Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elítélitek azt a nőt, aki...

Ti elítélitek azt a nőt, aki nem szeretne élete során gyermeket?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 20:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Az ő dolguk.

Unokatestvérem kislánya egy lelki beteg, mert az anyja azért szülte, hogy neki is legyen, és "nehogy kifusson az időből".

Mióta megszületett, azóta sz.arja le a gyereket, jóformán semmit nem foglalkozik vele, gyerekkönyv, gyerekdal, mondóka: semmi, a gyerek nézi velük az X-faktort, meg többit, a Gyűrűk urát, mintha felnőtt lenne, nem játszik a kislánnyal, nem is törődik vele, a cuccai mindig gyűröttek, fésületlen, az egész gyerek állatira elhanyagolt.


Na, neki minek kellett?


Facebookozik szabadidejében, meg barátnőzik, itt van, ott van, a gyereket cipeli magával, aki nyűgös, fáradt jóformán kolonc.


Sokszor ha látom ordítani tudnék, és ilyenkor azt mondom magamban, hogy "Basszus, magamhoz veszem, mert nem bírom látni az ilyen anyát!"


Unokatestvérem, de szörnyű édesanya.


Nem is tudom, mi lenne a kislánnyal, ha nem lenne nagyanyja!

2012. nov. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj. A kislány biztos arra gondol: lehet, hogy anyám nem törődik velem, de legalább mehetek moziba!!
2012. nov. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el. Az én lányaim is azt mondják, lehet, nem is akarnak gyereket. Nem érettek az anyaságra. Koruk szerint már érettek. Az egyik szerintem már "túlérett"...

Ha nem, hát nem. Egy nőnek nemcsak az anyasággal lehet teljes az élete. Társadalmi elvárások meg nagy ívben letojva..Hülyeség, hogy valaki azért szül például, hogy öregkorára ne maradjon egyedül. Ez önzőség, és ugyis magára marad, mert a gyerek messze kerül, munkából nem esik ki azért,hogy szülőt ápoljon. Mártíromság lenne...

A gyereknek itt például csak annyi a kötelessége, hogy jól válassza ki az elfekvőt.

Unoka kérdést pedig megoldottam: Macskát tartok..:))

2012. nov. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

18-as vagyok


Valóban nem tudom, mi az, hogy anyának lenni, mert apa vagyok.


Csak azt GONDOLOM, de ez nem biztos, hogy az emberek többségének és boldogságának jobbat tesz, ha gyermeke(i) vannak. De tény, hogy vannak és mindig is lesznek olyanok, akik nem akarnak. Ezért nem ítélem el őket.


Hogy én miért álltam meg 3-nál? Akinek van gyereke, az tudhatja, hogy egy anyának minden erejét felőrli. Az én nejem is ilyen, mindenné l (de tényleg mindennél) fontosabb a saját gyerekeink jóléte/boldogulása. Feláldozza magát értük, egész nap csak ezzel foglalkozik, főállású anyaként, havi 27 ezer Ft-ért. A kieső hátralékot nekem kell összegüriznem. A válaszhoz elsősorban az tartozik hozzá, hogy a harmadik gyermekünk egy hosszú kórházi tartózkodásom kellős közepén született, alig több, mint egy héttel az első szívmegállásom, két napi lélegeztetésem és az azután következő komoly szívműtétem után. Nem holmi infarktus, hanem két billenytűcsere.

Rehabilitáltak 2,5 évre, csak szerény nyugdíjat kaptam. Összeszedtem magamat és most bőven megkeresem azt a pénzt, amivel fenntartjuk a nagycsaládot.


Ezek után nem tudom mennyi év áll még előttem, hogy olyan munkát válasszak, amiben nem terhelem túl magam és megfelelő a jövedelmem. Talán érthető, hogy a nejem miért nem TUD több gyereket vállalni.


Ezekből úgy tűnhet másoknak, hogy az élet gyerekekkel nehéz. Ez így van. De nélkülük akkor sincs semmi értelme!

Húszonévesen könnyű nemet mondani, de majd 50 fölött, amikor elkezdtek megbetegedni és senki nem fog igazán szeretni, akkor rájön mindenki, hogy másképp kellett volna. De kívánom, hogy ne legyen igazam!


43F

2012. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nem.Inkább ne akarjon gyereket,minthogy szüljön egyet,de aztán annak megkeserítse az életét.
2012. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

"De nélkülük akkor sincs semmi értelme!

Húszonévesen könnyű nemet mondani, de majd 50 fölött, amikor elkezdtek megbetegedni és senki nem fog igazán szeretni, akkor rájön mindenki, hogy másképp kellett volna"


Nem érted, hogy a gyerek nem az élet értelme, hanem a TE életed értelme. És íme, újabb csodálatos okok. Azért gyereket szülni, hogy legyen valaki, akit zsarolni tudsz, hogy szeressen és ellásson, ha beteg vagy.

2012. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

"majd 50 fölött, amikor elkezdtek megbetegedni és senki nem fog igazán szeretni, akkor rájön mindenki, hogy másképp kellett volna."


És íme, megint az élő példa, akinek azért vannak gyerekei, hogy legyen kit használnia, ha már nem tud magáról gondoskodni. Gratulálok! Érdekes, hogy a legtöbb gyerekek mellet harcoló, "mert az milyen jó, az az élet értelme" ember, legalábbis ezen az oldalon, végül ide lyukad ki.

2012. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2012. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Úristen! Mennyire GYEREKEK vagytok! KISZÁLLTAM, mert nincs értelme olyanokkal vitatkozni, akik CSAK saját magukra gondolnak!


43F

2012. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!