Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbe fogadnátok e a 9 éves...

Ingyenjog kérdése:

Örökbe fogadnátok e a 9 éves rokonotokat, aki gyermekvédelmi gondozásban van, szinte alig találkoztatok vele, és súlyos trauma érte a nevelőszülőknél, de már több éve náluk volt?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk, újszülött csecsemővel. 3 éve vagyunk együtt. A gyermek rajtunk kívül más rokont nem érdekel. Anyagilag hónapról hónapra élünk, szoba konyhás lakásunk van, és tapasztalatlanok vagyunk gyermeknevelésben, főleg ha speciális figyelmet igényelne. Idáig vidéken tanyán volt, nálunk Bp-n a betondzsungelben élne. Segítsetek, főleg a tapasztaltak!

2012. aug. 29. 08:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
És be lehet ide ollózni a jogszabályok, meg a pedagógia tankönyv megfelelő részét, csak aki tényleg a való életben él tudja hogy ezeknek semmi köze a valósághoz.
2012. aug. 29. 11:32
 12/22 anonim ***** válasza:

A külön szobához: 14 éves koromig az ágyam a szülői hálószobában volt, és semmi bajom nem lett.

Az örökbefogadáshoz szívem szerint igen,megtenném; eszem szerint, előbb megpróbálnám a hétvégéket szüneteket együtt tölteni: közelben lakó közös rokonnál, vagy a gyermek közelebbre helyezésével.Persze nem tudom mik a valós lehetőségek.

2012. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

IGEN, IGEN, IGEN!!!!!!

Borzalmas, amit leírtál szegény kisgyerekről, hogy mi történt vele, úgy sajnálom, nagyon sajnálom!

Könnyes is lett a szemem!

A párom szoc. munkás, neki is volt nem egy ilyen esete, hogy gyermekotthonban, nevelőszülőknél ez történt.

Az én kis unokahúgom 7 éves, és ha vele történne ilyen, nem tudom, hogy mit csinálnék azzal, aki bántja!

Magamhoz venném, mindenképp, akkor is, ha matracon alszunk!

Kérlek, vedd magadhoz!

Képzeld el, mennyit szenvedhetett!

2012. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem azt mondtam, hogy nem élnek egy szobás lakásban. Mert élnek. Élnek egyszobás lakásban 8-an is, és igen ilyet is láttam már. Attól még nem ez a követendő példa, és pont emiatt a gyámügy nem fogja engedélyezni, hogy egy gyerek egy egyszobás lakásba költözzön... A nevelőszülőknél hogy élt a fiú? Egyszobában volt a többi gyerekkel, vagy a nevelőszülőkkel is?? Ha az utóbbi történt bizony súlyos hiba történt a gyámügy részéről, akár be is jelentheted. Ami történt a fiúval sajnálatos esemény... ha jól veszem ki a 14 éves fiú is gyermekvédelmi gondoskodásban van, így került ehhez a családhoz. Kérdezted ez hogy lehetséges?? Válasz: bizony a fiút- a 14 éves sok problémásat - is ki kell helyezni valahol, gondolom sok egyéb körülmény figyelembe vételével úgy gondolták, hogy ennnél a nevelőcsaládnál lesz jó helye... Mert bizony te hiába csak a szadista kancigányt látod benne akit betettek oda, attól még az ő érdekeit is képviselni kell, független attól amit tett... Természetesen ez ügyben is lehet, kell, sőt érdemes is panaszt tenni. Ha megalapozottan tudjátok bizonyítani, akár feljelentést is tehettek. De a lényegen akkor sem változtat, nem fogják engedélyezni, hogy a fiú nálatok lakjon, amíg nem mentek nagyobb lakásba. Függetlenül attól, hogy nagyon szép, hogy örökbe akarjátok fogadni, de ezt nem tudjátok megadni neki. Én is csak azt tudom javasolni, mint az előttem szólóak: foglalkozzatok a fiúval minél többet, vigyétek el kirándulni, hozzátok ki a családi programjaitokra, esetleg ha tudjátok támogassátok őt anyagilag is valami szinten. Gondoskodjatok róla és szeresétek, úgy ahogy tehetitek... Ha nem hiszed el amiket írtam, akkor még mindig felveheted a kapcsolatot a gyámüggyel, én a bevett szokást és tapasztalataimat irtam, amit kértél. Sőt vedd is fel velük a kapcsolatot,próbáljátok meg, ha ennyire szeretnéd, de tartsd ezeket szem előtt, amit le irtam, mert erre kell számítani. Én még mindig segítek neked, még akkor is ha kellemetlen hírt közlök, nem kell támadni...
2012. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

