Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőknek ennyire számít a pénz?

A nőknek ennyire számít a pénz?

Figyelt kérdés

A cirkusz ott kezdődött, hogy lett volna munkalehetőség az ország másik végében, ahol kb. 15.000Ft-tal kaptam volna többet, mint most. A feleségem szinte belém veszett, hogy miért nem érdeklődök utána, miért nem vállalom el. Mikor összeházasodtunk 10 évvel ezelőtt, mondvacsinált üggyel felmondott a munkahelyén, azóta nem is próbált elhelyezkedni, én ezt akkor teljesen természetesnek vettem. Én sohasem erőltettem, hogy dolgozzon, próbáltam eltartani a családom, most, hogy minden tartalékunk elfogyott, kitellett a becsületem! Ki akar egyszerűen dobni a házból!

Azt még hozzá kell tennem, hogy anyám 70 éves és leukémiás, gyakran hordom vizsgálatra, vérvételre, nagyon erős gyógyszereket szed. Van egy elsős lányunk is. Hagytam volna itt a beteg anyámat meg a lányomat, költöztem volna 300km-rel odébb? Vagy én vagyok a hibás?

Lehet, hogy csak útban vagyok a feleségemnek, ezzel az ürüggyel akart eltávolítani otthonról? Állandóan sérteget, azt hajtogatja, hogy nem vagyok való semmire, ő jobbat érdemelne, a lányunk előtt is szidja az anyámat, aki őt sohasem bántotta.


2009. aug. 15. 11:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
11:46 - os választ szóról szóra támogatom! Próbáld ki! Meglásd, kezesebb lesz a mama egyből! Ráadásul biztos, hogy annál a 15 ezernél többet megtakarítassz így. Namármost, a fennmaradó összeget rakd össze, és aztán dönts a felhasználásáról. Vegyél magadnak új horgászfelszerelést, vagy egy kényelmes tévénéző fotelt! Vagy az anyádnak egy új tévét. A feleséged jódolgában elvesztette a realitásérzékét. nem jó az senkinek se, tedd helyre!
2009. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint nő.

Az állásomból keresek 78 e. ft-ot, meg 6000 kajajegyet.

Meg gyerektartást kapok, 40 ezret.. Ebből befizetek

33 e. ft-ot lakás, fűtés meleg vízre

9e. ft villany

30 ezret egyetemre a fiamnak( bérlet kaja lakás-nem sok)

15e a lánynak, utazás, ruha cipő, kence

A maradékból vettem vízcsapot, meg biciklit a gyereknek.

A párom adott 20 ezret konyhára, augusztusra.

Valamint befizeti a többi számlát - 50 ezer - és eltesz a hó végi 3 napos kiruccanásra, a többit meg, hogy maradjon valami a számlán is.

És marhára hálás vagyok neki ezért! Most 70 ft-os üdítőt iszik,(/2l) a napon, munka közben, mert spórol, de ha teszettt neki, biztattam, hogy vegye meg a 25 e. ft-os cipőt, vagy menjen el egy hétvégére 30 ezerért - hiszen ő dolgozik meg érte.

Ha tudok, plusszmunkát vállalok, ebből tudom fedezni a gyerekek további kiadásait. Ha igen bőven jön a lé, elmegyek fodrászhoz, vagy veszek egy akciós krémet.

Ha nincs munka - nincs költekezés. Ennyi.Kapok a páromtól is ezt azt - ruhát, kanapét--de nem várom el, hogy megoldjon mindent. Tényleg ajándéknak érzem!

csak viszonyításképpen írtam.

Hat éves gyerek előtt meg ne szidjatok egy felnőttet sem, pláne ne a mamáját! Hiszen akkor ő is ezt fogja csinálni!

2009. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommenteket lehet hogy írtak hasonlót)

Kedves kérdező... véleményem szerint a feleséged egy pióca boszorka, ráadásul lusta is. tiszta pegy bundy:)

Nem bántottam még nőt de én a helyedben kezdeném egy taslival... aztán mondod neki hogy vagy elmegy dolgozni vagy válóper, a gyereket meg nagy eséllyel te kapnád.

