Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék túllépni ezen?

Hogyan tudnék túllépni ezen?

Figyelt kérdés

A szüleim 13 éves koromban elváltak-most vagyok 20 éves.

Hatalmas veszekedések, családi botrányok árán, de a szüleim mára eljutottak odáig, hogy végre normálisan tudnak kommunikálni. Mára mindkét szülőmnek van párja, aminek én alapvetően örülök is.

Csakhogy! Édesapán 44 éves lesz decemberben, a párja pedig 25. Ez már alapjában véve megfekszi a gyomromat, tekintve, hogy az én párom 24 esztendős..

Apuval nemrég leültünk komolyabb dolgokról beszélgetni. Mondta, hogy úgy igazán nem akar semmi komolyat a lánytól, csak jól akarja érezni vele magát, összeköltöznek, de nem akar sem házasságot, sem pedig gyerekeket, mert ő már volt házas és gyermekei(családja) is van és az ő elsődleges feladata, hogy a testvéremet és engem el tudjon indítani, gondoskodjon rólunk amíg kell és ott legyen, ha lelki támaszra van szükségünk. Azt, hogy nem akar gyereket főként azzal indokolta, hogy már kezd kiöregedni, hogy még minimum 18 éven át gyerekeket neveljen és, hogy neki Mi vagyunk a gyerekei- el sem tudja képzelni, hogy rajtunk kívül legyen. A "probléma" az, hogy a lány akar házasságot és gyereket is. Nem veszi komolyan apám úgymond "kapcsolati kitételeit" és borzasztóan agresszívan kampányol mindkettő mellett. Volt rá példa, hogy apukámnál voltunk és a barátom kapcsán szóba került a házasság. Itt szépen kifejtettem a házasságról alkotott véleményem, erre a kishölgy fújtatva berontott a szobába és emelt hangon kikérte magának, hogy ilyen véleménnyel vagyok egy ilyen szent dologról és látszik, hogy apám lánya vagyok.

A dologhoz hozzátartozik, hogy apám párjának az édesapja úgy 4 éve meghalt; igen erős a gyanúm, hogy igazából nem egy társat, hanem egy pótapát keres magának, tekintve, hogy apja korabeli férfit választott társul(?).

Valahogy ez a kislányos, hisztis dac, ahogy kikérte magának mindennemű jóindulatot kiölt belőlem irányába.

Ez egész számomra olyannak tűnt, mintha ki akarná erőszakolni a játékot egy kis hisztivel. Nem tudom elképzelni(elfogadni:$), hogy édesapám egy nálam 5 évvel idősebb, mégis (látszólag) hisztisebb, gyerekesebb nővel/lánnyal legyen együtt, aki történetesen egy évvel idősebb, mint az én párom.



20L


2012. nov. 19. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok mindent nem tudsz csinálni. Bízz abban, hogy apukád elég okos ahhoz, hogy nem hagyja behálózni magát, vagy esik teherbe "véletlenül" a hölgyike.

Szerintem apuci kicsi lánya volt mindig is, és most, hogy elvesztette már az apukáját, komplexus is van benne, azért választott ilyen korú párt, és keresi a helyzetet, hogy valaki ismét a tenyerén hordozza, és csakis azt lesse, hogy ő mit szeretne. Nehéz az ilyen kis kullancsokkal. Vagy esetleg beszélj apáddal, hogy ha úgyse akar tőle semmit, keressen inkább egy komolyabb nőt, esetleg érettebbet, idősebbet, mert ez a kislány szerintem be fogja húzni a csőbe.

2012. nov. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel apukád választásába nem szólhatsz bele, ezért a legjobb szerintem, ha kivársz, ha erőszakos és hisztis a lány, akkor úgyis megunja, és ott hagyja... addig meg próbálj olyan programokat szervezni, ahol csak apukád van ott, és te a testvéreddel, hogy ne legyen konfrontálódás a lánnyal. Apukád önbizalmát biztos növeli, hogy egy fiatal lánynak tetszik, valahol ez is lehet egy kapuzárási pánik nála. Tényleg a legjobb, ha kivársz, mert tenni sajnos nem tudsz semmit.
2012. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Ne haragudj, de semmi közöd édesapád kapcsolatához.

Az, hogy mekkora a korkülönség köztük, KIZÁRÓLAG kettejük dolga. (Te mit szólnál, ha akár a szüleid, akár más meg akarná szabni, hogy milyen tulajdonságú, korú partnerrel lehetsz együtt?)


