Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok életszerűne...

Mennyire tartjátok életszerűnek, hogy egy nevelőszülő az élettársára nem bízhatja rá a felügyeletére bízott gyermeket?

Figyelt kérdés

Szita Bence ügyével kapcsolatban nyilatkozott egy, ha jól értettem gyermekvédelmis (lemaradtam a riport elejéről), és azt mondta a nevelőapa felelőtlen volt. Én ezt nem tartom jogosnak, hiszen több éve élettársak voltak, a kisfiú nővére életvitelszerűen ennél a nőnél élt. Miért ne bízott volna meg benne az apa?

Úgy érzem ezzel az állítással igazságtalanul forgatják a kést szerencsétlen ember szívében. Nyilván, ha tudta volna milyen állat ez a nő a közelébe se ment volna.


2012. nov. 7. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért talán az lenne az életszerű, hogy senkiben nem bízhatunk? Az a szerencsétlen ember napi 12-14 órákat dolgozott, hogy nevelni tudja a gyermekeit!!!

Édes Istenem...hogy mondhat ilyet egy gyermekvédelmis? Akkor ne bízzunk a barátainkban sem, senkiben, rettegésben éljük az életünket? És aki babysitterre, vagy bölcsire bízza a gyereket és ott történik ne adj isten valami tragédia? Akkor felelőtlen a szülő, hogy bölcsibe adta a gyerekét? Na neeeee...

2012. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó két mondatoddal teljes egészében egyetértek ... bírom az ilyen utólag okos hivatalnokokat ... el tudom képzelni, hogy ha van gyereke, akkor a büdös életben nem kérte meg akár ismerősét arra, hogy mondjuk hozza haza az iskolából esetleg a sajátjával együtt
2012. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg az a kisfiú nem először volt a nővel kettesben...és addig nem volt semmi probléma...Ki gondolta volna, ki?
2012. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Engem is nagyon felháborított, hiszen ezzel gyakorlatilag azt is mondhatta volna, hogy egy szülő soha nem engedheti el a gyereke kezét, mert akkor felelőtlen. Kiben bízzon az ember, ha nem az élettársában, házastársában...

Ennyi erővel gyereket sem lehetne vállalni, hiszen ki tudja mi rejlik a másik félben. :(

2012. nov. 7. 10:18
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom életszerűnek.

Sőt!

Nincs az a szülő, aki alkalmanként ne bízta volna a gyereket másra: rokonokra, családtagra, baby sitterre.


A gyermekvédelmisnek valószínűleg egy gyereke sincs.

2012. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is kiakadtam... Elég érdekes felfogása van az ipsének! Ráadásul többen egyet is értenek vele... Persze,valamilyen szinten az apuka felelőssége, hogy kire bízza a gyerekét,de nem hiszem,hogy hibáztatható!
2012. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Szép is lenne, ha a férjem nem hagyhatna kettesben a gyerekével, ha a láthatási idő alatt el kell szaladnia valahova, mert kijönne miatta a gyámügy. :o Nem lehet abból kiindulni, hogy a másik biztosan őrült vagy közveszélyes, hiszen az emberek töredéke csak ilyen. Meg az előjelek is ilyenek: ha valakinek rossz a kedve a családomból akkor egyből arra kellene gondolnom, hogy meg akar valakit ölni? :o


Persze utólag könnyű okosnak lenni, de szerintem egy gyámügyes se tudna ilyet előre kikerülni a saját családjában, az emberek még hozzáértőként sem látnak bele ennyire a másik fejébe.

2012. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan lenéző hozzáállás.

De akármi ilyen eset van, mindig azt mondják, ezt előre kellett volna látni. De basszus, ha első blikkről lerína valakiről, hogy őrült, teljesen más világban élnénk.


Olyan üzenetet küld, hogy ne bízz meg senkiben, mert mindenki meg akar ölni.

2012. nov. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Az állítás abszolút nem életszerű, de az igen, hogy ebben az országban mindenki ilyen kurv@ értelmes kijelentéseket tesz. Meg sem lepődöm.


Azt is hozzátehették volna, hogy ez nem történt volna meg, ha minden nő rendszeresen szülne!!!


Na jó, tudom ez nem a poén helye, bocsi. DE akkor is, hogy ebben az országban mennyi hülye van! Szörnyű.

2012. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Bence_ ***** válasza:
100%

Ezt ki és hol nyilatkozta?

Ettől vagyunk emberek, hogy társas kapcsolatban élünk, hogy felelősséggel tartozunk egymásért.

Pont ez az emberiség lényege, hogy a péknéninek van 2 mosolygós szava a gyerekeimhez.

Hogy ha kell akkor egy barát elhozza, vigyázz rá, óvja a családomat.

Ilyen ember inkább maradjon csendben. Családnak így is van elég baja.

2012. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!