Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mint tulajdonostárs beköltözhe...

Mint tulajdonostárs beköltözhetek-e a feleségem nevén lévő távoleső lakásunkba, ha abban jelenleg a fiam lakik a családjával? A lakcímkártyámon ez az ideiglenes címem.

Figyelt kérdés
A menyemnek nem tetszik az ötletem, pedig több helyiséges az általuk lakott lakás. A fiamnak viszont állandó egészségügyi segítséget szeretnék nyújtani.
2009. szept. 15. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát a menyed helyében nekem sem tetszene az ötlet.Milyen olyan segitséget tudsz nyujtani a fiadnak amit a felesége nem tud neki megadni?Vagy nincs hol laknod?
2009. szept. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Ott a pont!
2009. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,és még annyit hogy ha a nő akarata ellenére költözöl oda,csúnyán belerondithatsz a kapcsolatukba is...azt meg gondolom nem akarod...
2009. szept. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz odaköltözni?

Ők már egy család. Egymásról gondoskodnak. Ha segítséget kérnek rendben van. De én is szörnyen utálnám, ha az apám meg akarná váltani az életem. (Szerencsére ilyen eszébe sem jut.) Ne akarj ott segíteni, ahol nem kérnek belőle. Azt nem sagítségnek hívják, hanem belekontárkodásnak.

2009. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
a feleséged nevén lévő ingatlanban, te nem vagy tulajdonostárs. akkor vagy tulajdonostárs, ha erről papirod van mondjuk 1/2 vagy 1/16 részben.vagyis ha a tulajdoni lapon rajt vagy. A másik meg,ha rajt vagy a tulajdonlapon és ödaköltözöl, akkor lehet hogy ők költöznek el, ha nem kérnek belöled...azt meg gondolom nem szeretnéd kiturni őket
2009. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Hát őszintén, én utálnám, ha az apósom, vagy akár a saját apám kijelentené, hogy odaköltözik, akkor is, ha nem akarom. Még abban az esetben is, ha a férjem állandó ápolásra szorulna. Miért akarsz rájuk telepedni?
2009. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit szól ehhez a feleséged? (Akié a lakás, mert én sem értem ezt a tulajdonostárs dolgot)

Mit szól ehhez a fiad? Mert valahogy az ő véleményükről nem írsz.

Csak azt kérdezed, hogy jogilag mit tehetsz. Mintha, ha tehetnéd ráperelnéd magadat a fiad családjának a nyakára. Biztos átgondoltad ezt?

2009. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A fiadnak egészségügyi segítséget akarsz nyújtani? És orvos vagy, vagy képzett szakápoló??? Esetleg nincs hol laknod? Még szép, hogy a menyed a saját családjával akar élni, és nem veled! Gondolom, felnőtt emberek, ha segítségre van szükségük, kérnek, AKITŐL AKARNAK. A segítség nem azt jelenti, hogy betolakszol mások életébe.
2009. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Jogilag beköltözhetsz, de megéri???????
2009. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg azért kérdezed ezt, mert ők nem akarják, te meg a "jogom van" szöveggel akarod magad rájuk erőszakolni... Biztos jó lenne ott lakni, úgy, hogy rohadtul nem örül neked senki. Sőt, ha a "jogom van" szöveggel nyomulsz be, akkor még jobban idegesítenél mindenkit, mintha csak simán telepednél a nyakukra. Lehet ahogy tudnának elköltöznének, hogy megszabaduljanak tőled, ha máshogy nem tudnának. Mi a fenéért kell erőlködni?


Nálunk nagyanyám akart segítséget nyújtani a apának, de nem csak a menye (anya), hanem a fia sem kért belőle. (Eljött meglátogatni, engem kitúrt a szobámból, és olyan természetesnek vette, hogy ő a szobámban lakik, hogy elkezdte pedzegetni, hogy venni kéne nekem egy ágyat, a másik szobába, meg ilyenek). Aztán elértük, hogy haza menjen, és a legközelebbi lakást úgy választották meg a szüleim, hogy ne legyen benne felesleges szoba, nehogy megint eszébe jusson valakinek, hogy majd ő segítséget nyújt, és odaköltözik. Igaz azóta én kiköltöztem, szóval van egy üres, de reméljük, hogy nem találja ki, hogy az neki akkor éppen jó lesz.


És tényleg én is úgy tudom, hogy csak akkor van jogod erre-arra, ha tulajdoni lapon rajta vagy, nem bemondásra..

2009. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!