Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok életszerűne...

Mennyire tartjátok életszerűnek, hogy egy nevelőszülő az élettársára nem bízhatja rá a felügyeletére bízott gyermeket?

Figyelt kérdés

Szita Bence ügyével kapcsolatban nyilatkozott egy, ha jól értettem gyermekvédelmis (lemaradtam a riport elejéről), és azt mondta a nevelőapa felelőtlen volt. Én ezt nem tartom jogosnak, hiszen több éve élettársak voltak, a kisfiú nővére életvitelszerűen ennél a nőnél élt. Miért ne bízott volna meg benne az apa?

Úgy érzem ezzel az állítással igazságtalanul forgatják a kést szerencsétlen ember szívében. Nyilván, ha tudta volna milyen állat ez a nő a közelébe se ment volna.


2012. nov. 7. 10:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus "radikális feminista" duma. Bármi probléma fölmerül egy családban, a legkisebb veszekedéstől a gyilkosságig, egy biztos: a férfi hibás! Bár valamelyik nővédő szervezet már azt is megpróbálta bebizonyítani, hogy szegény Szita Bence esete nem számít családon belüli erőszaknak, mert nő volt az elkövető... agyrém!
2012. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
19%

Nem mondod utolsó, hogy volt ilyen????


Én azt nem értem, hogy ennek hogyhogy nem voltak előjelei. Mert ez esetben, ha voltak akkor volt igazsága a gyermekvédelmisnek, de akkor sem egészen. Azt nehezen képzelem el, hogy ez a nő otthon vigyorgott a gyerekre és az ég világon semmi nem látszott rajta.

Az viszont már valószínűbb, hogy látszott rajta minden, csak egy ilyen borzalmas tettet nem feltételezett senki.

2012. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
19%
Valaki magyarázza már el légyszi itt a családi kapcsolatokat, mert én nem értem.. Ha a nevelőapa és a kisfiú édesanyja már nem élnek együtt, akkor miért a nevelőapánál lakik a gyerek? És pláne mi köze van az új élettárshoz? Miért a nevelőapát vonják felelősségre, aki tulajdonképp ugyanolyan idegen a gyerek számára, mint a nevelőapa élettársa? Ha élettársa miért nem élnek együtt? És mi az, hogy a gyerek féltestvére a nőnél él? A nyilatkozatából úgy hangzik, hogy idősebb, mint a kisfiú, de miért nem a saját szüleinél él, aki logikusan sem a nevelőapa, sem a nevelőapa élettársa nem lehet. Valaki magyarázza el légyszi mert nekem az egész zavaros..
2012. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem életszerű, csak próbálják magyarázni a megmagyarázhatatlant.

Én sem bírom megemészteni a történteket, és én is végigpörgettem már, hogy ez a rettenet kinek a hibája?

Nem tudom!

De nem a nevelőapáé!

A nő nem normális, de nem vette észre senki?????

Szörnyűség, és egyre gyakoribb a gyilkosság!

Mindig ez volt idősebbek?

Ti tudjátok!

Régen is ilyen volt a világ?


Ez egy téboly, ami itt megy!

2012. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem életszerű, de ha pl. egy anya rábízza a nagyira a kiskorú gyerekét és azzal a gyerekkel történik valami súlyos baleset, akkor nem a nagyit, hanem anyut vennék elő, mert hivatalosan ő felel érte. Ha életszerű, ha nem, akkor is ez van.
2012. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14:

Régebben is volt ilyen, sőt!

Csak akkor nem volt internet, nem terjedtek ilyen gyorsan a hírek, a TV-ben meg azt mondták csak be, amit jónak tartottak.


"A gyilkosságok száma ráadásul nem csak az újkapitalizmus hektikus első éveihez képest kevesebb, szembetűnő mértékben. Számottevő a javulás a kádári puha diktatúra esztendeihez viszonyítva is."


Teljes cikk itt: [link]

2012. nov. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!