Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbe fogadnátok e a 9 éves...

Ingyenjog kérdése:

Örökbe fogadnátok e a 9 éves rokonotokat, aki gyermekvédelmi gondozásban van, szinte alig találkoztatok vele, és súlyos trauma érte a nevelőszülőknél, de már több éve náluk volt?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk, újszülött csecsemővel. 3 éve vagyunk együtt. A gyermek rajtunk kívül más rokont nem érdekel. Anyagilag hónapról hónapra élünk, szoba konyhás lakásunk van, és tapasztalatlanok vagyunk gyermeknevelésben, főleg ha speciális figyelmet igényelne. Idáig vidéken tanyán volt, nálunk Bp-n a betondzsungelben élne. Segítsetek, főleg a tapasztaltak!

2012. aug. 29. 08:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már így is hónapról hónapra értek egy kisbabával egy olyan lakásban, ahol még neki sem lehet saját szobája, akkor szerintem nem jó ötlet egy lelkileg meggyötört gyermeket is magatok mellé venni, akinek ráadásul jóval nagyobb igényei vannak (tankönyv, ruha, étel, nemsokára telefon stb.) mint egy kisbabának.
2012. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnan is ki lehet hozni egy-egy hétvégére. Próbáljátok ki.
2012. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A második jó ötletet adott, hozzátok el 1-1 hétvégére, rövidebb időre és akkor látni fogjátok egyáltalán működne-e. Lehet, hogy nem fogja jól érezni magát a lakásban, lehet nem is jöttök ki majd jó, ezért érdemes kipróbálni. A gyerek is nyer vele és ti is.

Ha pedig minden simán megy, jól kijöttök és meg is szeretitek egymást, akkor el lehet kezdeni a megoldáson gondolkodni (rokonoktól segítség, segélyek, állami támogatás, szoc pol stb)

2012. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
200 km-re van tőlünk, ha közelebb lenne minden másképp alakult volna... amúgy jól értitek a kérdést ilyenekre erre lettem volna kíváncsi. Hónapról hónapra élést persze úgy értettem, hogy közalkalmazottak vagyunk.
2012. aug. 29. 09:32
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha örökbefogadnátok, akkor azt a gyámügyön keresztül kell majd intézni, akik kijönnek hozzátok és megnézik a körülményeket.

Figyelembe fogják venni a kislány hátterét is, bizony ha most egy tanyán él, idegenként hathat rá a budapesti betonzsungel, de azt is szem előtt tartja majd a gyámügy, hogy bizony budapesten főleg hosszútávon több lehetősége lesz. PL.: könnyebben talál igényeinek megfelelő iskolát. Nektek kell számitásba venni, hogy tudjátok e majd a kislányt ide- oda kisérgetni, szép lassan megtanítani közlekedni stb...

Aztán a magyar családjogi törvény, a családban való nevelkedést szorgalmazza, a gyermekvédelmi törvény pedig szintén a vérszerinti családtag melletti nevelkedést pártolja. Ilyen téren komoly esélyekkel indulnátok. Meg fogják vizsgálni azt is, hogy milyen a kapcsolatotok a kislánnyal. Figyelembe veszik majd az ő véleményét is, egyáltalán akarna e veletek élni, vagy szeretne e a nevelőszüleivel maradni...Az anyagi teret is nagyon hangsúlyosan nézik. Az albérlet nem optimális feltétel, mivel a tulaj bármikor kirakhat benneteket, igy lényegében a gyámügy számára bizonytalan a lakhatás. A szoba konyhás lakás, pedig ne haragudj de pár hónap és a saját gyereked szempontjából se lesz pszichológiaialag és szexulisan egészséges. Egy gyermeknek külön szoba, élettér kell. Hogyan oldjátok meg különben a szexuális szükségleteiteket, hol alszik a gyerek, köztetek, az ágy lábánál??? Egy kilencéves lány esetén főleg egészségtelen benyomni őt egy szoba konyhás lakásba, főleg egy csecsemő mellé...??? Hogyan fog ő egyáltalán tanulni amig a kicsi sír?? Hogyan fog átöltözni, egyáltalán hol lesz íróasztala, hol fogja tárolni a cuccait???

A másik, hogy te is írod, hogy hónapról hónapra éltek... Egy kilencéves lánynak már sokkal nagyobb igényei vannak mint egy kisbabának... Ez kezdődik a külön szobával, de tankönyvek, ruhák stb kell neki... ha súlyos traumák érték lehet pszichológushoz is kellene majd járnia, aztán sok gyermekvédelmi gondoskodásban élő gyerekre jellemzők a tanulási problémák, lehet speciális iskola vagy fejlesztőpedagógus kellene mellé... Ezt tudnátok vállalni??? És igen, mi van ha a lány speciális figyelmet igényel?? Fel tudjátok vállalni ezt egy kisbaba mellett??


