Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig elfogadható/normá...

Mennyi ideig elfogadható/normális, hogy valaki, akinek kisbabája születik elhanyagolja azokat (rokonok, ismerősök), akikkel jó viszonyt ápolt?

Figyelt kérdés
Egy közeli rokonomról van szó. Már majdnem 2 éves a pici. Eléggé megváltozott azóta, pedig összetartó kis család voltunk, szinte mintha testvérem lenne. Olyan másokkal szemben figyelmetlen és kicsit önző lett. Van rá esély, hogy visszajön a régi önmaga? Egyáltalán ez a kisgyerek miatt lehet?

2012. nov. 13. 10:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kicsit más lett a sorrend az életében, mindent a gyerekhez igazít. Ha elmész hozzá, az hogy zajlik? Igazából a 2 éves már nem baba, kis ideig el tud szöszölni magában, de egyfolytában lesni kell, mire mászik fel, és nemsokára egy mondatot nem lehet végigmondani a társaságában. Én pl. nagyon nem is szeretek idegenekhez menni, mert úgy kezdem, hogy 1 m alatt ne legyen törhető csetresz, féltett akármi, mobil, kocsikulcs, kiborogatni való dolog, nagykés stb. Aztán persze erre legyintenek, hogy jaj, hadd nézze meg a kicsi, aztán mikor söpörhetik össze a porcelánnyulat, akkor meg jön a morc nézés.

A gyed alatt kicsit be is fordul az anyuka, mert ugye a gyerek miatt van otthon, minek menne bárhová, mint orvoshoz, sétálni, fodrászhoz ugyan, minek, ruha minek, te úgyis otthon vagy, csinálj meg mindent, aztán csak lesnek, ha anyuka depis lesz.

A helyzet meg az még, hogy mire a napi teendő megvan, mosás, séta, takarítás, főzés, mert a gyerek leesz, kiborít, szétrakodik, addigra örül a kismama, ha leülhet és nem lát embert, csak mondjuk bambul maga elé.

2012. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálam kb 2-2,5 hónapig tartott, a környezetem elfogadta. Nálam az elhanyagolás azt jelentette, hogy igény szerint szoptattam így nem volt napirendünk, tehát hozzám jöttek. Amikor már beállt hogy mikor szopik a lányom, mentem én is baba nélkül.
2012. nov. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ő eljár fodrászhoz is, meg új ruhákat is vesz, a kicsi szokott a nagyszülőknél is lenni, mert eljárnak néha szórakozni a férjével. Szerintem nem depressziós, bár túl sok emberrel nem tartja a kapcsolatot, mióta otthon van, inkább magányos lehet. De akkor meg tenne jót, ha ő is ápolná kicsit( nem a gyerek rovására) kapcsolatokat?
2012. nov. 13. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!