Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mint tulajdonostárs beköltözhe...

Mint tulajdonostárs beköltözhetek-e a feleségem nevén lévő távoleső lakásunkba, ha abban jelenleg a fiam lakik a családjával? A lakcímkártyámon ez az ideiglenes címem.

Figyelt kérdés
A menyemnek nem tetszik az ötletem, pedig több helyiséges az általuk lakott lakás. A fiamnak viszont állandó egészségügyi segítséget szeretnék nyújtani.
2009. szept. 15. 11:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Plusz még: ha rajtad kívül valakinek haszonélvezete is van a lakáson, akkor jogilag sem költözhetsz be az ő engedélye nélkül.
2009. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező! Még mindíg nem reagáltál az itt elhangzottakra. Pedig kíváncsiak lennénk, hogy miért gondolod, hogy neked költöznöd kell, a feleséged és a fiad, mit szól hozzá, mi az a segítség amihez feltétlenül te kellesz?
2009. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Lehet arra vágyott, hogy azt írjuk persze, hogy van jogod, a menyed, meg egy hülye p.cs@ menjél csak biztos mindenki más boldog lenne, csak épp a te menyed ilyen hülye, hogy a tágas lakásba nem enged beköltözni.
2009. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Zömmel jóirányba indult a válaszadás, sok szempontból igazat is adok mindenkinek, aki elveti az "ötletemet"

Az a helyzet, hogy a fiam állástalan, szellemileg leépült, gyógyszerezésre szorul, továbbá szakszerű ápolásra, amit meg tudok adni neki. A felesége, mint felperes már a keresetlevelet szerkeszti az üdvédjével, válni készül. És még egy 12 éves unokám is gondozásra szorul ebben az új helyzetben.

2009. szept. 16. 07:17
 15/18 A kérdező kommentje:

Még annyit a menyem nem h.p. ahogy egy kedves válaszoló írta.

Csak az baja, hogy 12 évig járt egyetemre és ezalatt a saját nevére többizben óriási hiteleket vett fel, amit most rálöcsölne a fiamra is, ami szabályos de gusztustalan. Hát ebbe rokkant bele a fiam többek között.

Hát ezért is ott kéne lennem, hogy ilyet már ne kövessen el....

2009. szept. 16. 07:21
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
És a fiad mit szeretne?
2009. szept. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

1. ha a feleség válni készül, akkor úgyis el fog menni, hiszen a lakás a feleséged nevén van, ott nem maradhat

2. A házasság alatt felvett hitelek így is, úgy is közösek, teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van, tehát ezek a fiad tartozásai is.

3. Ha azt a veszélyt látja a fiad, hogy újabb hiteleket vesz fel, akkor adja be ő a válópert, vagy kérjen vagyonmegosztást. Nem idegeskedni kell, hanem ő ismeri a helyzetet (és ismerte eddig is) lépjen valamit.


Mit akar a fiad?

2009. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a fiam egy tehetetlen balek és egy leépült egzisztencia. Pszihológussal látogatom őt, de még nem költöztem oda, mert vártam a reakciókat, akár töletek is kedves levélírók. Egyébként a nejem írta alá a bejelentőmet, belenyugvással hogy segítsek. A "tulajdonostárs" pedig olyan téma, hogy azt a lakást közösen vásároltuk, de a feleségem lakás öröksége is benn vagyon...Igy az ő nevére lett tuladonosítva. Én már 40 éve jól vagyok és szerencsére nincsenek "trendi" problémáim. De az utánam következők már szenvednek ettől.
2009. okt. 10. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!