Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te párod h reagál a női...

A te párod h reagál a női túlreagálásaidra?

Figyelt kérdés

Elég intenzíven élem meg az érzéseimet, értsétek ezt úgy h nagyon padlóra tudok kerülni de 1 óra múlva felkelek és teljes erőbedobással küzdök tovább. A jó dolgokat is hasonlóan élem meg. A páromnak kisebb az érzelmi amplitúdója, mérsékeltebben örül és szomorkodik. Ez sokszor segít nekem mikor kezdem belelolvalni magam vmi csipcsupp ügybe és rájönni h nem ér annyit a dolog h felhúzzam magam.

Ha bánatom van, előtte merek sírni, de ő egészen máshogy látja a problémákat, megölel, azt mondja h ez nem ér ennyit meg h én vagyok a legjobb és meglátom jobbra fordul minden. De nekem ez valahogy olyan érzés, mintha nem is értene meg és elbagatellizálná a bajom. nem tudom h most itt velem van a baj mert felesleges közös nyavalygást várok, vagy nem illik hozzám, mert nem ért meg. Szerintetek? Kinek kéne változni?


2012. nov. 17. 11:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell változnotok, mindenki olyan, amilyen.

Te legyél szomorú, amennyire az vagy, nem szégyen, csak ne hisztizz ezért a párodon.

A szomorúság egy dolog, a hiszti más kategória.

A hisztis nőket én is utálom nő létemre, pedig én is nagyon érzelmes vagyok, mint te.

De hisztizni nem szoktam, mert az visszataszító.


Erre ügyelj csak, amúgy legyél olyan érzékeny, amilyennek születtél, ezen amúgy se lehet változtatni.

Max. elnyomhatod, de attól még úgyis olyan maradsz.

2012. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nem azon akarnék változtatni h nem szomorkodom. Nekem jól esik h neki elsírhatom a bánatom, mert mások előtt nem merek sírni. De a reakciója miatt azt érzem h nem érti h ezen mit kell sírni. És amiatt gondolom h a felfogásomon kéne változtatni h nem elvárni h máshogy reagáljon
2012. nov. 17. 11:37
 3/19 anonim ***** válasza:

Jaj, hát nagyon nincs igazad!

Miért kellene változtatni magadon?

Te érzékenyebb vagy, mi van akkor?


Ez nem baj, nem kell rajta változtatni, csak mondom: ne legyen belőle hiszti.


Érzékeny vagy, na és?


Egyébként amúgy sem fogsz tudni ezen változtatni, mert ilyen vagy.

Én is ilyen vagyok, de megtanultam kezelni.


Fogadd el magad, őt is, és ő is fogadjon el téged.

2012. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ez a dolog szerintem nagyon kétoldalú.Igazából két eset lehetséges:

1.A jobbik eset:akar téged vigasztalni,azt hiszi,hogy a vigasztalás többet ér,mint a megbeszélés,hiszen lehet,hogy neki teljesen más a véleménye ugyanarról a dologról.Szerintem nincsen olyan probléma,ami pitiáner,hiszen ha azt vesszük,akkor téged feldühített,tehát neked fontos.Vagy éppen szomorú lettél miatta.Ezáltal ez a probléma igazi probléma,hiszen elindíthat egy egész lavinát a kapcsolatotokban vagy benned.

2.A rosszabbik eset:eleged lesz,hogy minden problémádra csak annyi a válasza,hogy semmi baj és minden problémát kicsinek gondol ahhoz,hogy megbeszélje veled.Ez a férfi nem komoly,nem tud jól problémát megoldani.Ebből fakad,hogy majd sokat veszekedtek és ez senkinek sem jó.Mindenhol vannak problémák persze,de akkor sem lehet mindent a szőnyeg alá seperni.Mert jobb ma egy szakítás,mint holnap egy válás.Mindent nem nyelhetsz le..


A megoldás:mondd el neki,hogy mennyire szereted és ne haragudjon rád,hogy te igazi problémáknak látod a kis problémákat is.DE!Szeretnéd,ha mindent megbeszélnétek és erre lehetőség is nyílna,mert nem akarsz veszekedni és aztán szakítani vagy éppen válni.


Amúgy én szakítanék egy ilyen pasival,mert előbb-utóbb ő dob téged.De azért ültetem el a füledbe a bogarat,hogy vigyázz és nem rosszindulatból.Te viszont ismered a párod és tulajdonképpen biztos megtudod oldani a dolgot.BESZÉLGESS VELE

2012. nov. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Igen a felfogásodon kellene változtatni, a férjed együttérez veled, megölel, megvigasztal stb. Ha õ is ugy állna a dolgokhoz, mint te,akkor te neked még rosszabb lesz a helyzeted. Sokkal mélyebben élnéd meg azokat a problémákat, de igy a férjed erõsit és tudatositja benned, hogy ennél nagyobb problémák is léteznek.
2012. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. A barátomról van szó, nem a férjem.

Alapvetően nem az az érzésem h szőnyeg alá söpörné a problémákat. Egyszerűen csak nem éli meg őket ilyen intenzíven. Szoktunk beszélgetni ha vmi baj van.

Ő mindig egy lépéssel előrébb tart fejben ezt már megfigyeltem, neki mindig az van már a fejében h mi lenne a következő lépés, és ezért nem nagyon szomorkodik a jelenen. Ez sok szomorkodástól megvédi őt azt biztos.

Lehet h csak össze kell még csiszolódnunk

2012. nov. 17. 11:48
 7/19 anonim ***** válasza:

Igen, össze kell csiszolódnotok.

Tanulj tőle, ő meg tanulhat tőled, így kiegészítitek majd egymást.

2012. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
még csak 2 hónapja vagyunk együtt, ez tudom nem sok idő, főleg h az elején még nyilván nem panaszkodtam neki. De már kezdek megnyílni előtte csak kicsit megijeszt ez a reakció. Valószínűleg őt meg az ijeszti meg h vki ennyit sír(mostanában gyakran szoktam mert elég nehéz élethelyzetben vagyok)
2012. nov. 17. 11:53
 9/19 anonim ***** válasza:

Inkább sírjál, mint hogy összeroppanj.

Viszont ne is terheld túl őt, sírd ki magad, akár egyedül is, aztán lépj tovább.

De ne játssz szerepet, mert annak sosincs jó vége!

2012. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

a kérdésre válaszolva:

az én párom éppen most került szakításközeli állapotba az ilyenjeim miatt.

remélem meg tudjuk oldani.

2012. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!