Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nem erős ahogy reagál?

Ez nem erős ahogy reagál?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal a kapcsolatom rohamosan rosszabbodik úgy érzem. A történet arról szól, hogy 2 hónapja van barátom ő az első szerelmi kapcsolatom. Régebben az volt a gond, hogy nem mentem sehova boldogtalan voltam. Most pedig boldog vagyok és mindig megyek valamerre. Sok időt töltök a barátommal is de azért a tanulást se hanyagolom el. Tegnap reggel mondtam anyumnak, hogy este nem jövök haza a barátomnál alszok. Ő lereagálta így, hogy azt csinálok amit akarok, felnőtt ember vagyok saját döntésekkel. Ő nem fog rám ezentúl mosni majd én kimosom a ruháimat. Így is lett este a barátomnál aludtam és tőle mentem reggel suliba. Reggel felhívtam anyumat aki közölte velem, hogy szólt az osztályfőnöknek, hogy figyeljen engem és ha nem megyek suliba akkor ő bejön és visz az igazgatóhoz. Beszéltem az ofővel aki megnyugtatott anyum csak ideges és félt nagyon. Nem értem miért ilyen bizalmatlan velem szemben sose adtam rá neki okot, hogy az legyen. Sose buktam még meg, sose volt még beírásom se és egy panasz se volt még rám. Most is 5-ös magatartás és 4-es szorgalommal zárnak le félévkor. Nagyon bánt ez az egész engem :( Igaz érettségi előtt állok de akkor is miért akar engem megfosztani a boldogságtól?

19/L


2012. jan. 5. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Ha a boldogságtól akarna megfosztani, akkor azon veszekdne veled, hogy ne aludj ott hétköznap a barátodnál, és állandóan problémázna. Az hogy megkérte az ofődet, hogy figyeljen oda, és szóljon neki, ha a viselkedésben változás állna be ( sajnos előfordul, hogy ilyenkor az ember elhanyagolja a kötelességeit ) az csak elővigyázatosság és aggódás a részéről. Ezen a helyedben nem akadnék ki. Majd amikor látja, hogy te ettől függetlenül rendesen bejársz órákra, és jól tanulsz akkor majd rájön, hogy ilyen helyzetekben is felelősségteljes vagy. Mint mondod ez az első ilyen kapcsolatod, még ő sem tudja, hogy mit várhat ebből mi lesz. Attól még az anyukád, és aggódni fog érted.


27/n

2012. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
gyerekesen viselkedik a kedves mama.
2012. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az egyetlen kicsi lánya vagy? Mert akkor érthető, eddig ott voltál neki mindig, "rá támaszkodtál" most meg kezdesz kirepülni... Szerintem még szép, hogy így viselkedik, akkor is ha idegesítő.. Szóval, oké hogy a barátod most az első, de próbálj meg rá is figyelni kcisit, úgy hogy ő is lássa, hogy attól, hgoy barátod van, nem szarsz le minden mást.

Egyébként még az jutott eszembe, hogy apukád veletek van? vagy ő van most valamilyenm kapcsolatban? mert ha meg egyedül van, akkor az is lehet, hgoy azért ilyen most.

2012. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te nem vagy normális ha nem látod be mit miért tesz....
2012. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Apukám velünk van de ő nem reagálja le ennyire drasztikusan. Oké persze megértem de annyira lemondóan és mereven beszél velem és annyira bánt, hogy nem bízik meg bennem mert így érzem.
2012. jan. 5. 14:29
 6/11 anonim ***** válasza:
részben tényleg aggódik és nagyon gondos szülő, másrészt ez az "azt csinálsz, amit akarsz, ezentúl nem mosok rád" dolog keserűségre vall, amit indokolatlanul rajtad vezet le. valószínűleg megijedt attól, hogy egyre gyakrabban mész el és ő magára marad majd, ahogy felnősz és éled a saját életedet(amúgy tényleg elég idős vagy hozzá, h beindítsd a mosógépet, de ez szerintem most nem erről szólt). egyedül nevel téged?
2012. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
bocs, addig válaszoltál, amíg írtam. utólag olvastam :)
2012. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"elég idős vagy már hozzá, hogy beindíts egy mosógépet, ehhez scak annyit mondanék h én pl midnent megcsinálok otthon: főzök, takarítok stb, stb, egyedülni a mosógépet nem tudom használni, mert nekem pl anyukám nem tanította meg. SZóval hiábam ondaná holnaptól, hgoy kislányom elég nagy vagy már hozzá, lehet, hogy többet ártanék, mitn amennyi haszna származna belőle :D

Amúgy akkor tényleg arról lehet szó, hogy fél, hogy "elhagyod", meg hgoy valami bajod lesz, nem hiszem, hogy arról van szó, hogy annyira nem bízik benned. (biztos ő is hallja a sok történetet, hogy ennek meg annak a lányával milyen szörnyűség történt )

2012. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13 évesen, hisztis kiskamasz koromban nagyon összekaptam anyukámmal. Ma már belátom, hogy igaza volt.

16 éves koromig 100%ban magamra mostam, kézzel!

Utána anyukám bevállalta a gyakorlatos ruháimat (pék-cukrász vagyok).

2012. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én se tudom használni a mosógépet én elhiszem, hogy félt de engem annyira idegesít az, hogy ilyen lemondóan, megsértődötten beszél velem. Mintha már nem is szeretne vagy nem tudom nagyon rossz :/
2012. jan. 5. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!