A lánnyal szemben édesapád korrekt, világosan elmondta neki, hogy ö hogyan gondolja, ha a lány ezt nem hiszi el, az a saját gondja. De ahhoz sincs semmi közöd, hogy a lány MIÉRT van édesapáddal, partnert, vagy pótapát keres. Mellesleg elég sok nö van, aki a töle idösebb férfiak mellett érzi magát biztonságban és ennek semmi köze az u.n. apakomplexushoz.


A kérdésedböl úgy tünik, hogy nehezen tudod elfogadni, hogy édesapádnak újabb kapcsolata van. NEm tünsz rosszindulatúnak, csak még nem fedezted fel, hogy neki is joga van a saját életéhez, és ebbe neked nem szabad beleszólni.

Próbáld meg elfogadni a helyzetet, ha a lány a TE dolgaidba beleszól, akkor NYUGODTAN de HATÁROZOTTAN mondd meg, hogy ez a TE kapcsolatod, abba ö ne szóljon bele, ahogy te sem szólsz bele az Ö kapcsolatába.

2012. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én nem akarok beleavatkozni a dolgok menetébe, meg apukám is boldognak tűnik, de nekem sajna a lány maga az, aki nem illik a képbe.

Én is elgondolkodtam már azon, hogy esetleg féltékeny lennék, de végül arra jutottam, hogy nem. Van olyan szintén 25 körüli nőismerőse apámnak, akivel el tudnám képzelni és jobban is illene hozzá.

A mostani párjában valahogy olyan gyermeke dacot, agressziót érzek, ezért nem hiszem, hogy valójában illene egy 44 éves férfihoz.

2012. nov. 19. 11:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi közöd hozzá, hogy édesapád kivel, és hogyan él? Nem értelek, te nem háborodnál fel, ha ő beleszólna a te pároddal való kapcsolatodba?

Önző vagy, örülhetnél inkább, hogy jól elvan. Hogy mit akar a lánytól, elmondta neki is, szórakozik, hiszen fiatal még. A nő meg hadd hisztizzen, az az ő élete, hagyd figyelmen kívül.

2012. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A barátnőm volt ilyen helyzetben csak annyi különbséggel hogy az apja új nője a barátnőmmel volt egyidős.. 22 éves barátnőmmel éppen a szokásos hétvégi szórakozásunkra készültünk, amikor az apja hasonlóképpen érdeklődött a lánya barátja felől, hogy mik a szándékai. Így szóba jött szintén a házasság, gyerek téma. Ott is a kiscsaj totál kibukott, hogy mi a büdös francnak beszélünk olyanokat az apukának, tuti ellene hangoljuk őt. Én csak lestem. Majd odafordultam az apukához és nagy szemekkel rácsodálkoztam.

"Béla bá! Móni is ilyen hisztis kölyök volt??"

Mónival jót nevettünk, majd kifelé menet, oda bőgte a lánynak, hogy

"tudod mi kettőnk között a különbség? Hogy az apám és köztem van egy kötelék amit te sosem tudsz eltépni. Ez az apa-lánya kötelék. Te csak egy játékszer vagy.. Ahogy az elődeid is azok voltak, és akik utánad jönnek azok is játékszerek lesznek"

Majd leléptünk. Talán még pár hónapig kínlódtak egymással, végül szakítottak.. A barátnőm szerencsés volt, mert az apjának nem kellett a mindennapos hiszti..


Legközelebb te is mondhatsz valami frappáns választ ha a kis csaj hisztizni kezd..

2012. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Meg 5 évvel idősebb nálam, a párja lányánál.

Maga a tudat, hogy egy olyan nő van apámmal együtt, akit még az oviba vittek, mikor megszülettem..

Valószínűleg ez az, ami nálam valójában kicsapja a biztosítékot.

2012. nov. 19. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudjál de én itt nem az apudat és nem is ténged sajnállak. Valójában a lányt sajnálom, hogy nem veszi észre, hogy az apud csak ki akarja használni a fiatalságát. Hiszen elõtte az élet és õ veszti az idejét az apuddal, aki kijelentette, hogy semmit sem akar tõle.

Vagy pedig lehet mást mond a lánynak és és mást mond neked az apud.

2012. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem. Neki is ezt mondja. Fültanúja is voltam egy ilyennek.
2012. nov. 19. 11:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodt, normális hangnemben egyszer mondd ez az aggályaidat Apudnak, amikor figyel rád. Mondd el, hogy neki akarsz jót. Ezzel meg is tetted, amit egy lánynak lehet szerintem, onnantól bízd rájuk!
2012. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!