Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? 19 évesen meg...

Mit csináljak? 19 évesen meg akartak ütni a szüleim, anyám lek*rvázott. Mi jöhet még?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok,mióta az eszemet tudom pedáns,mindenkinek megfelelő kislány voltam.Idén felvételiztem,felvettek egyetemre.2 kapcsolatom volt,pontosabban a 2. még most is tart,azt sem lehet rólam mondani,hogy leálltam fűvel-fával.A szüleim viszont rettentő szigorúak,konzervatívok,szívük szerint sehova nem engednének.A mostani páromtól is tiltanak,mondván ő gátolta a tanulásomat érettségi időszakban.Valóban nagy bűn,hogy hetente legalább 1x látni akart.Tegnap jött értem a barátom, anyu megint nem akart vele elengedni,kiállt a kapuba,és nekiállt szegénynek kiabálni,hogy tönkretettük mi ketten az ő életét, mármint idegileg,de hogy mivel,arra nem kaptunk választ.Nagyon bánt minket ez a mondata,anya diplomás,tanult nő,nem tudom hogy viselkedhet így. 19 éves vagyok,nyár van, de szerintük olvassak otthon könyvet,ne menjek sehova. Nagyon megromlott ezekmiatt a kapcsolatom a szülőkkel, én teljesen higgadt vagyok,felelőtlen dobálózás lenne a szavakkal,hogy utálom őket,de közel járok az érzéshez.Azon gondolkodtam,1 évig tanulok valami szakmát,vagy dolgozok,és halasztok,hogy másik helyre vegyenek fel,emiatt is kiakadnak,hogy jajj 20 évesen kezded el,és akkor mi lesz? Meg állandóan hallom,a család szégyene vagyok, mindenki rólam beszél,de miért is? Mert van 1 barátom,akit nagyon szeretek,és vele akarok lenni,meg amiért felvettek egyetemre? Ki érti ezt? Megbeszélni nem lehet velük,ma is megpofozott inkább anyu,apu meg kiabálja csak,hogy költözzek el,még a nevemet is változtassam meg,biztos drogozok...Csendben tűrjek és üljek a szobámban szeptember közepéig?
2009. aug. 16. 20:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 37 éves válaszoló! Azért az kicsit más, hogy neked érettségid sincs, a kérdezőt meg már egyetemre felvették. Nem csavarog, de hát nyári szünet van, miért ne találkozhatna a barátjával? És amúgy amikor tanítás van, ne mondja már nekem senki, hogy minden jótanuló csak és kizárólag otthon van tanítás után és magol. Mert ez nemigaz. Ismerek pár olyan lányt, akik mindig kitűnő tanulók voltak, de suli mellett még sportra jártak, barátnőkkel, pasijukkal is foglalkoztak és ez nem ment a tanulás rovására. Nehogy már azt mondd, hogy egy 19 éves lány ne tölthetne annyi időt a barátjával, amennyit szeretne. Van elég érett hozzá, hogy el tudja dönteni, mi fér neki bele. Ha te nem tudtad (teszem hozzá, annak idején én sem - 22 éves fejjel érettségiztem, baba mellett), az a te gondod, biztos tanultál belőle, de ahogy látom, ez a lány nagyon is tudja, meddig mehet el, csak a szülei kezelik úgy, mint egy pisist.
2009. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
40%
:(
2009. aug. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%

szia . velem is megtörtént ez, ezért én fogtam magam és kollégiumba mentem. az nyáron is nyitva van. aztán hétvégenként mentem , ha olyna volt a hangulat, ha nem akkor nem. mellette dolgozni jártam diákmunkába, és saját magam tartottam fenn. érdeklődj a sulid környéki koleszokról. mennyibe kerül.... menza is van általában, de , ha tudsz főzni nem para. diákmunka mindig van, és nagyon sok egyetemista csinálja így.

ne hagyd , hogy tovább fajuljanak a dolgok, ha otthon maradsz állj a sarkadra. felnőtt vagy, érzelmileg zsarolnak, ne engedd. azt akarják , hogy elköltözz? mond meg nekik, ha így viselkednek el fognak veszíteni téged

2009. aug. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Most ők eldöntötték,megyek tanulni,és kész,hogy új légkörbe kerüljek,mert véleményük szerint a mostani nem jó. Koleszos leszek valószínűleg, és szeretnék mindenképpen dolgozni mellette,pont azért,hogy ne tőlük kelljen pénzt kérnem mindenre,mert akkor valóban megint sarokba szorítanak.De a munkát is ellenzik,hogy tanuljak, hát, a fene se érti őket...
2009. aug. 17. 10:29
 25/34 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem anyukádéknak más a problémájuk, csak rajtad vezetik le.

Lehet, hogy anyagi gondok vannak és mivel Neked itt a suli és az is viszi a pénzt Téged okolnak!

