Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? 19 évesen meg...

Mit csináljak? 19 évesen meg akartak ütni a szüleim, anyám lek*rvázott. Mi jöhet még?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok,mióta az eszemet tudom pedáns,mindenkinek megfelelő kislány voltam.Idén felvételiztem,felvettek egyetemre.2 kapcsolatom volt,pontosabban a 2. még most is tart,azt sem lehet rólam mondani,hogy leálltam fűvel-fával.A szüleim viszont rettentő szigorúak,konzervatívok,szívük szerint sehova nem engednének.A mostani páromtól is tiltanak,mondván ő gátolta a tanulásomat érettségi időszakban.Valóban nagy bűn,hogy hetente legalább 1x látni akart.Tegnap jött értem a barátom, anyu megint nem akart vele elengedni,kiállt a kapuba,és nekiállt szegénynek kiabálni,hogy tönkretettük mi ketten az ő életét, mármint idegileg,de hogy mivel,arra nem kaptunk választ.Nagyon bánt minket ez a mondata,anya diplomás,tanult nő,nem tudom hogy viselkedhet így. 19 éves vagyok,nyár van, de szerintük olvassak otthon könyvet,ne menjek sehova. Nagyon megromlott ezekmiatt a kapcsolatom a szülőkkel, én teljesen higgadt vagyok,felelőtlen dobálózás lenne a szavakkal,hogy utálom őket,de közel járok az érzéshez.Azon gondolkodtam,1 évig tanulok valami szakmát,vagy dolgozok,és halasztok,hogy másik helyre vegyenek fel,emiatt is kiakadnak,hogy jajj 20 évesen kezded el,és akkor mi lesz? Meg állandóan hallom,a család szégyene vagyok, mindenki rólam beszél,de miért is? Mert van 1 barátom,akit nagyon szeretek,és vele akarok lenni,meg amiért felvettek egyetemre? Ki érti ezt? Megbeszélni nem lehet velük,ma is megpofozott inkább anyu,apu meg kiabálja csak,hogy költözzek el,még a nevemet is változtassam meg,biztos drogozok...Csendben tűrjek és üljek a szobámban szeptember közepéig?
2009. aug. 16. 20:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez vicc. 18 éves vagy, a szüleid nem mondhatják meg hogy mit csinálj. FELNŐTT EMBER VAGY. Hívd a rendőrséget, mást nem tudok mondani...
2009. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%

Jesszus.

Én nem értem az ilyen szülőket.

Komolyan.

"tönkretettük mi ketten az ő életét"

Ennél szörnyűbbet nehéz mondani egy gyereknek.

A te nyakadba teszi a saját élete feletti felelősséget.

De ez lehetetlen.

Szerintem elmegyógyintézetben lenne a helye.

Mondd meg neki, hogy te aztán nem vagy felelős az ő életéért. Ha úgy érzi, tönkrement idegileg, azt csakis magának köszönheti. És örüljön neki, hogy jótanuló, egyetemista lánya van. Kapcsolja be egyszer a balázs showt, vagy menjen fel a napiszarra, akkor megtudja milyen rossz is lehetne a gyereke ennyi idősen.

Ennél értelmesebb tanácsot nem tudok adni.:(

Próbálj meg minél előbb lelépni otthonról.