Ne haragudj, hogy felhívtam ezekre figyelmedet. Nagyon szép, hogy gondoskodni akartok a kislányról, de ezt a gyámügy se fogja engedélyezni... Egyszerűen nincs meg az optimális feltételetek a gyereknevelésre, sőt előbb a saját kisbabátokkal kell megfelelőbb anyagi körülmények közé költözni...

2012. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
1. senki nem mondta, hogy lány, mert fiú. 2. senki nem mondta hogy albérlet. 3.Azt nem kérdeztem, hogy költözzünk e másik lakásba.Nyilván mi is tudjuk ilyen téren mi a helyes Szerinted, ez egyik napról a másikra tudunk lakást váltani??? kérdést tettem fel egy problémára, amiben segítő szándék vezérel. Egyébként én kiskoromban ha kellett volna még az udvaron is aludtam volna szívesen csak hogy a családommal maradjak. Ez a gyereket nem érdekli. És csak átmeneti lenne a helyhiány.
2012. aug. 29. 10:39
 7/22 A kérdező kommentje:
És még csak annyit, hogy szerinted egy nevelőszülő, ahol jelenleg is van a Te felsorolásodból mit vállalt fel? Na inkább hagyjuk. Nem volt hasznos a válaszod.
2012. aug. 29. 10:42
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, én segítő szándékkal irtam neked... te pedig támadsz azonnal. Bocsánat, nem albérletben laktok... ezt valahogy félreolvashattam. Szoba konyhás lakásba, viszont akkor se mehet egy 9 éves mindegy, hogy lány vagy fiú... Ha úgy gondolod a neveleszülőknél nem optimálisak a körülmények, akkor tegyetek bejelentést a gyámügynél, majd ők megvizsgálják, elképzelhető, hogy a lány új nevelőszülőkhöz kerül- de nem hozzátok. A szobakonyhás lakás nem alkalmas a kilencéves gyerek nevelésére, gondozására. Szerinted nem érdekli ez a gyereket, de hidd el érdekli, a gyámügyet is érdekli. Ha a gyereket elöször nem zavarja, akkor is kihat a szexuális fejlődésére. A körülményeitek nem optimálisak egy kilenc éves gyerek nevelésére. Ez van. Sőt idővel, nagyobb lakásba kell költöznötök, ahol a kisbabátoknak is két éves kora körül külön szobája lesz, mert bizony a szoba konyha lakás nem alkalmas a gyereknevelésre. Egy újszülött esetében még elnézhető, de egy kilencévesnél már súlyos bűn lenne. Mondom ezt úgy, hogy a gyámügynél dolgoztam és a tapasztalataimat irtam le. Szóval igenis segítettem. Tanácsokat, tapasztalatokat kértél, megkapdtad.
2012. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Saját lakásba akartok költözni. Oké. Mindenki jobbat akar, csak sajnos nem mindenkinek jön össze, úgy hogy nem mondhatjátok, hogy átmeneti a helyhiány. A gyámügy nem vállalhatja fel a kockázatot, hogy odaengedi hozzátok a gyereket egy egyszobás lakásba, mondván elköltöztök... Egyáltalán mi a garancia nekik arra hogy elköltöztök? Mi a garancia arra, hogy addig nem sérül a gyerek fejlődése? Szerinted az átmeneti időszak, meddig nem rombolja a gyermek személyiségének a fejlődését?? Egy hónapig? Két évig?? Lehet ezt számokban mérni,megmondani, garanciát vállalni rá.

Egyszerűen nem lehet vállalni a kockázatot, hogy majd odaengedik hozzátok a gyereket, mert majd változtattok az életeteken, mert mi van, ha még sem tudtok. Pont azért mert nem olyan egyszerű másik laksába költözni, sőt iszonyat nehéz. Majd, ha nagyobb lakásban éltek, külön szobája van a te gyerekednek is, és lenne egy másik szoba az adoptálandó gyerekkel, akkor majd tárgyalnak veletek... addig viszont csak azt fogják mondani, amiket leírtam. De ha gondolod, próbáld ki.

2012. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Saját lakásunk van. Ha a gyámügynél dolgoztál biztos arra is tudod a választ hogyan történhet meg, hogy egy 9 éves gyereket szexuálisan zaklat egy 14 éves kancigány *****. És ott nem egy szoba van. Az egy szoba nem vállalható, de az hogy ilyet műveltek szerencsétlennel az igen?? Az vállalható hogy befogadnak egy ilyen cigányt a kicsik közé holott már volt hasonló cselekedete??? És mi a garanci hogy legközelebb nem történik meg? Kérdéseket én is tehetek fel... Ja és ha korábban történik minden és egy szobában lakik ez kimarad az életéből. Akkor melyik lett volna vállalhatóbb??????????


Tisztában vagyok a helyzetünkkel, és hidd el nagyon sokan megirigyelnék, mert ha Te gyámügyes voltál,kellett hogy láss igazán vad dolgokat. Ja amúgy tudom hogy nem sokan, de néhányan, pár millióan még élnek egyszobás lakásban. Vagy már lebontották őket?

2012. aug. 29. 11:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!