2009. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, nálatok hogy van, de itt pécsen a koli jelentkezéseket már le kellett adni, szóval ha ezt csak most döntöttétek el, akkor lehet, hogy már kicsúsztál a határidőből. Meg nálunk eleve pályázni kell rá, szociális helyzet alapján döntik el (figyelembe veszik, hogy: egyedülálló szülő gyereke, szülők keveset keresnek, tartósan beteg van-e a családban, stb.). Szóval még így se mindenki kerül be. Nem azt mondom, hogy akinél nincsen semmi gond, az nem kerülhet be, de azokat veszik előre, akiknek nagyobb gondot okozna az albérlet kifizetése. És mondom, a határidő nálunk pl. már lejárt, ezért nem tudom, hogy neked nem lesz-e késő. A szüleid hamarabb is végiggondolhatták volna a dolgot. Mondjuk az se semmi, hogy a te megkérdezésed nélkül döntenek rólad. Az oké, ha azt mondják, hogy albérletet nem tudnak fizetni, ezért marad a koli, de ahogy látom, téged arról sem kérdeztek meg, hogy akarsz-e költözni, vagy bejársz. Mondjuk szerintem neked az csak jó, ha elkerülsz ebből a közegből, de én azt javaslom, mostmár állj a sarkadra a szüleiddel szemben. Szeresd őket, de ne hagyd, hogy úgy kezeljenek, mint egy ovist. Felnőtt nő vagy már. Mondtam már neked, hogy én amikor veled egyidős voltam, már külön albérletben laktam, dolgoztam, elláttam magam teljesen. Pedig nagyon jóban voltam a szüleimmel. És most is jóban vagyok velük nagyon. A szüleid is beláthatnák, hogy már nem vagy kislány. Majd ha külön leszel, szerintem meg is látják, hogy az ő zsarnokoskodásuk nélkül is elboldogulsz.

Amúgy ha úgy érzed, hogy szeretnél valakivel beszélgetni, akkor dobj egy privit és szívesen felveszleg msn-re, örömmel adok tanácsot, vagy csak egyszerűen meghallgatlak ha csak arra van szükséged.

2009. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
71%
Azért azt senki nem várhatja el tőled hogy rendőrt hívj saját szüleidre. Valószínűleg nagyon függsz tőlük érzelmileg, és ezt érzik ők is. Amíg nem vagy neki hajlandó azt mondani, hogy eddig és ne tovább, meg fogja csinálni veled, nem egyszer,hanem többször... Igazából nehéz erre a helyzetre megoldást találni, de ki kell állnod magadért. Le kell ülnöd velük és megmondani nekik h hálás vagy azért hogy felneveltek, de itt az ideje hogy a saját életedet éld. HA elkezdenek ellenérvelni , meg kiabálni hogy költözz el, akkor egyszerűen felállsz és azt mondod hogy rendben, elköltözök. Onnantól kezdve már csak a szüleiden múlik hogy mennyire képesek változtatni ezen ,hogy ne költözz el:)
2009. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
36%
Költözz!
2009. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
72%

Ez a Te életed. Véleményt alkotni felelősség nélkül könnyű, de dönteni felelősséggel a saját sorosodról nehéz.


Aki azt mondja, elmúltál 18, azt teszel amit akarsz, igaza van. Részben. Mert azt teszel, amit akarsz, a SAJÁT életeddel. Vagyis dönthetsz úgy, hogy elköltözöl, önálló leszel, és ezzel lekerül Rólad a szülői felügyelet. Ennek is megvan a maga következménye, amit elég jól látsz. Másrészt a szüleidnek is igaza van abban, hogy amíg nem vagy önálló, addig beleszólnak az életedbe. Végül is ha Ők pénzelik, joguk van hozzá.


Többen is úgy kezelik itt a 18 éves életkort, mint a megváltást. NEM AZ. Az annak a jogi határa, hogy ha elköltözöl otthonról, akkor a rendőrség köteles-e tájékoztatást adni a hollétedről a szüleidnek, akik felelősek érted? Ha az előtt lépsz le, igen, ha ez után, nem. Mert akkortól Te magad vagy felelős a tetteidért, döntéseidért.


Ez viszont nem egyezik meg azzal az időponttal, ahonnan a szüleid nem szólhatnak bele az életedbe. Van akinek 40-51 évesen is beleszólnak. Mert hagyja. Tehát a lényeg az ÖNÁLLÓSÁG. Mivel azt leírtad, hogy nem vagy önálló, sőt el sem tudod ezt képzelni (max. azt, hogy ezentúl a barátodtól függenél), nem vagy még egészen felnőtt. Ha innen nézed, még egy ideig el kell tűrnöd a szüleidet. Vagyis jobban jársz, ha megbeszéled velük, hogy mi is ez az egész, mi a baj? Valószínű, hogy nem veled van bajuk. Talán belátják, ha sikerül értelmesen beszélnetek. (Azt mondod, elvi akadály nincs.) Vagy dönthetsz úgy, hogy végleg felnőtt akarsz lenni, bevállalod az összes nehézséget és rizikót, és külön mész Tőlük. Csak TE dönthetsz ebben. És mivel elmúltál 18, már jogod is van hozzá.


Sok sikert a döntésedhez, és az életedhez! ;o)

2009. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
41%

Ha egy ffi akarna egy nőt megütni egy kapcsolatban, mindenki óbégatna, hogy hagyja ott, nem fog megváltozni, csak roszabb lesz stb.

Itt meg mindenki védi a szülőket, hogy mégis csak a szülei stb.

megáll az eszem... Gondoljátok, hogy ők hipp-hopp egyzser csak megváltoznak, ha a 19 éves lányukat a tulajdonukként kezelik??

2009. aug. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!