Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családtagodról kiderüln...

Ha egy családtagodról kiderülne hogy hiv+ vagy már aids-es akkor mit csinálnál?

Figyelt kérdés

Hogy tudnál továbbra is egy háztartásban vele élni?

Rettegnél-e folyton hogy elkapod-e tőle valahogy?

Mit mondanál neki hogy vigasztald, bátorísd?

Milyen óvintézkedéseket tennél hogy a többieket megóvd?


2012. nov. 14. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kivennék neki az ország másik végében egy albérletet.



Viccet félretéve, mivel nem közösülök egyik családtagommal sem és nem szurkálunk egymás után tűket magunkban így nincs mitől félnem.

2012. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és mi van akkor ha mondjuk elvágja a kezét, oldalt megfogja a mosdókagylót ahol nem látszik rögtön te meg belenyúlsz és épp van egy seb az ujjadon...

én halálra rettegném magam állandón. folyton gumikesztyűbe járnék meg mindent fertőtlenítenék magam előtt...meg külön tartanék saját szappant, törölközőt, mindent...

én nagyon félek

nem csak szexszel lehet elkapni sajnos

2012. nov. 14. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Még egy idióta kérdés...
2012. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy hatalmas baromság! Ha egy hozzátartozód elkap egy vírusos fertőzést és egy hétig csak a wc-n ül, ha nem éppen fekszik, akkor karanténba zárod és ki sem engeded a szobájából, amíg meg nem gyógyul, mert jajjj mivan ha elkapod? (abba is bele lehet halni)

Vagy ha tüdőgyulladása van, akkor elköltözöl, mert ha elkapod akár bele is halhatsz?


Ez ugyan kicsit sarkítva, de ugyanez... Meg kell tanulni együtt élni vele, mindkét féltől alkalmazkodást igényel. Pl. a beteg családtag ha elvágja az ujját, akkor nem fogdos össze rögtön mindent. Az egészséges családtag meg nem megy rögtön cuppogtatni a sebén a saját sebét...

Hogy mit tennék? Kikérném az orvos a véleményét arról, hogy ő mit javasol, hogyan lehet leginkább megkönnyebbíteni az együttélést anélkül, hogy fennállna a veszélye, hogy a családban más is megfertőződik.

Egyébként normálisabb tájakon szerencsére nem egy olyan "népszerű" betegség, hogy ennyire be kelljen tojni tőle.

2012. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel ne fogj meg semmilyen nyilvános kilincset, poharat, korlátot, mert mi van, ha előtted egy vérző AIDS-es fogta meg, a te kezedet meg pont megszúrta egy szálka, és már kész is a baj. Kb. ennyi a valószínűsége annak is, hogy a családtagodtól elkapnád. Nem leprás, van neki elég baja a betegsége miatt, milyen jó lehet úgy élnie, hogy szeretet, boldog légkör, megértő család helyett azt látja mindenkin, hogy nem kívánatos személy, és úgy néznek rá, mint valami halálhozóra...
2012. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kikérdezném az orvost, hogy konkrétan hogy terjed és bebiztosítanám magam és ő is figyelne ezerszeresen. Nem hiszem, hogy lehetne bátorítani, max. azzal, hogy mellette vagyok.
2012. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyetértek a 4-es válaszolóval. Mindenképp először orvoshoz mennék, de nagyon jó orvoshoz, aki ezzel foglalkozik, illetve olyan emberekkel venném fel a kapcsolatot, akik HIV+ emberekkel élnek együtt. Ők már tapasztalatból beszélnek.

Bátorítani? Hát engem nem tudnál semmivel. De ha jól tudom, ha időben felismerik, akár több 10 évig is élhet egy AIDS-es ember, de elnézést a rossz infóért, ha esetleg téves lenne.

2012. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!