsolatunk 1,5 évéig, mert több alkalom volt egy évben amikor összejött a család, mert majdnem egyszerre van itt mindenkinek a szülinapja és névnapja, olyankor szokás, hogy bográcsozunk.

Fura volt körülöttem a sok ember, akikkel csak ilyen alkalmakon találkoztam, de olyankor majdnem mindenki itt volt. Lesz anyós-após, anyós testvére, párom tesója-felesége +2 gyerek, lesz sógornőm tesója-férje ott is +2 gyerek, "Sógornőmék szülei +nagymamájuk, egy kicsit sok volt számomra ez a sok ismeretlen ember.

De egy idő után feloldódtam, már több, mint 3 éve vagyunk együtt a párommal és azért én is felnőttebb lettem ez idő alatt.


Ja és jó viszonyt ápolok szerencsére a tágabb családdal is.

2012. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És szerinted mennyi idő feloldódni?
2012. nov. 24. 20:14
 7/7 anonim válasza:
Én is küzdöttem hasonló problémával, aztán egyszer úgy döntöttem, hogy megemberelem magam és elkezdek nyitni feléjük. Kiválasztottam a számomra legszimpatikusabb családtagot és odamentem hozzá, nem pedig a párom mellett gubbasztottam. Először meglepődött, aztán nagyo örült amikor csak annyit kérdeztem, hogy vannak mostanában és mi újság náluk? Egyből Ő is kedvesen válaszolt és elkezdett mesélni, hogy mik történtek velük, közben csatlakozott hozzánk egy másik rokon is és ő is bekapcsolódott a beszélgetésbe. Innentől kezdve pedig már ment minden simán. Rájöttem, hogy nekem kell nyitni egy apró gesztussal és ők vevők is voltak rá. Et próbáld meg Te is, elég annyit kérdezni, hogy mi újság van náluk vagy a munkahelyen, vagy a gyerkőcökkel vagy valami ilyesmit.
2012. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!