én nem fogadnám

9 évesen ha eddig vidéken lakott, az teljesen biztos, hogy nem fog megmaradni nyugodtan egy kis panelházban egész nap

hiába keresnél kifogásokat, hogy majd te tolod a babakocsit nyugdíjastempóval, meg egész nap sétáltok, na már most ez abszolút nem működik a 9 éves részéről, mert el-el szaladgál, a csecsemővel pedig félórás babakocsitolás után már kezdődnek a teendők


tapasztalataim alapján kizárt, hogy működne

ha kertes ház lenne, ahol a gyerek szaladgálhat, meg külön szoba, hogy ne ébressze fel a csecsemőt, akkor azt mondom, hogy oké, csináljátok

2012. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

most olvastam, amit írtál, hogy mi történt vele

szerintem az lenne a legjobb, ha jelentenéd, és átkerülne olyan nevelőszülőkhöz, akik normálisan gondoskodnának róla


ha minden kötél szakad, csak a legvégső esetben venném magamhoz, mert ez alapból rengeteg probléma tárháza, amiket én igazából megoldhatatlannak érzek tapasztalataimból adódóan, rokonoknál vannak kisgyerekek, és nagyon ritkák az olyanok, mint ők, hogy nem hangoskodtak, viszont el lettek üldözve a panelból, mert a gyerek rohangált, viszont magára hagyni egy ilyen eset után ott, fel sem merül bennem opcióként


ha konkrét dologról, szituációról érdekel a véleményem, nyugodtan felkereshetsz privátban, rokonaim 2 kisgyerekkel költöztek pesti panelból kertesbe, mert rájöttek, hogy vállalhatatlan

2012. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*az nem merül fel bennem opcióként, hogy a helyedben magára haggyam az ottani körülmények között
2012. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
IGEN !!!!
2012. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes elindítanotok a folyamatot, hogy legalább kiderüljön, hogy alkalmasnak találnak e titeket. Mindennek megvan a folyamata a gyámügy nem csak a körülményeiteket nézi, hanem segít ezt a döntést meghozni is. Szóval járjatok utána, de a gyermeknek ne beszéljetek a szándékotokról. Lehet, hogy mint gyám/nevelőszülő is magatokhoz vehetnétek, és akkor fizetik az ellátását, ebben az estben viszont(bár szerintem ha örökbefogadtok akkor is) neki külön szobát kellene biztosítanotok.
2012. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

olyan szomorúan olvastam a válaszokat, és bevallom, hogy kényelem szerető vagyok, és átérzem az első lelkesedés utáni mindennapok nyűgjeit, kényelmetlenségeit.


Nagyszüleim jutnak eszembe, akik egy szobában 3 gyereket neveltek fel (igaz, ott volt a nagy kert), és egy percig sem gondolkodott, amikor 2 rokonfiú árván maradt. Aztán keresett nekik szakiskolát.

Pedig 5 km-t kellett gyalogolni a városig, a völgyben volt a kút, ahonnan a vizet cipelték, a teheneknek is. (nem a gyerekeket dolgoztatták!) A gazdag rokonoknak nem kellettek, a pesti nagypolgári lakásba "nem illettek".

2012. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!