22L

2009. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Szerintük míg náluk élek, azt csinálom,amit ők mondanak,elköltözhetek,de soha ne menjek oda vissza,mindenből kitagadnak.Mondtam már,hogy nem vagyuk a 12 éves kislányuk,azt mondták,örüljek,míg ők úgy tekintenek rám.
2009. aug. 16. 20:55
 4/34 anonim ***** válasza:
74%
szia!hát én ezt tuti nem hagynám....megpofozott 19évesen??és még ott lax?én is 19vagyok,de teljesen más tipus mint te!nekem van már egy kisfiam!te elöbb megalapozod az életed!a szüleidnek büszkének kéne lenniük rád,és azt amit elértél!a heyedben nem maradnék velük!el kéne költözz valahova,esetleg a barátodhoz?remélem idövel rájönnek a szüleid is,hogy mekkora hibát követnek el!ha mégegyszer ki akarnak rakni,te kapj az alkalmon,és télleg menj!majd rádöbbennek!
2009. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Akkor most megütött, vagy meg akart ütni? Nem mindegy meddig fajulnak a dolgok. Én úgy érzem, valami a szüleid között sem lehet rendben, mert pattanásig feszült a hangulat. A leírtakból nem az jön le, hogy egy haszontalan, erkölcstelen lány lennél, bár anyukád ezzel vádol. Ha nem bírod az otthoni légkört, próbálj inkább egy évet dolgozni /pénzt is keresel, addig sem leszel otthon/, takarékoskodj vele, hogy aztán jövőre azzal indulj az egyetemen. Nagy lány vagy, nagykorú is, miért ne lehetne udvarlód? Anyukád rendben van idegileg? Az pedig, hogy tanult, diplomás nő, nem sokat számít. Egy óvódavezető ismerősöm éppen most rugatta ki magát a munkahelyéről, mert vadul inni kezdett. Ötvenöt évesen! Tehát: ülj le a szüleiddel és kérdezd meg őket, mik az elvárásaik, amiknek megpróbálsz megfelelni, de egy kicsit hagyjanak élni tégedet is!
2009. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
62%
Egyetemre más városba fogsz járni? Szerintem menj kollégiumba vagy albérletbe, és minél ritkábban menj haza. A barátod szüleinél nem lehetnél? Esetleg összeköltözni. Ha úgyis teljesen mindegy a szüleidnek, hogy hol vagy, akkor legalább olyan helyen legyél, ahol jól is érzed magad. Olyan pedig nincs, hogy nem engednek. Felnőtt vagy. Ha korlátozni próbálnak a szabadságodban, hívj rendőrséget. Pofozásért is. Mégis mit képzelnek?
2009. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sajnos mást nagyon nem tehetsz, mint hogy elköltözöl. Amíg ők tartanak el, addig ők diktálják a szabályokat. Verniük persze nem lenne szabad, de a rendőrség nem fog egy pofon miatt kijönni. Tanulni és dolgozni egyszerre nagyon nehéz, de van, akinek sikerül.
2009. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Sosem fogom megérteni az ilyen szülőket, pedig nekem is van gyerekem. 19 évesen én már külön laktam és dolgoztam, nem ám, hogy a szüleim mondják meg, hova mehetek. Pedig nagyon jó a kapcsolatom velük. Amúgy meg mi lenne abban, hogy 20 évesen kezded az egyetemet, semmi a világon. Én 22 évesen kezdem, most ősszel. Nincs abban semmi. És még így se én leszek a legidősebb, már több emberrel beszéltem, és van közöttük 24-25 éves is, olyan is, akinek szintén az első diplomája lesz (ha meglesz). Ha így bánnak veled a szüleid (és ahogy látom, ok nélkül), akkor talán tényleg költözz el, majd ha látják, hogy az ő zsarnokoskodásuk nélkül is normálisan élsz, akkor talán megváltozik a véleményük. Ha nem, az az ő bajuk, végülis felnőtt vagy, tudsz te magadról gondoskodni. Akár az egyetem mellett is dolgozhatsz, meg ha külön élsz tőlük, akkor kérhetsz a sulitól szociális támogatást ha a szüleid nem támogatnak, az is pénz. Már nincs vissza sok szeptemberig, azt még bírd ki valahogy, aztán menj. Bár ha el akarsz költözni, akkor jobb, ha gyorsan keresel albérletet, mert a végén nem marad jó hely.
2009. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
20.59-es: de ez milyen szülő-gyerek kapcsolat, ahol a szülő azt gondolja, hogy amíg ő tartja el, addig ő diktálja a szabályokat? Itt nem arról van szó, hogy oda akarja költöztetni a barátját, vagy hogy 12 évesen le akar feküdni valakivel. Hanem egy teljesen normális lányról, aki (milyen meglepő) szerelmes, és élvezni akarja a nyarat. Sosem fogom megérteni, hogy miért kell "diktálni". Engem is eltartottak a szüleim 21 éves koromig, de soha nem mondtak ilyent, és nem bántak így velem. Lehet, hogy nem éltek vissza a helyzetükkel?
2009. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem próbálnak érzelmileg zsarolni. Ha teheted, költözz el és keress munkát az egyetem mellett.
2009. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!