Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elítélitek azt a nőt, aki...

Ti elítélitek azt a nőt, aki nem szeretne élete során gyermeket?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 20:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Na engem épp most idiótáztak le emiatt :) Meg hallgatom a "ha majd felnősz akarsz te" mondókát. 20 évesen gondolom csak kialakult volna valamiféle vonzalom a gyermekvállalás iránt nem? Nem lennék jó anya, nincs türelmem, nem tudok nevelni és nagyon durva vagyok, ráadásul cseppet sem bírom a csöppségeket. Ezért lehet engem anyázni, de nem tehetek róla. Szerintem az ilyen típusú nők mint én inkább ne vállaljanak gyereket. Abszolút nem ítélem el az embereket. Hamarabb botránkozom meg azon, hogy valaki velem egykorú és már 4 gyerekes anya, persze már rég elvették tőle a gyerekeit, mert nem is tudja őket felnevelni.
2012. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
nem ítélem el őket
2012. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én házasodni se akarok... Nem tudom, hogy a későbbiekben hogyan alakul az életem, de most így gondolom. Amúgy férfi vagyok.
2012. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el őket. Nekem 1 fiam van, aki már 20 éves. Van amikor hatalmas szemekkel csodálkozom azon, hogy hogyan neveltem fel?

Sosem akartam gyereket, mégis lett. Utálom ma is a gyereksírást, kikészít a hiszti, ma nem tudok elmenni a boltba se hogy ne visítozzon egy kölyök. Ilyenkor mondom a páromnak hogy úgy odamennék, és megrángatnám a kölyök fülét, tuti abbahagyná a hisztit. Nem bírom a fájdalmat. Mégis szültem, mégis becsületes férfit neveltem fel. Mégis nagyon jó kapcsolat van köztem és a fiam között.

Néha szoktam is viccesen mondani a fiamnak, hogy szerintem nem is én neveltem hanem ő nevelt meg engem.

Én mondjuk nem bántam meg, de teljes mértékben megértem hogy ma a legtöbb fiatal nem akar szülni. Talán ha most lennék 20 éves, lehet én sem szülnék..

2012. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

nem. nem mindenkinek való a gyerek. csak sajnos sok olyan is szül, aki ezt nem tudja magáról...


inkább azt ítélem el, aki megszüli a nagy semmire, aztán sír a szája, h nincs miből eltartani. na, az kinyitja a bicskát a zsebemben.


a lelkem mélyén szeretnék gyereket, de egyelőre nem érzem magam érettnek rá. ha addig ki nem futok az időből, akkor majd szülök, ha 30 éves koromra sem jön meg az eszem, akkor inkább döglök meg egyedül, de nem rontok el egy ártatlan életet.

2012. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem ítélem el.
2012. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nem ítélem el. Mindenki a saját boldogságának kovácsa, és ha ő ettől érzi jól magát, akkor nem látom, mi közöm hozzá. Férfi is van, aki soha nem akar gyereket...
2012. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
28%

Én sem ítélem el, csak úgy vagyok vele, hogy nem kéne. Szerintem a család lényege a gyerekvállalás. Sok örömet adnak a gyerekek és nem érdemes nélkülük felnőni és megöregedni.


Én inkább ilyenkor arra gondolok, hogy bár az ő szülei is így gondolkodtak volna, amikor csinálták! Akkor nem lenne ő sem, nem ismerne meg embereket, nem szexelhetne, nem vezethetne autót, nem járhatna moziba, stb.


Mindenki a saját életén keresztül látja, hogy mennyit ér, hogy él egyáltalán! Tényleg úgy gondolja, hogy ő nem csinálja tovább, nem ad lehetőséget egy új életnek, hogy az is meglássa, milyen a világ? Tényleg nem karja megtapasztalni, hogy mi az igazi szeretet, mi az anyaság érzése, amikor tűzön-vízen keresztül védi a gyermekeit?



Ha nem, hát nem. Nem ítélem el őket. Inkább sajnálom őket! Sok szép élményből (amit fel sem foghatnak) kimaradnak.


43F, 3 gyermek apja

2012. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Férfi létedre a logika lemaradt a kommentedből.


Igen, ha a szüleim nem csinálnak meg, nem vagyok itt. Ez vitathatatlan tény, de nem bizonyíték semmi mellett vagy ellen.


Az meg, hogy szerinted MINDENKI boldog lenne attól, ami TÉGED boldoggá tesz, szimpla empátia hiányra utal.


És ennyi erővel te sem tudod, milyen az anyaság, miért akarsz más nőket rávenni?


Neked meg csak 3 gyermeked van? Miért veszed el még egy csomó új élettől a lehetőséget? Ha nekikezdtél volna 20 évesen gyereket gyártani, már lehetne 20 gyereked is. És te beéred hárommal. Nem ítéllek el, csak sajnállak.

2012. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nem. Én sem akarok.



"Én inkább ilyenkor arra gondolok, hogy bár az ő szülei is így gondolkodtak volna, amikor csinálták! Akkor nem lenne ő sem, nem ismerne meg embereket, nem szexelhetne, nem vezethetne autót, nem járhatna moziba, stb."


És mivel nem létezne, így nem tudna róla, nem mondhatnád rá ezt, és...

Nem értem miért nem sajnálsz meg minden elpazarolt spermádat! Vagy másét. Ennyi erővel... Mindegyik egy potenciális élet. Akit nem szülnek meg, aki nem nő fel, és aki nem ismer meg embereket, nem szexel, nem vezethet autót, és nem járhat moziba, stb.

2012. nov. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!