Ha igaz amiket leírtál.... kutyából nem lesz szalonna...

hOGY engedheted hogy sértegessen?? ne hagyd magad, ne hagyd hogy kihasználjanak....

majd érdekelne a fejlemény ha lesz.

2009. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
80%

A családban az az első, aki a pénzt hozza! Mert a többiek mind tőle függenek, mind rá vannak bízva. Úgy első, hogy legelőször a te érdekeid legyenek meg, mert a te jóllétedtől függ mindenki sorsa. A többiek épp olyan fontosak, mégis utánad jönnek. Egyszerű racionalitásból.

A mamát miért nem a feleséged hurcolja, ha te dolgozol? Csak több ideje lenne?!

állítsd le a pénzfolyamot!Igenis, adagolva csorgasd, mint fönt írták!És szerintem küldd el anyát dolgozni! Mondd meg, hogy szükségetek van rá. A realitásérzékének is jót tenne. Ha azt akarod, hogy ellássa a házat, és várja a gyereket a suliból, akkor küldd el egy 4 vagy hatórás állásra, vagy valami kötetlen (pl. ügynöki, bedolgozó) munkára! A tétlenség nem szül jó vért.

A gyermek is tudjon róla, hogy te tartod el őket! Tőled kelljen kérnie, ha szeretne valamit!

Te vagy a családfő, ne felejtsd el! És agyerme

2009. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
84%

Persze, hogy számít a pénz, de azért a többség meg is dolgozik, hozzájárul. Én is dolgozom, kivéve, amikor éppen nem tudok, most hónapokig kerestem munkát, mire nehezen találtam egyet, de nem adtam fel, csak a végén már amiatt voltam rosszul (tényleg), hogy nem dolgozom, egyszerűen összeesett az időbeosztásom.


Ha a kedves nejed nem kezd dolgozni, úgy fog járni, mint a nagymamám. Ő volt fiatalon hasonló, igaz, ő dolgozott, de kántorizált, az meg más időbeosztású, mint egy hagyományosnak tekinthető munka. Na, hát szegén nagyanyámmal jól el is bántak, mert távol éltek az ellenőrzéstől, és nem jelentették be, nem írtak le neki annyi munkaidőt, nem adtak ki neki minden fizetést, ő meg egy idő után hagyta magát. Most 70 éves elmúlt, és nem kap nyugdíjat, mert nem gondoskodott arról, hogy legalább valami minimális óraszámú tisztán bejelentett munkája legyen a kántorizálás mellett (azt mondjuk mai napig tisztességesen ellátja, panasz nincs rá, mindenhova őt hívják a környékükön, de sajnos elbántak vele, és nem védte be magát).


Fogd vissza a pénzt, és ne költekezhessen annyit, amennyit akar, csak éppen annyit, amennyi elegendő, és ha nem tetszik neki, menjen dolgozni (de mindenképpen menjen, mert nem fog nyugdíjat kapni, semmilyent, se államit, se magánnyugdíjpénztárit).


Nálunk a szüleim mindig mindketten dolgoztak, nem is tudnák ők se elképzelni, hogy itthon ücsörögjenek, anyu emellett vezeti a háztartást, süt, főz, takarít, a parkettázást is ő rendezte le. Nem értem a nejedet igazán.

2009. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Peggy Bundyt ne szidjátok, ő szerette Al-t, és az ő családjukban (Al-ében) a nők soha nem dolgoztak, ezt meg is melítették párszor.


Kérdezőnek: tuti van valakije, ne légy ennyire naív:) és mi lesz? megfogadod a tanácsokat és eltiltod tőle a pénzt? és legyél minél többet a kislányotokkal, hogy ő ne ezt az életmódot folytassa majd, ha felnő.

2009. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Imádom, amikor az emberek évekkel később jönnek rá, hogy a párjuk nem elég jó nekik:/ De miért téged? Az ő háza?
2009. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki magadért és ne hagyd hogy az egyetlen gyermeked ellened fordítsa!!
2009. aug. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!